آیا می توانم از مسکن قبل یا بعد از واکسن COVID-19 استفاده کنم؟


بهتر است از آنها اجتناب کنید ، مگر اینکه به طور معمول آنها را یک بیماری پزشکی بدانید. اگرچه شواهد محدود است ، برخی از داروهای مسکن ممکن است در آنچه واکسن می خواهد انجام دهد تداخل داشته باشند: ایجاد پاسخ ایمنی قوی.

واکسن ها با گمراه کردن بدن در فکر وجود ویروس و نصب محافظت در برابر آن ، کار می کنند. این می تواند باعث درد بازو ، تب ، سردرد ، درد عضلانی یا سایر علائم موقتی التهاب شود که ممکن است بخشی از این واکنش باشد.

دکتر روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، در یک نشست خبری اخیر گفت: “این علائم به این معنی است که سیستم ایمنی شما بهبود می یابد و واکسن در حال کار است.”


برخی از داروهای مسکن که التهاب را هدف قرار می دهند ، از جمله ایبوپروفن (Advil ، Motrin و مارک های دیگر) می توانند پاسخ ایمنی را محدود کنند. یک مطالعه بر روی موش ها در مجله ویروس شناسی نشان داد که این داروها می توانند تولید آنتی بادی ها را کاهش دهند – مواد مفیدی که باعث می شود ویروس از سلول های آلوده جلوگیری کند.

جاناتان واتانابه ، داروساز دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ، گفت: اگر قبلاً یکی از این داروها را برای سلامتی مصرف کرده اید ، نباید قبل از تزریق واکسن قطع کنید – حداقل بدون پرسیدن پزشک خود.

وی گفت: افراد نباید قبل از دریافت واكسن از مسكن به عنوان یك اقدام پیشگیرانه استفاده كنند ، مگر اینکه پزشك به آنها بگوید. واتانابه گفت: “در مورد شلیک نیز همین طور است:” اگر مجبور نباشید ، نباید هم باشید.

اگر شما به یک مورد نیاز دارید ، استامینوفن (تایلنول) “ایمن تر است زیرا پاسخ ایمنی شما را تغییر نمی دهد”.

CDC نکات دیگری مانند نگه داشتن یک حوله خنک و مرطوب را روی ناحیه ضربه و ورزش آن دست ارائه می دهد. در صورت تب ، مایعات زیادی بنوشید و لباس آرامی بپوشید.

CDC می گوید ، اگر قرمزی یا حساسیت به لمس در دست شما بعد از یک روز افزایش یابد یا عوارض جانبی بعد از چند روز برطرف نشود ، با پزشک خود تماس بگیرید.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید. بیشتر بخوانید اینجا:

آیا ویروس کرونا می تواند بیش از 6 فوت در هوا حرکت کند؟

چه مدت می توانم قبل از آزمایش مثبت ویروس آلوده شوم؟

چگونه می توانم با ادب از شخصی بخواهم ماسک بزند؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*