آیا ویروس کرونا هرگز از بین خواهد رفت؟


هیچکس به طور قطع نمی داند. دانشمندان بر این باورند که ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ممکن است برای دهه ها یا بیشتر با ما باشد ، اما این بدان معنی نیست که تهدیدی مشابه ادامه خواهد داشت.

این ویروس در اواخر سال 2019 ظاهر شد و پیش بینی نحوه رفتار در طولانی مدت دشوار است. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بیماری احتمالاً سرانجام از یک بحران به یک آزار دهنده مانند سرماخوردگی کاهش می یابد.

این اتفاق می افتد زیرا افراد با گذشت زمان ، یا از طریق عفونت یا از طریق واکسیناسیون ، ایمنی ایجاد می کنند. ویروس های دیگر نیز مسیری مشابه را طی کرده اند.


بیماری همه گیر آنفولانزا در سال 1918 همچنین ممکن است سرنخی از روند COVID-19 را ارائه دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تخمین می زند که یک سوم جمعیت جهان به ویروس مشتق شده از پرندگان آلوده باشند. سرانجام ، پس از مرگ افراد آلوده یا ایجاد ایمنی ، ویروس به سرعت متوقف شد. بعداً به شکل کمتر ویروسی جهش یافت که به گفته کارشناسان همچنان به صورت فصلی گردش می کند.

با این حال ، اگر جهش های ویروسی در آینده باعث بیماری شدیدتر یا جلوگیری از واکسن ها شود ، ظهور انواع جدید COVID-19 ممکن است تصویر را پیچیده کند.

با توجه به امکان افرادی که پس از بیماری یا واکسیناسیون قادر به عمل جراحی مجدد برای خود هستند ، بعید است ویروس کاملاً ریشه کن شود.

تنها ویروسی که تاکنون توسط جمعیت انسانی از بین رفته است ، سرخک است. این به این دلیل است که افراد پس از بیماری یا واکسیناسیون نسبت به این ویروس مصونیت پایدار دارند.

__

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

چه زمانی کودکان می توانند واکسن COVID-19 دریافت کنند؟

تولیدکنندگان واکسن COVID-19 چگونه با گزینه ها سازگار می شوند؟

از کجا می دانیم واکسن COVID-19 بی خطر است؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*