آیا گونه های جدید ویروس کرونا باعث نگرانی می شود؟


گزارش ها از انگلستان و آفریقای جنوبی در مورد گونه های جدید ویروس کرونا که به نظر می رسد با سهولت بیشتری گسترش می یابد نگران کننده هستند ، اما کارشناسان ویروس می گویند هنوز مشخص نیست که آیا این مورد وجود دارد یا آیا آنها باعث نگرانی واکسن ها می شوند یا باعث جدی تر شدن آنها می شوند بیماری.

ویروس ها به طور طبیعی با جابجایی در میان جمعیت ، برخی بیشتر از دیگران ، رشد می کنند. این یکی از دلایلی است که ما هر ساله به آنفولانزای تازه نیاز داریم.

انواع جدید یا سویه های ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شوند تقریباً از ابتدای کشف آن در چین تقریباً یک سال پیش مشاهده شده اند.

روز شنبه ، نخست وزیر بوریس جانسون محدودیت های جدید را به دلیل تنش های جدید اعلام کرد. چندین کشور در اتحادیه اروپا و کانادا در تلاش برای توزیع توزیع برخی پروازها از انگلیس را ممنوع یا محدود کرده اند.


در اینجا چیزی است که در مورد وضعیت شناخته شده است.

در مورد فشارهای اخیر یافته شده در انگلیس چه چیزی؟

کارشناسان بهداشتی در انگلیس و ایالات متحده گفته اند که این ویروس به راحتی از دیگران مسری است ، اما هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که کشنده تر باشد.

پاتریک والانس ، مشاور ارشد علمی دولت انگلیس ، گفت که فشار “سریع در حال حرکت است و به نوع اصلی تبدیل می شود” و باعث ایجاد بیش از 60٪ از عفونت ها در لندن تا دسامبر می شود.

سویه همچنین نگران کننده است زیرا جهش های زیادی وجود دارد – تقریباً دوازده مورد – و برخی از آنها بر روی پروتئین تیز هستند که ویروس برای اتصال و آلوده سازی سلول ها استفاده می کند. هدف این جهش واکسن های فعلی است.

دکتر راوی گوپتا ، که در دانشگاه ویرایش در دانشگاه کمبریج انگلیس تحصیل می کند ، گفت: “من مطمئناً نگران آن هستم” ، اما خیلی زود است که بدانم در نهایت چقدر مهم است. وی و دیگر محققان گزارشی را در وب سایتی منتشر کردند که دانشمندان از آن برای به اشتراک گذاشتن سریع کار استفاده می کنند ، اما این مقاله به طور رسمی بررسی یا در ژورنالی منتشر نشده است.

چگونه این گونه های جدید ظاهر می شوند؟

ویروس ها معمولاً فقط از طریق تکامل طبیعی تغییرات کوچکی در یک یا دو حرف در الفبای ژنتیکی خود پیدا می کنند. سویه ای که کمی اصلاح شده باشد ، می تواند به رایج ترین در یک کشور یا منطقه تبدیل شود ، فقط به این دلیل که اولین بار خود را در آنجا تثبیت کرد ، یا به این دلیل که رویدادهای “فوق توزیع کننده” به آن کمک کرده است تا خودش را تثبیت کند.

وقتی ویروس جهش می یابد ، باعث تغییر بیشتر پروتئین های موجود در سطح آن می شود تا از داروها یا سیستم ایمنی بدن نجات یابد.

ترور بدفورد ، زیست شناس و متخصص ژنتیک در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون در سیاتل ، در توئیتر نوشت: “شواهد جدید” نشان می دهد که ممکن است برای ویروس کرونا جدید اتفاق بیفتد. وی گفت: “ما قبلاً ظهور و گسترش انواع مختلفی را مشاهده كرده ایم كه این موضوع را نشان می دهد و برخی مقاومت در برابر درمان آنتی بادی را نشان می دهند.”

چه فشارهای دیگری رشد کرده است؟

گوپتا گفت ، در ماه آوریل ، محققان در سوئد ویروسی را با دو تغییر ژنتیکی کشف کردند که به نظر می رسد تقریباً دو برابر آن را مسری می کند. وی گفت: حدود 6000 مورد در سراسر جهان گزارش شده است ، بیشتر در دانمارک و انگلیس.

انواع مختلفی از این سویه پدید آمده است. برخی از آنها در افرادی که آنها را از مزارع تولید راسو در دانمارک دریافت کرده اند گزارش شده است. یک سویه جدید آفریقای جنوبی دارای دو تغییری است که قبلاً مشاهده شده است ، به علاوه برخی دیگر.

گوپتا گفت ، یکی در انگلیس دارای دو تغییر و بیشتر است ، از جمله هشت پروتئین. این گزینه “گزینه تحقیق” نامیده می شود زیرا معنی آن هنوز مشخص نیست.

یک مقام سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه به بی بی سی گفت این سویه در ماه سپتامبر در جنوب شرقی انگلیس شناسایی شد و از آن زمان در این منطقه پخش شده است.

آیا افرادی که COVID-19 از یک پیراهن پیر را انتخاب کرده اند ، واکسن های جدید را مرتب می کنند؟

احتمالاً چنین نیست ، اسکات گوتلیب ، کمیسر سابق غذا و دارو ایالات متحده ، روز یکشنبه در تلویزیون CBS گفت: “ملت را صاف کنید”.

گوپتا پذیرفت: “بعید است”.

ویوک مورتی ، نامزد جو بایدن برای جراحی عمومی ، روز یکشنبه در گفتگو با شبکه خبری ان بی سی ، گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که باور داشته باشید واکسن های ساخته شده نیز علیه این ویروس م effectiveثر نیستند.”

بسیاری از متخصصان متذکر می شوند که واکسن ها علاوه بر پروتئین های دارای خار ، واکنش گسترده ای در سیستم ایمنی بدن ایجاد می کنند.

دکتر مونسف اسلاوی ، مشاور ارشد علمی در زمینه تلاش های توزیع واکسن دولت ایالات متحده ، روز یکشنبه در “ایالت اتحادیه” سی ان ان گفت ، احتمال مقاومت سویه های جدید در برابر واکسن های موجود کم است ، اما “وجود ندارد”. .

وی گفت: “تاکنون فکر نمی کنم گزینه واحدی وجود داشته باشد که پایدار باشد.” “به نظر من احتمالاً این گزینه خاص در انگلیس از مصونیت واکسن فرار نکرده است.”

بدفورد موافقت کرد.

بدفورد در توییتر خود نوشت: “من نگران نیستم” ، زیرا احتمالاً تغییرات زیادی در کد ژنتیکی برای تضعیف واکسن لازم است ، نه فقط یک یا دو جهش. وی نوشت ، اما واكسن ها ممكن است به مرور زمان تنظیم شوند زیرا تغییرات جمع می شوند و تغییرات باید بیشتر تحت نظارت قرار گیرند.

مورتی گفت که فشار جدید توصیه های بهداشت عمومی در مورد استفاده از ماسک ، شستن دست و حفظ فاصله اجتماعی را تغییر نمی دهد.

___

نویسندگان آسوشیتدپرس جان هانا در Topeka ، کانزاس ، سیلویا هوی در لندن و راب گیلیس در تورنتو همکاری کرده اند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*