امارات متحده عربی دو فضانورد جدید از جمله یک زن را معرفی کرده است


دبی ، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) – امارات متحده عربی روز شنبه در برنامه فضایی خود از دو فضانورد بعدی نام برد ، از جمله اولین فضانورد زن این کشور.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاکم دبی ، که همچنین به عنوان نخست وزیر و معاون رئیس جمهور دولت خودکامه کار می کند ، نام این دو فضانورد را در توییتر اعلام کرد.

وی نورا المتروشی را به عنوان اولین فضانورد زن در امارات متحده عربی معرفی کرد. در این گزارش اطلاعات بیوگرافی در مورد همکار مرد وی ، محمد آل ملا ارائه نشده است.

این دو نفر از بین بیش از 4000 نامزد در امارات متحده عربی ، یک فدراسیون هفت شیخ در شبه جزیره عربستان که محل زندگی ابوظبی نیز است ، انتخاب شدند.


این دو در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون تگزاس آموزش خواهند دید.

در سال 2019 ، سرگرد هذا المنصوری با صرف یک ماموریت هشت روزه در داخل ایستگاه فضایی بین المللی ، اولین فضانورد امارات در فضا شد.

امارات در برنامه فضایی خود به موفقیت های اخیر دیگری نیز دست یافته اند. در ماه فوریه ، امارات متحده عربی ماهواره Amal یا Hope خود را به مدار مریخ پرتاب کرد ، اولین ماه برای جهان عرب. در سال 2024 ، این کشور امیدوار است که یک فضاپیمای بدون سرنشین را روی ماه قرار دهد.

امارات متحده عربی همچنین هدف بلند پروازانه خود را ایجاد یک مستعمره انسانی در مریخ تا سال 2117 قرار داده است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*