آیا می توانم از مسکن قبل یا بعد از واکسن COVID-19 استفاده کنم؟


برای جلوگیری از علائم ، آنها را قبل از شلیک انجام ندهید ، اما اگر پزشک شما موافق است ، در صورت لزوم بهتر است از آنها استفاده کنید.

نگرانی مسکن این است که ممکن است پاسخ سیستم ایمنی بدن را که هدف واکسن است تحریک کند. واکسن ها با گمراه کردن بدن در فکر وجود ویروس و نصب محافظت در برابر آن ، کار می کنند. این می تواند باعث درد موقت در بازو ، تب ، دردهای عضلانی یا سایر علائم التهاب شود – علائم موثر بودن واکسن.

برخی مطالعات نشان می دهد برخی از داروهای مسکن ، از جمله ایبوپروفن (Advil ، Motrin و مارک های دیگر) می توانند پاسخ سیستم ایمنی بدن را کاهش دهند. یک مطالعه روی موش ها نشان داد که این داروها می توانند تولید آنتی بادی هایی را که باعث می شود ویروس از سلول های آلوده جلوگیری کند ، کاهش دهد.

دکتر ویلیام شافنر ، متخصص بیماری های عفونی ، گفت: سایر مطالعات نشان داده اند که مسکن ها می توانند پاسخ برخی از واکسن های کودکان را سرکوب کنند ، بنابراین بسیاری از متخصصان اطفال توصیه می کنند والدین از دادن دارو به فرزندان خود قبل از شلیک و فقط در صورت لزوم پس از آن خودداری کنند. .


مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اخیراً دستورالعمل های خود را برای توصیه داروهای مسکن قبل از عکسبرداری COVID-19 به روز کرده است. وی می گوید در صورت نداشتن سایر شرایط پزشکی که مانع استفاده از آنها شود اما با پزشک خود صحبت کنید ، می توانند علائم در نظر گرفته شوند.

جاناتان واتانابه ، داروساز دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ، گفت: اگر قبلاً یکی از این داروهای بهداشتی را مصرف می کنید ، نباید قبل از تزریق واکسن قطع کنید – حداقل بدون پرسیدن پزشک خود.

وی اضافه کرد ، اگر می خواهید علائم را پس از شلیک خود تسکین دهید ، استامینوفن (تایلنول) بهتر است زیرا عملکرد آن متفاوت از برخی مسکن های دیگر است.

شفنر موافقت کرد: “اگر پس از آن واکنش نشان دادید و به چیزی احتیاج دارید ، مقداری استامینوفن بخورید.” وی افزود: پاسخ ایمنی تولید شده توسط واکسن ها به اندازه کافی قوی است به طوری که هرگونه اثر سرکوب کننده مسکن ضعیف است و عکس ها را تضعیف نمی کند.

CDC نکات دیگری مانند نگه داشتن یک حوله خنک و مرطوب را روی ناحیه ضربه و ورزش آن دست ارائه می دهد. در صورت تب ، مایعات زیادی بنوشید و لباس آرامی بپوشید. CDC می گوید ، اگر قرمزی یا حساسیت به لمس در دست شما بعد از یک روز افزایش یابد یا عوارض جانبی بعد از چند روز برطرف نشود ، با پزشک خود تماس بگیرید.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید. بیشتر بخوانید اینجا:

اگر باردار هستم باید درباره واکسن COVID-19 بدانم؟

از کجا می دانیم واکسن COVID-19 بی خطر است؟

چه مدت می توانم قبل از آزمایش مثبت ویروس آلوده شوم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*