آیا در طی همه گیری باید مواد غذایی را حذف کنم؟


کارشناسان می گویند این مورد برای اکثر افراد ضروری نیست.

ویروس کرونا به طور عمده از طریق قطرات تنفسی پخش می شود که افراد هنگام صحبت ، سرفه ، عطسه یا آواز می خوانند. به همین دلیل متخصصان بهداشت بر اهمیت استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی تأکید دارند.

متخصصان هنوز تمیز كردن سطوح را توصیه می كنند – خصوصاً مناطقی كه ممكن است افراد آلوده اخیراً آنها را لمس كرده باشند. این امر همچنین به کاهش خطر سایر میکروب هایی که در بیماری همه گیر ناپدید نشده اند نیز کمک خواهد کرد.

افرادی که از افرادی که در معرض خطر بیماری جدی هستند در صورت آلودگی مراقبت می کنند ، ممکن است بخواهند اقدامات احتیاطی را برای پاک کردن بسته ها انجام دهند.


اما کارشناسان می گویند ما باید موارد را در منظر داشته باشیم. این ویروس شکننده است و به راحتی برای مدت طولانی در خارج از بدن زنده نمی ماند. آزمایش های تشخیص سطح می تواند به سادگی ردپای ویروس را تشخیص دهد ، نه ویروسی زنده که بتواند انسان را آلوده کند. مطالعات اولیه ، که نشان داد ممکن است برای روزها روی سطح باقی بماند ، در آزمایشگاه انجام شد. ویروس احتمالاً نمی تواند در زندگی واقعی آنقدر زنده بماند.

دکتر جان بروکس ، مدیر ارشد پزشکی برای پاسخ COVID-19 در مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده ، گفت که مردم باید کاری را که برای آنها راحت است انجام دهند. اما او گفت که اگر مردم مواد غذایی را لمس نکنند و صورتشان را لمس نکنند و سپس دستان خود را بشویند ، “فکر می کنم این کافی باشد”.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

آیا خرید در فروشگاه ها در طی یک بیماری همه گیر بی خطر است؟

استفاده اضطراری از COVID-19 به چه معناست؟

چه کسی اولین نفری است که واکسن COVID-19 را دریافت می کند؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*