آزمایشگاه هسته ای ایالات متحده با این شرکت برای تولید هیدروژن همکاری می کند


بویز ، آیداهو (AP) – وزارت انرژی ایالات متحده كمتر از 14 میلیون دلار برای تلاش برای ساخت یك نیروگاه هیدروژن در یك نیروگاه هسته ای در مینه سوتا با كمك آزمایشگاه تحقیقات هسته ای در آیداهو اختصاص داده است.

آزمایشگاه ملی آیداهو و Xcel Energy مستقر در مینیاپولیس در زمینه طراحی و ساخت این مرکز کار خواهند کرد ، به احتمال زیاد در نیروگاه هسته ای اکسل انرژی در جزیره پریری جزیره در Red Wing ، مینه سوتا.

این پروژه که این هفته اعلام شد ، بخشی از استراتژی وزارت انرژی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده با استفاده از انرژی هسته ای برای تولید انرژی بدون کربن است. به عنوان مثال اتومبیل هایی که از سلول های سوختی هیدروژن استفاده می کنند ، فقط بخار آب و هوای گرم به عنوان گازهای خروجی تولید می کنند. هیدروژن همچنین می تواند در صنعت استفاده شود ، به عنوان مثال در تولید فولاد.

اکسل انرژی گفت که مقدار زیادی از انرژی باد را برای تحویل به مشتریان دارد. مقامات گفتند که نیروگاه هسته ای پرری می تواند هیدروژن تولید کند وقتی که نیروی بادی نیازهای برق مشتریان را برآورده می کند. مقامات گفتند که هیدروژن در ابتدا در کارخانه استفاده می شود ، اما در نهایت می تواند به صنایع دیگر فروخته شود.

طبق وب سایت خود ، Xcel Energy انرژی لازم را برای میلیون ها خانه و مشاغل در هشت ایالت غربی و میانه غربی فراهم می کند و هدف آن این است که تا سال 2050 100٪ بدون کربن باشد.


تیم اوکانر ، مدیرعامل Xcel Energy در بیانیه ای گفت: “ما اکنون اولین شرکتی خواهیم بود که با استفاده از این فناوری هیدروژن بدون کربن در نیروگاه هسته ای تولید می کند.”

تلاش برنامه ریزی شده در کارخانه مینه سوتا از فرایندی به نام الکترولیز بخار در دمای بالا استفاده خواهد کرد. آب از سه اتم تشکیل شده است: یک اکسیژن و دو هیدروژن. در پروژه پیشنهادی از بخار و برق نیروگاه هسته ای جزیره پریری برای جداسازی آب و آزاد سازی هیدروژن استفاده خواهد شد. آزمایشگاه ملی آیداهو به جنبه های فنی پروژه کمک خواهد کرد.

وزارت انرژی ابراز امیدواری کرد که نتیجه کارخانه هیدروژن عملکردی باشد که بتواند به عنوان یک سیستم ترکیبی کار کند و همچنین می تواند فناوری های الکترولیز را آزمایش کند.

ریچارد بوردمن ، هیئت مدیره انرژی در بیانیه ای گفت: “این یک تغییر در بازی برای انرژی هسته ای و تولید بدون هیدروژن برای بسیاری از صنایع است.” “این نمایی از ساختارهای انرژی آینده است که سیستم هایی را برای حداکثر استفاده از انرژی ، سودآوری ژنراتور و قابلیت اطمینان شبکه ادغام می کند ، در حالی که انتشار کربن را به حداقل می رساند.”

هیدروژن در محیط فراوان است و در آب ، متان و مواد آلی ذخیره می شود. چالش اصلی بهبود اقتصادی و رقابت در بازار است. بیشتر هیدروژن تولید شده در حال حاضر در کشور از ترکیب بخار دمای بالا با گاز طبیعی حاصل می شود.

مقامات می گویند مزیت تولید هیدروژن هسته ای این است که کربن ندارد. این در مقابل سوخت های فسیلی مانند گاز طبیعی ، ذغال سنگ و نفت است که گازهای گلخانه ای تولید می کنند و باعث گرم شدن کره زمین می شوند.

وزارت انرژی می گوید تقریباً تمام هیدروژن تولید شده در ایالات متحده برای تصفیه روغن ، فرآوری مواد غذایی ، تولید کود یا فرآوری فلزات استفاده می شود.

طبق اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده ، در پایان سال 2019 ، ایالات متحده 96 راکتور تجاری هسته ای فعال در 58 نیروگاه هسته ای در 29 کشور داشت. آنها حدود 20٪ برق کشور را تولید می کنند. اکثر راکتورها ده سال قدمت دارند و برخی از آنها رقابت اقتصادی با سایر اشکال تولید انرژی را دشوار می دانند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*