آیا می توانم بعد از واکسن COVID-19 از ماسک استفاده نکنم؟


نه به چند دلیل ، ماسک و فاصله اجتماعی هنوز هم برای مدتی پس از واکسیناسیون افراد توصیه می شود.

برای شروع ، اولین واکسن های ویروس کرونا به دو عکس نیاز دارد. دوز دوم Pfizer سه هفته بعد از نوبت اول و Moderna – بعد از چهار هفته است. و تأثیر واکسیناسیون معمولاً فوری نیست.

انتظار می رود طی چند هفته پس از اولین شلیک ، سطح محافظت از افراد دریافت شود. اما دفاع کامل فقط چند هفته پس از شوت دوم اتفاق می افتد.


هنوز مشخص نیست که آیا واکسن های Pfizer و Moderna مردم را از عفونت به طور کامل محافظت می کند یا فقط از علائم محافظت می کند. دبورا فولر ، متخصص واکسن در دانشگاه واشنگتن گفت ، این بدان معناست که افراد واکسینه شده هنوز هم می توانند آلوده شده و ویروس را منتقل کنند ، اگرچه احتمال دارد بسیار کندتر باشد.

و حتی با شروع افزایش واکسن ، انتظار می رود صدها میلیون عکس از دست افراد گرفته شود.

فولر همچنین خاطرنشان کرد: آزمایش واکسن در کودکانی که قادر به عکس گرفتن نیستند تا زمانی که اطلاعات حاصل از مطالعه نشان ندهد که آنها برای آنها نیز ایمن و موثر هستند ، تازه شروع شده است.

مونسف اسلاوی ، رئیس تلاش های تولید واکسن در ایالات متحده ، بر اساس اثربخشی واکسن های Pfizer و Moderna تخمین زده است که این کشور می تواند از اوایل ماه مه به یک گله ایمنی برسد. این نشان می دهد که هیچ مشکلی در ارزیابی تأمین کنندگان تولید کننده وجود ندارد و افراد کافی برای واکسیناسیون پیش می روند.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

آیا در طی همه گیری باید مواد غذایی را حذف کنم؟

استفاده اضطراری از COVID-19 به چه معناست؟

اثر بخشی واکسن COVID-19 به چه معناست؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*