آیا می توانم بعد از واکسن COVID-19 از ماسک استفاده نکنم؟


نه به چند دلیل ، ماسک و فاصله اجتماعی هنوز هم برای مدتی پس از واکسیناسیون افراد توصیه می شود.

برای مبتدیان ، اولین واکسن های ویروس کرونا به دو عکس نیاز دارد. دوز دوم Pfizer سه هفته بعد از اولین و Moderna – بعد از چهار هفته است. و تأثیر واکسیناسیون معمولاً فوری نیست.

انتظار می رود طی چند هفته پس از اولین شلیک ، افراد مقداری از محافظت را دریافت کنند. اما دفاع کامل فقط چند هفته پس از شوت دوم اتفاق می افتد.


هنوز مشخص نیست که آیا واکسن های Pfizer و Moderna مردم را از عفونت به طور کامل محافظت می کند یا فقط از علائم محافظت می کند. دبورا فولر ، متخصص واکسن در دانشگاه واشنگتن گفت ، این بدان معناست که افراد واکسینه شده هنوز هم می توانند آلوده شده و ویروس را منتقل کنند ، اگرچه احتمال دارد بسیار کندتر باشد.

و حتی با شروع افزایش ذخایر واکسن ، انتظار می رود صدها میلیون عکس از دست افراد گرفته شود.

فولر همچنین خاطرنشان کرد: آزمایش واکسن در کودکانی که قادر به عکس گرفتن نیستند تا زمانی که داده های حاصل از مطالعه نشان ندهد که آنها برای آنها نیز ایمن و مثر هستند ، تازه شروع شده است.

مونسف اسلاوی ، رئیس تلاش های تولید واکسن در ایالات متحده ، بر اساس اثربخشی واکسن های Pfizer و Moderna ، برآورد کرد که این کشور می تواند از اوایل ماه مه به یک گله ایمنی برسد. این نشان می دهد که هیچ مشکلی در ارزیابی تأمین کنندگان تولیدکنندگان وجود ندارد و افراد کافی برای واکسیناسیون پا پیش می گذارند.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

آیا در طی همه گیری باید مواد غذایی را حذف کنم؟

استفاده اضطراری از COVID-19 به چه معناست؟

اثر بخشی واکسن COVID-19 به چه معناست؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*