اتحادیه اروپا از بایدن برای پیوند دادن روابط بین اقیانوس اطلس دعوت می کند


بروکسل (AP) – چارلز میشل ، رئیس اتحادیه اروپا از جو بایدن ، پس از ریاست جمهوری ایالات متحده ، دعوت کرده است تا از روابط فرامنطقی که طی چهار سال گذشته در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رنج برده ، بازدید و اصلاح کند.

“اکنون زمان پیوستن نیروها است. میشل روز دوشنبه در بیانیه ای پس از تماس با رئیس جمهور منتخب گفت: در یک جهان در حال تغییر ، همکاری ما برای محافظت از شهروندان ، راه اندازی مجدد اقتصاد ، توقف گرم شدن کره زمین و ایجاد جهانی امن تر از هر زمان دیگری مهم خواهد بود.

میشل گفت: “اتحادیه اروپا و ایالات متحده همیشه هنگامی که با هم گام بردارند نفوذ بیشتری خواهند داشت.”


اتحادیه 27 کشوره اغلب از وخامت روابط در دوران ترامپ شکایت داشته و امیدوار است که با بایدن ، روابط فرامنطقه ای بتواند مانند باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا دوباره برقرار شود.

در سالهای اخیر ، دو کشور در مورد موضوعات کلیدی از تجارت و امنیت تا مبارزه با تغییر اقلیم اختلاف نظر داشته اند. اکنون میشل گفت بایدن باید سال آینده برای دیدار با رهبران اتحادیه اروپا بیاید.

ترامپ در دوران مسئولیت خود ، اروپاییان را از بسیاری جهات مبهوت و ناامید کرد ، اکثر آنها اعضای اتحاد نظامی ناتو به رهبری ناتو بودند ، به صادرات اتحادیه اروپا ضربه زدند و از توافقنامه آب و هوایی پاریس و توافق هسته ای با ایران خارج شدند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*