اتحادیه اروپا یک کمپین برای واکسن ها علیه COVID-19 آغاز کرده است


روم (AP) – پزشکان ، پرستاران و افراد مسن آستین خود را در سراسر اتحادیه اروپا بالا زدند تا اولین دوزهای واکسن ویروس کرونا را در یک نمادین نماد وحدت و لحظه ای امید برای قاره ای که با وخیم ترین بحران مواجه است دریافت کنند. مراقبت های بهداشتی در قرن

اگرچه چندین کشور یک روز قبل دوز داده بودند ، هدف اصلی راه اندازی بلوک 27 کشور برای ارسال یک پیام بود که این واکسن ایمن است و بهترین شانس اروپا برای خروج از ویرانگری همه گیر و اقتصادی ناشی از ماهها بسته شدن

برای کارمندان بهداشتی که برای محافظت از خود تنها با ماسک و محافظ با ویروس می جنگند ، واکسن ها یک احساس عاطفی است و همچنین فرصتی عمومی برای فراخوانی 450 میلیون نفر در اروپا است که برای سلامتی خود و دیگران تیراندازی می کنند.

کلودیا آلیورنینی ، 29 ساله ، اولین فردی که در اسپالانزنی واکسینه شده است ، گفت: “من امروز بعنوان یک شهروند ، اما بیشتر بعنوان یک پرستار برای نمایندگی رده خود و همه متخصصان بهداشتی که تصمیم به باور به علم دارند ، اینجا هستم.” بیمارستان بیماری های عفونی در رم.


صدراعظم اتریش سباستین کورز واکسنی را که در زمان رکورد تولید شده است “تغییر بازی” خواند.

وی گفت: “ما می دانیم که امروز پایان همه گیری نیست ، اما آغاز پیروزی است.”

پادشاه ویروس ایتالیا ، دومنیکو آرکوری ، گفت که مهم است که اولین دوزهای ایتالیا در اسپالانزانی تجویز شود ، جایی که یک زوج چینی که از ووهان در ژانویه دیدار می کردند مثبت بود و به اولین موارد تایید شده در ایتالیا تبدیل شد.

در عرض چند هفته ، شمال لومباردی به مرکز شیوع بیماری در اروپا و داستانی هشدارآمیز درباره آنچه اتفاق می افتد هنگامی که حتی مناطق ثروتمند آمادگی لازم برای شیوع بیماری همه گیر را ندارند ، تبدیل شده است. لومباردی هنوز حدود یک سوم مرگ و میر در ایتالیا را تشکیل می دهد ، که بدترین شواهد را در مورد مرگ این قاره یعنی نزدیک به 72000 نفر دارد.

آرکوری به خبرنگاران گفت: “امروز یک روز زیبا و نمادین است: همه شهروندان اروپا شروع به واکسیناسیون با هم می کنند ، اولین اشعه نور پس از یک شب طولانی.”

اما وی هشدار داد: “همه ما باید همچنان محتاط ، محتاط و مسئولیت پذیر باشیم. ما هنوز یک راه طولانی را باید طی کنیم ، اما در پایان ما مقداری نور می بینیم. “

این واکسن که توسط BioNTech آلمان و داروساز آمریکایی Pfizer تولید شده است ، از روز جمعه از کارخانه ای در بلژیک وارد ظروف فوق العاده سرد به بیمارستان های اتحادیه اروپا شد. هر کشور فقط کسری از دوزهای مورد نیاز را دریافت کرد – کمتر از 10 هزار در اولین گروه ها – با شیوع بیشتر در ژانویه ، زمانی که واکسن های بیشتری در دسترس است ، انتظار می رود. هرکسی که روز یکشنبه عکس دریافت کند باید بعد از سه هفته برای دوز دوم مراجعه کند.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیته اجرایی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا با تولید واکسن های اضافی عکس های بیش از حد مورد نیاز خواهد داشت و می تواند مازاد خود را با بالکان غربی و آفریقا به اشتراک بگذارد.

وی گفت: “اروپا از موقعیت خوبی برخوردار است.”

در آسایشگاه لوس اولموس در شهر گوادالاخارا در اسپانیا ، در شمال شرقی مادرید ، آراچلی هیدالگو 96 ساله و یک مراقب اولین اسپانیایی هایی بودند که واکسن دریافت کردند.

هیدالگو گفت: “بیایید ببینیم آیا همه ما می توانیم رفتار کنیم و این ویروس را از بین ببریم.”

خانه ای در لس اولموس دچار دو مورد مرگ تایید شده از COVID-19 و 11 مورد مرگ دیگر در بین ساکنان با علائمی شده است که هرگز آزمایش نشده اند.

