اتحادیه اروپا انتقاد از گسترش آهسته واکسن ها را در سراسر اتحادیه رد می کند


بروکسل (AP) – کمیسیون اروپا روز دوشنبه از استراتژی واکسیناسیون ویروس کرونا در میان انتقادات روزافزون در کشورهای عضو در مورد گسترش آهسته عکس های COVID-19 در منطقه 450 میلیون نفری دفاع کرد.

برنامه های واکسیناسیون در 27 بلوک ملی به آرامی آغاز شده است و برخی از اعضای اتحادیه اروپا به سرعت مدیر عامل اتحادیه اروپا را به دلیل عدم موفقیت در ارائه مقدار مناسب دوز مقصر دانستند. گفته می شود که در فنلاند ، مقامات بهداشتی از اینکه این کشور در ماه دسامبر به جای 300000 مورد انتظار ، فقط حدود 40،000 دوز دریافت کرده ، ناراضی هستند.

اریک مامر ، سخنگوی کمیسیون اروپا که در طی یک کنفرانس مطبوعاتی با مجموعه ای از س aboutالات در مورد واکسن روبرو بود ، گفت که مشکل اصلی در استفاده از برنامه های واکسیناسیون “مسئله ظرفیت تولید ، مشکلی است که همه با آن روبرو هستند”.

وی گفت: “در واقع ، ما معاهداتی را امضا كرده ایم كه به كشورهای عضو اجازه می دهد به 2 میلیارد دوز دسترسی داشته باشند ، این مقدار برای واكسین كردن كل جمعیت اتحادیه اروپا كافی است.”


به عنوان بخشی از استراتژی خود ، اتحادیه اروپا شش قرارداد واکسن با Moderna ، AstraZeneca ، Sanofi-GSK ، Janssen Pharmaceutica NV ، Pfizer-BioNTech و CureVac امضا کرده است. اما تاکنون فقط واکسن Pfizer-BioNTech برای استفاده در اتحادیه 27 کشور تأیید شده است.

کمیته محصولات دارویی انسانی برای استفاده انسانی توسط آژانس دارویی اروپا روز دوشنبه برای بحث در مورد واکسن Moderna تشکیل جلسه داد ، اما توصیه نمی کند که برای استفاده در اتحادیه اروپا چراغ سبز نشان داده شود. این آژانس در توییتر خود نوشت که این نشست “امروز به پایان نرسیده است” و روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت. وی گفت که در این باره توضیح بیشتری نمی دهد.

مامر همچنین نقش کمیسیون را در تأمین قرارداد با تولیدکنندگان بالقوه دارو روشن کرد. وی گفت كه مقامات اجرایی “برای تأمین بودجه شركتهای دارویی در حال تولید واكسن” به عنوان یك سرمایه گذار عمل كرده اند. هدف این بود كه سرعت تولید و تحقیقات را افزایش دهند ، در حالی كه تمام كشورهای اتحادیه اروپا می توانند تصمیم بگیرند چند دوز بخرند. از تولید کنندگان واکسن به انتخاب خود.

مامر با تأکید بر اینکه برنامه های واکسیناسیون تازه آغاز شده و انتظار می رود دوزهای زیادی در ماه آوریل ارائه شود ، گفت: “در نهایت ، این واکسن ها باید تولید ، تحویل داده شوند و برخی از زنجیره های لجستیکی درگیر بسیار پیچیده هستند.”

استفان دی کیرسماکر ، سخنگوی سیاست های بهداشت کمیسیون ، در پاسخ به این سedال که چرا کمیسیون دوزهای بیشتری از واکسن Pfizer / BioNTech را خریداری نکرد ، گفت که “فلسفه اصلی این است که نمونه کارها را متنوع کنیم ، نه اینکه همه تخمهای خود را در یک سبد قرار دهیم”.

دی کرسماکر گفت که در قرارداد با Moderna خرید اولیه 80 میلیون دوز به نمایندگی از کل کشورهای اتحادیه اروپا پیش بینی شده است ، اما این کمیسیون قصد دارد از فرصت خود برای درخواست 80 میلیون دوز دیگر پس از تأیید واکسن استفاده کند. با واکسن Pfizer-BioNTech ، کمیسیون 100 میلیون دوز اضافی دارد که در مجموع 300 میلیون عکس در اختیار شما قرار می دهد. هر دو واکسن برای تأثیر کامل به دو عکس نیاز دارند. کمیسیون اضافه کرد ، بدون مشخص کردن اینکه در حال مذاکره با Pfizer و BioNTech برای خرید دوزهای اضافی است

انتشار آهسته واکسن ها باعث ناامیدی گسترده در سراسر اتحادیه شده است. با رویکرد دقیق ، از چند هفته گذشته در فرانسه تنها چند صد نفر واکسینه شده اند ، در حالی که دولت هلند با انتقاداتی نسبت به شروع دیررس واکسیناسیون روبرو شده است ، که عقب مانده از بسیاری از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا است. بنابراین ، وزارت بهداشت هلند اعلام کرد که قصد دارد واکسیناسیون را با اولین عکس های گرفته شده در روز چهارشنبه ، طی دو روز آغاز کند.

___

مایک کوردر از لاهه ، هلند و آنجلا چارلتون در پاریس به این گزارش کمک کردند.

___

پوشش AP از شیوع ویروس را دنبال کنید:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus- واکسن

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*