امارات برنامه بلند پروازانه جدیدی را برای پرتاب یک مریخ نورد ماه تعیین کرده است


دبی ، امارات متحده عربی (UA) – مرکز فضایی امارات متحده عربی روز چهارشنبه برنامه بلند پروازانه تری را برای ارسال اولین مریخ نورد خود به ماه اعلام کرد.

مرکز فضایی محمد بن راشد اعلام کرد که با همکاری شرکت فضایی ژاپن برای ارسال مریخ نورد به ماه با یک فضاپیمای بدون سرنشین تا سال 2022 و نه 2024 همکاری می کند.

مریخ نورد رشید ، به نام خانواده حاکم دبی ، با کمک فرود ماه در ispace در ماه مستقر خواهد شد. این شرکت همچنین مأموریت را با ارتباطات بی سیم در سطح ماه فراهم می کند.

روزنامه ملی امارات متحده عربی گزارش داد که مریخ نورد از مرکز فضایی کندی در فلوریدا با موشک اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد.


ماموریت ماه بخشی از استراتژی گسترده امارات متحده عربی برای تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در فضا است. اگر مأموریت ماه موفق شود ، امارات و ژاپن به عنوان کشورهایی که یک سفینه فضایی را روی سطح ماه قرار داده اند ، به تنهایی به صفوف ایالات متحده ، روسیه و چین می پیوندند.

یک ماهواره اماراتی برای کشف جو سیاره سرخ در حال چرخش به دور مریخ است. امارات متحده عربی با صنایع سنگین میتسوبیشی ژاپن برای پرتاب کاوشگری که در ماه فوریه به دور مریخ چرخید ، همکاری کرد.

انتظار می رود که مریخ نورد رشید سطح ماه ، تحرک سطح ماه و نحوه تعامل سطوح مختلف با ذرات ماه را مطالعه کند. مریخ نورد 10 کیلوگرمی (22 کیلوگرمی) دارای دو دوربین با وضوح بالا ، یک دوربین میکروسکوپ ، یک دوربین تصویربرداری حرارتی ، یک کاوشگر و سایر دستگاه ها خواهد بود.

یوسف حمد الشیبانی گفت: “ماموریت ما از طریق تلاش های علمی مانند ماموریت ماه امارات ، بالا نگه داشتن پرچم امارات و حضور در صف مقدم کشورهای کمک کننده به پیشرفت های علمی است که چهره بشریت را تغییر خواهد داد.” که رئیس مرکز فضایی محمد بن راشد است.

این مرکز فضایی برنامه فضانوردان در این کشور را رصد می کند که در آن اولین فضانورد از امارات در سال 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شد.

امارات متحده عربی قصد دارد مدرن ترین ماهواره تجاری را در خاورمیانه برای تولید تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا تولید کند. همچنین هدف بلند پروازانه خود را ایجاد یک کلنی انسانی در مریخ تا سال 2117 قرار داده است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*