آژانس فضایی ژاپن در حال یافتن خاک و گاز کافی از یک سیارک است


توکیو (AP) – مقامات آژانس فضایی ژاپن روز سه شنبه گفتند که آنها مقدار بیشتری از خاک و گازها را در یک کپسول کوچک پیدا کردند که فضاپیمای Hayabusa2 این کشور از یک سیارک دور این ماه بازگشت ، مأموریتی که آنها آن را سنگ بنای توصیف کردند. سنگ در تحقیقات سیاره ای.

آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن گفت که کارکنان آن هنگام برداشتن ظرف روز دوشنبه در ابتدا متوجه برخی از ذرات سیاه نشسته در پایین کپسول نمونه برداری شدند. تا روز سه شنبه ، دانشمندان نمونه های بیشتری از خاک و گاز را در محفظه ای یافتند که از اولین لمس Hayabusa در سال گذشته به سیارک ذخیره می شود.

یویچی تسودا ، مدیر پروژه JAXA Hayabusa2 در یک پیام ویدیویی در طی یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت: “ما مقدار کافی شن و ماسه را تأیید کردیم که ظاهرا از سیارک ریوگو جمع شده است ، به همراه گازها.” “نمونه های خارج از سیاره ما که مدتها آرزو داشتیم اکنون در دست ماست.”

میراکل بازگشت موفقیت آمیز نمونه های گاز و گاز سیارک ها را “یک نقطه عطف بزرگ علمی” خواند.


کپسول تابه ای 40 سانتی (15 اینچی) از Hayabusa2 در 6 دسامبر در پایان سفر شش ساله خود به ریوگو ، بیش از 300 میلیون کیلومتر (190 میلیون مایل) از زمین.

این کپسول سه شنبه گذشته برای تحقیق وارد ژاپن شد که دانشمندان امیدوارند ایده ای درباره منشا منظومه شمسی و زندگی روی زمین ارائه دهد.

هیروتاکا ساوادا ، دانشمند JAXA ، اولین کسی بود که به داخل کپسول گیر نگاه کرد. ساوادا گفت هنگامی که متوجه شد نمونه های داخل آن شامل نمونه هایی است که انتظار می رود به اندازه یک پودر باشند ، اما به اندازه سنگریزه ها نیز “تقریباً بی زبان” است.

نمونه های خاک در عکس های نشان داده شده در ارائه روز سه شنبه به نظر می رسید مانند انبوهی از قهوه های تاریک است که در کنار گلوله ها نشسته اند.

دانشمندان امیدوارند که نمونه هایی از سطح زیرزمینی سیارک بتواند اطلاعاتی را از میلیاردها سال پیش فراهم کند که تحت تأثیر تشعشعات کیهانی و سایر عوامل محیطی نیست. دانشمندان JAXA می گویند که آنها علاقه خاصی به مواد آلی موجود در نمونه ها دارند تا از نحوه توزیع آنها در منظومه شمسی و اینکه آیا به حیات روی زمین ارتباط دارند ، آگاه شوند.

Se-ichiro Watanabe ، دانشمند دانشگاه ناگویا که با JAXA کار می کند ، گفت: در دسترس بودن نمونه کار بیشتر از آنچه انتظار می رفت ، خبر خوبی است زیرا دامنه تحقیق را گسترش می دهد.

نمونه ها از دو لمس کردن که Hayabusa2 سال گذشته در Ryugu انجام داد ، جمع آوری شد. فرود به دلیل سنگی بودن سطح سیارک دشوارتر از حد انتظار بود.

در فرود اول نمونه ها از سطح ریوگو جمع شد و نمونه دوم از زیر زمین. هر کدام جداگانه ذخیره می شوند. JAXA گفت که هفته آینده به محفظه دیگری که برای لمس دوم استفاده می شود ، بررسی می کند و قبل از مطالعات بعدی ، بررسی اولیه را ادامه می دهد.

به دنبال تحقیقات در ژاپن ، برخی از نمونه ها با تحقیقات ناسا و دیگر آژانس های فضایی بین المللی برای تحقیقات بیشتر از سال 2022 به اشتراک گذاشته می شود.

در همین حال ، Hayabusa2 اکنون در یك یك كشتار 11 ساله به یك سیارك دیگر سفر می كند تا تلاش كند در مورد حفاظت احتمالی در برابر شهاب سنگ هایی كه می توانند به زمین پرواز كنند ، تحقیق كند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*