آیا خرید در فروشگاه ها در طی یک بیماری همه گیر بی خطر است؟


روش هایی برای کاهش خطر وجود دارد ، اما کارشناسان بهداشت توصیه می کنند که در صورت امکان از آن خودداری کنید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده می گوید خرید تعطیلات در فروشگاه های شلوغ یک فعالیت “با ریسک بالاتر” است و مردم باید هرگونه خرید شخصی ، از جمله در سوپرمارکت ها را محدود کنند.

در عوض ، آژانس خرید آنلاین ، بازدید از بازارهای خارج از منزل یا استفاده از وانت در کنار لبه هایی را که کارگران می توانند ماشین شما را سفارش دهند ، توصیه می کند.

اگر مجبورید وارد فروشگاه شوید ، به ساعات غیر کاری بروید که احتمال دارد تعداد افراد کمتری داشته باشد. ماسک بزنید و حداقل 6 فوت از دیگران دور باشید.


دکتر آیزاک وایسفوس ، متخصص بهداشت عمومی در دانشگاه کرنل می گوید ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است زمان کمتری را در فروشگاه بگذرانید.

او می گوید: “شما فقط می خواهید وارد و خارج شوید.” “خرید خود را تمام کنید و ادامه دهید.”

هنگام ترک از ضد عفونی کننده دست با حداقل 60٪ الکل استفاده کنید و پس از بازگشت به خانه دستان خود را با آب و صابون بشویید.

خرده فروشان همه کارها را انجام می دهند تا خریداران احساس امنیت کنند ، اما خطر را از بین نمی برند. به عنوان مثال برخی از آنها دمای خریداران را در ورودی بررسی می کنند ، اما ممکن است فرد آلوده تب نداشته باشد و همچنان قادر به انتشار ویروس باشد.

Weisfuse می گوید: موانع پلاستیکی بین مشتری و صندوقدار همچنین ممکن است جلوی همه قطرات فرد آلوده را بگیرد. اگر هوای فروشگاه احساس گرفتگی کند ، می گوید این نشانه تهویه نامناسب است و باید آنجا را ترک کنید.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

استفاده اضطراری از COVID-19 به چه معناست؟

آیا اقامت در هتل ها در هنگام شیوع بیماری بی خطر است؟

آیا هنوز هم پرواز در طی یک بیماری همه گیر ایمن است؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*