آلمان انتظار دارد مجوز محدود واکسن AstraZeneca توسط اتحادیه اروپا را دریافت کند


برلین (AP) – وزیر بهداشت آلمان گفت که انتظار دارد نهاد نظارتی اتحادیه اروپا واکسن ویروس کرونا را که روز جمعه توسط AstraZeneca ساخته شده است ، تصویب کند ، اما اطلاعات موجود در حال حاضر می تواند به این معنی باشد که برای افراد مسن توصیه نمی شود.

ینس اسپان گفت مقامات منتظرند ببینند آژانس دارویی اروپا چه توصیه هایی را برای واکسیناسیون برای افراد بالای 65 سال ارائه داده است ، پس از آن آلمان دستورالعمل های خاص خود را برای پزشکان در این کشور تنظیم می کند.

اسپان در برلین به خبرنگاران گفت: “ما تصویب نامحدود نداریم.”

هنوز س aboutالاتی در مورد میزان محافظت واکسن AstraZeneca از سالمندان باقی مانده است. فقط 12٪ از شرکت کنندگان در مطالعه AstraZeneca بالای 55 سال داشتند و بعداً ثبت نام کردند ، بنابراین زمان کافی برای نتیجه گیری وجود نداشت.

پیش نویس پیشنهادی از کمیته مشاوره واکسیناسیون آلمان روز پنجشنبه گفت که واکسن AstraZeneca در حال حاضر فقط باید به افراد 18-64 سال تزریق شود. آژانس دارویی انگلیس نیز ماه گذشته هنگام پاک کردن شلیک به افراد بالای 18 سال ، اطلاعات محدود در افراد مسن را تأیید کرد.


هنوز یک مطالعه جداگانه برای آزمایش واکسن AstraZeneca در ایالات متحده در حال انجام است.

این واکسن بعد از واکسن های ساخته شده توسط Pfizer و Moderna ، سومین واکسن ضد COVID-19 است که توسط EMA به آن چراغ سبز داده شده است. آنها برای همه بزرگسالان مجاز بودند.

اظهارات اسپان در حالی است که اختلافات شدیدی بین AstraZeneca و واحد تحویل با تاخیر 27 عضو وجود دارد.

در اوایل این هفته ، اتحادیه اروپا با 27 کشور به AstraZeneca حمله کرد ، پس از آنکه دارو ساز انگلیس-سوئد گفت که تحویل اولیه را از 80 میلیون دوز به 31 میلیون کاهش می دهد ، دلیل اصلی این امر تولید مشکلات تولیدی است. اتحادیه اروپا تهدید کرده است که خروج همه واکسن های تولید شده در اروپا از مرزهای خود را متوقف خواهد کرد.

بسیاری از کشورهای قاره در حال تلاش برای واکسیناسیون سریع مردم مانند انگلیس ، اسرائیل ، ایالات متحده و سایر کشورها هستند. در حالی که سیاستمداران تهیه و توزیع کند را در توزیع کند ، عوامل دیگری مانند کاغذبازی های سنگین و برنامه ریزی ضعیف نیز در این امر نقش داشته اند.

واکسن AstraZeneca اکنون در چندین کشور از جمله انگلستان ، هند ، آرژانتین و مکزیک مجاز است. سازمان بهداشت جهانی نیز در حال بررسی آن است. توصیه آژانس بهداشتی سازمان ملل اجازه خرید و توزیع آن را در کشورهای در حال توسعه از طریق یک برنامه جهانی معروف به COVAX می دهد.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*