جمهوری چک در بهار از بدترین بیماری همه گیر در امان ماند ، اما فقط در اوایل سقوط سیستم بهداشتی درمانی خود در پاییز مشاهده شد. در پراگ ، آندره بابیچ ، نخست وزیر چک ، سحرگاه یکشنبه یک گلوله دریافت کرد و گفت: “شما جای نگرانی ندارید.” در کنار او ، امیلی ریپیکووا ، کهنه سرباز جنگ جهانی دوم نشسته بود که وی نیز یک گلوله دریافت کرد.

در مجموع ، 27 کشور اتحادیه اروپا حداقل 16 میلیون عفونت ویروس کرونا و بیش از 336000 مرگ را ثبت کرده اند – تعداد زیادی که به گفته کارشناسان هنوز مرگ واقعی همه گیر را دست کم می گیرند به دلیل موارد از دست رفته و آزمایش های محدود.

کمپین واکسیناسیون باید باعث افزایش ناامیدی به خصوص در آلمان شود ، زیرا انگلیس ، کانادا و ایالات متحده هفته های قبل برنامه های تلقیح خود را با همان واکسن آغاز کردند.

همانطور که مشخص شد ، برخی از واکسیناسیون های اتحادیه اروپا یک روز زودتر در آلمان ، مجارستان و اسلواکی آغاز شد. مجری خانه سالمندان آلمان که روز شنبه دهها نفر از جمله یک زن 101 ساله واکسینه شدند ، گفت “هر روز که منتظر می مانیم یک روز بیش از حد است.”

در فرانسه ، جایی که بسیاری از آنها ایمنی واکسن ها را زیر سوال می برند ، دولت فرانسه در ارتباطات خود محتاطانه عمل کرده و سعی کرده است اطمینان حاصل کند که واکسن های تحمیلی در جامعه مشاهده نمی شود. اولین واکسیناسیون فرانسه در یک خانه سالمندان در منطقه فقیرنشین خارج از پاریس روز یکشنبه به صورت زنده از تلویزیون پخش نشد ، همانطور که در سایر مناطق اروپا بود و وزرای دولت در آن شرکت نکردند.

“ما مجبور نبودیم او را متقاعد كنیم. دکتر سمیر تین ، رئیس خدمات سالمندان در خانه سالمندان در سوان ، جایی که اولین شلیک فرانسه به موریس 78 ساله انجام شد ، گفت: “بله ، من آماده ام برای جلوگیری از این بیماری همه کارها را انجام دهم.”

تین گفت: “این یک روز مهم است.” “ما بسیار مشتاق هستیم که سلاح جدیدی در اختیار داشته باشیم و بسیار مشتاق هستیم که زندگی عادی خود را دوباره کشف کنیم.”

از جمله سیاستمدارانی که روز یکشنبه برای تشویق به پوشش گسترده تری برای واکسیناسیون عکس دریافت کردند ، وزیر بهداشت بلغارستان کوستادین آنجلوف بود. آنجلوف گفت: “من نمی توانم صبر كنم كه پدر 70 ساله ام را ببینم بدون ترس از آلوده كردن او.”

نخست وزیر یونان ، کیریاکوس میتسوتاکیس ، پس از دریافت شلیک خود ، روز یکشنبه را “روز بزرگی برای علم و اتحادیه اروپا” اعلام کرد.

وی گفت: “ما امیدواریم که با گذشت زمان ، حتی آن دسته از همشهریان ما که به واکسیناسیون مشکوک هستند ، متقاعد شوند که این کار صحیحی است.”

در همین حال ، نوع جدیدی از ویروس اکنون در فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا ، کانادا و ژاپن کشف شده است و به سرعت در لندن و جنوب انگلیس در حال گسترش است. گزینه جدید ، که به گفته مقامات انگلیسی انتقال آن بسیار آسان تر است ، بسیاری از کشورها را واداشته است سفر از انگلیس را محدود کنند.

ژاپن اعلام کرده است که به عنوان اقدامی احتیاطی علیه نسخه جدید انگلستان ، ورود خارجیان را به طور موقت تا 31 ژانویه ممنوع می کند.

BioNTech آلمان اظهار اطمینان کرد که واکسن آن بر خلاف نسخه جدید در انگلیس عمل می کند ، اما افزود که تحقیقات بیشتری لازم است.

در تاریخ 6 ژانویه ، آژانس داروهای اروپا تصویب یک واکسن دیگر تولید شده توسط Moderna را که در حال حاضر در ایالات متحده استفاده می شود ، بررسی می کند.

دکتر آنالیسا مالارا ، که اولین مورد داخلی ایتالیا را در 20 فوریه تشخیص داد و تأیید کرد که شیوع اروپا در حال انجام است ، در بیمارستان وی در کدونجو در دسترس بود تا همه ایتالیایی ها را به دریافت گلوله تشویق کند.

وی گفت: “امروز ما دایره را که در 20 فوریه افتتاح شد ، کمی می بندیم.”

___

روزنامه نگاران PA از سراسر اروپا در این گزارش مشارکت داشتند.

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic ، https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*