آیا استفاده از دو ماسک محافظت بیشتری می کند؟


بستگی دارد ، اما ممکن است در برخی شرایط دو برابر شود.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده توصیه می کند که از ماسک پارچه ای ساخته شده از دو یا چند لایه استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که بینی و دهان شما را پوشانده است. آژانس می گوید باید کاملاً مناسب باشد تا در صورت شما شکافی ایجاد نشود.

دکتر دیوید هامر ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه بوستون ، گفت: استفاده از فقط یک ماسک برای اکثر مواقع کافی است ، به شرطی که کاملاً متناسب باشد و شل نباشد.

هامر گفت: “شروع با یک ماسک شروع خوب کلیدی خواهد بود.”


با این حال ، برخی از افراد اگر در معرض خطر بیماری جدی ، آلوده باشند یا انتظار داشته باشند برای مدت طولانی مانند هواپیما در اطراف باشند ، نیاز به محافظت اضافی دارند.

دکتر مونیکا گاندی ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، گفت: یک گزینه در سناریوهایی که می خواهید محافظت بیشتری داشته باشید استفاده از ماسک پارچه ای و همچنین ماسک جراحی ساده است.

گاندی گفت که این ترکیب – با هر ماسک در بالا – می تواند به دستیابی به اثری مشابه ماسک N95 کمک کند. وی برای افرادی که در خانه در مناطقی که سرعت انتقال آنها زیاد است – در مواردی که ممکن است منعکس کننده گسترش گزینه های مسری تر باشد ، حفاظت اضافی را توصیه کرد.

گزینه دیگری که گاندی و یکی از همکارانش برای شرایطی که می خواهید “حداکثر” محافظت داشته باشید ، توصیه می کنند: یک ماسک پارچه ای دو لایه که دارای یک ماده فیلتر بین آنها است.

گاندی با ماسکهای تک پارچه ای برای استفاده روزمره ، خاطرنشان کرد که مهم است که آنها از مواد بافته شده متراکم ساخته شده و حداقل دارای دو لایه باشند ، این “مانعی” ایجاد می کند که نفوذ برای حاملان ویروس را دشوار می کند.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

آیا می توانم از ماسک صورت به جای ماسک استفاده کنم؟

آیا پوشیدن ماسک خطر سلامتی است؟

در صورت ابتلا به ویروس ، آیا باید در برابر COVID-19 واکسینه شوم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*