اثر بخشی واکسن COVID-19 به چه معناست؟


این به احتمال اثر ویروس کرونا در انسان اشاره دارد.

دو تولید کننده واکسن گفتند که نتایج اولیه آخرین مطالعاتشان حاکی از آن است که واکسن های آزمایشی آنها به شدت محافظت می کنند. Moderna این هفته گفت که به نظر می رسد واکسن وی تقریباً 95٪ موثر است. این در حالی است که Pfizer اعلام کرد ضربه آن به همان اندازه موثر به نظر می رسد.

این ارقام امیدها را در سراسر جهان برانگیخته است که اگر واکسن ها نشان دهند که از بیماری جلوگیری می کنند و ایمن نیستند ، می تواند تا پایان سال آینده به همه گیری پایان دهد.


با ادامه مطالعات واکسن ، ارقام کارآیی تغییر خواهد کرد ، زیرا محاسبات اولیه در کمتر از 100 مورد COVID-19 در هر مطالعه انجام می شود. اما نتایج اولیه سیگنال های محکمی را به دست می دهد که واکسن می تواند از بسیاری بیماری ها در هنگام واکسیناسیون جلوگیری کند.

مقامات بهداشتی ایالات متحده می گویند واکسن کرونا ویروس قبل از بررسی تأیید برای استفاده ، باید حداقل 50 درصد موثر باشد. نگرانی هایی وجود داشته است که ممکن است واکسن های ویروس کرونا به اندازه واکسن های آنفلوانزا م effectiveثر باشند ، این دامنه ها از 20٪ تا 60٪ موثر در سال های اخیر هستند.

شاخص های گسترده ای از اثربخشی اولیه ، کل داستان را بیان نمی کنند. دانشمندان همچنین باید درک کنند که این واکسن تا چه اندازه از افراد در گروه های سنی مختلف و جمعیت شناسی محافظت می کند.

برای هر دو واکسن ، نتایج متوسط ​​بر اساس افرادی بود که علائم COVID-19 را داشتند که باعث آزمایش ویروس شد. این بدان معناست که ما هنوز نمی دانیم فردی که واکسینه شده هنوز هم می تواند آلوده شود – حتی اگر علائمی از خود نشان ندهد – و ویروس را گسترش می دهد.

همچنین معلوم نیست که آیا عکس ها محافظت پایدار ایجاد می کنند یا اینکه به تقویت کننده ها نیاز است.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

ویروس کرونا چگونه بر قلب تأثیر می گذارد؟

آیا واکسن آنفولانزا بر احتمال ابتلا به COVID-19 تأثیر دارد؟

آیا در صورت ابتلا به ویروس کرونا ، مصونیت دارم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*