انگلستان اولین دوزهای واکسن COVID-19 را می دهد


لندن (AP) – مقامات بهداشتی انگلیس روزهای سه شنبه اولین دوزهای واکسن COVID-19 را که به طور گسترده آزمایش و آزمایش شده اند ، منتشر کردند و برنامه جهانی ایمن سازی را آغاز کردند که انتظار می رود با تأیید بیشتر سرم ها ، شتاب بیشتری بگیرد.

اولین عکس در یکی از شبکه بیمارستانهای سراسر کشور بود ، جایی که مرحله اولیه برنامه در اصطلاح “روز V” آغاز می شود.

اولین دریافت کننده مارگارت کینان بود که هفته آینده 91 ساله شد. دستیار سابق مغازه جواهرات در ساعت 6:31 صبح در بیمارستان دانشگاه کاونتری در حالی که ماسک جراحی و تی شرت آبی رنگ کریسمس مبارک با یک پنگوئن کارتونی ، کلاه بابانوئل و روسری قرمز تزئین کرده بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت.


وی گفت: “من احساس می كنم كه به عنوان اولین شخصی كه علیه COVID-19 واكسین شده ام بسیار ممتاز است.” “این بهترین هدیه تولد اوایل تولد است که می توانم آرزو کنم ، زیرا این بدان معناست که من بعد از تنها ماندن برای بیشتر در نهایت می توانم از وقت گذرانی با خانواده و دوستان در شب سال نو لذت ببرم. بیشتر سال “

مسئولان بهداشت عمومی از مردم خواسته اند که صبور باشند ، زیرا در مراحل اولیه فقط کسانی که بیشتر در معرض خطر ویروس هستند ، واکسینه می شوند. کادر پزشکی برای ترتیب قرار ملاقات با مردم تماس خواهند گرفت و بیشتر آنها باید تا سال آینده منتظر بمانند تا واکسن کافی برای گسترش برنامه وجود داشته باشد.

سایمون استیونز ، رئیس سرویس بهداشت ملی انگلیس گفت: “امروز فقط اولین قدم در بزرگترین برنامه واکسیناسیون است که این کشور تاکنون دیده است.” “انجام واکسن های بیشتر چند ماه طول می کشد تا انجام شود … اما اگر همه ما در هفته ها و ماه های آینده هوشیار بمانیم ، می توانیم این موضوع را به عنوان یک نقطه عطف در مبارزه با ویروس ببینیم.”

800000 دوز اول مربوط به افراد بالای 80 سال است که یا در بیمارستان بستری هستند یا از قبل قرار ملاقات سرپایی دارند ، به همراه کارگران در خانه های سالمندان. دیگران باید منتظر نوبت خود باشند.

از جمله بریتانیایی های مسن که نیاز به واکسیناسیون دارند ، هری شوکلا از نیوکاسل است.

وی گفت: “هنگامی که من تماس تلفنی گرفتم ، از داشتن فرصت عضویت و شرکت در آن بسیار هیجان زده شدم.”

کاخ باکینگهام از اظهارنظر در مورد واکسینه شدن ملکه الیزابت دوم 94 و همسر 99 ساله اش ، پرنس فیلیپ ، به عنوان یک نمونه عمومی از ایمنی وی خودداری کرد.

مقامات بهداشت عمومی در جاهای دیگر مشغول آماده سازی برای کار بی سابقه واکسیناسیون میلیاردها نفر برای پایان دادن به یک بیماری همه گیر هستند که منجر به کشته شدن بیش از 1.5 میلیون نفر شده است ، شاهد معرفی انگلیس هستند. اگرچه انگلستان زیرساختهای خوبی برای تحویل واکسنها دارد ، اما هدف آن استفاده از آنها در گروههایی مانند کودکان مدرسه ای یا زنان باردار است ، نه جمعیت عمومی.

انگلستان پس از صدور مجوز اضطراری از سوی نهادهای نظارتی انگلیس در 2 دسامبر برای واکسن ، تولید شده توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان ، این پروژه را آغاز می کند. مقامات ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز در حال بررسی این واکسن به همراه محصولات رقابتی تولید شده توسط شرکت بیوتکنولوژی مدرن آمریکا و همکاری دانشگاه آکسفورد و سازنده دارو AstraZeneca هستند.

روز شنبه ، روسیه واکسیناسیون هزاران پزشک ، معلم و دیگران در ده ها مرکز در مسکو را با واکسن Sputnik V. آغاز کرد. این برنامه متفاوت دیده می شود زیرا روسیه در تابستان گذشته پس از آزمایش فقط روی چند ده نفر ، اجازه استفاده از عکس را داد.

اولین محموله های واکسن Pfizer-BioNTech روز یکشنبه به گروه منتخبی از بیمارستان های انگلیس تحویل داده شد.

در یکی از این امکانات ، بیمارستان دانشگاه کرودون ، جنوب لندن ، اعضای کارکنان نمی توانستند شیشه ها را لمس کنند ، اما از پیدا کردن آنها در ساختمان بسیار هیجان زده بودند.

لوئیز کافلان ، رئیس داروسازی در Croydon Health Services NHS Trust ، گفت: “من بسیار افتخار می کنم.”

این واکسن ممکن است به زودی برای انگلستان ، جایی که بیش از 61000 مرگ مرتبط با COVID-19 وجود دارد ، نرسد – بیش از هر کشور دیگری در اروپا گزارش کرده است. انگلستان بیش از 1.7 میلیون پرونده دارد.

800000 دوز فقط قسمت كمی از مقدار مورد نیاز است. دولت در مرحله اول برنامه واکسیناسیون خود بیش از 25 میلیون نفر یا حدود 40٪ از جمعیت را هدف قرار داده است ، که اهمیت فوق العاده ای را به افرادی که بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را دارند می دهد.

پس از افراد بالای 80 سال و کارگران در خانه های سالمندان ، برنامه با افزایش میزان عرضه ، با واکسن ارائه شده بر اساس گروه های سنی ، از قدیمی ترین شروع می شود.

در انگلیس ، واکسن در طول موج اول برنامه به 50 بیمارستان تحویل داده می شود و انتظار می رود بیمارستان های بیشتری با تسریع در گسترش آن را ارائه دهند. ایرلند شمالی ، اسکاتلند و ولز برنامه های خود را تحت سیستم دولت تفویض شده بریتانیا تنظیم می کنند.

مشکلات لجستیکی باعث کاهش سرعت واکسن Pfizer می شود ، زیرا باید در منفی -70 درجه سانتیگراد (منفی -94 درجه فارنهایت) ذخیره شود.

پروفسور استفان پویز ، مدیر پزشکی NHS انگلیس ، گفت: برنامه ایمن سازی “یک ماراتن است ، نه یک سرعت.”

مقامات همچنین بر نقاط توزیع در مقیاس بزرگ متمرکز شده اند ، زیرا هر بسته واکسن حاوی 975 دوز است و آنها نمی خواهند هدر رود.

انگلیس توافق کرده است که میلیون ها دوز از هفت تولید کننده مختلف خریداری کند. دولت های سراسر جهان با چندین توسعه دهنده توافق می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها از عرضه محصولاتی که در نهایت برای توزیع گسترده تأیید می شوند جلوگیری می کنند.

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*