انگلستان اولین دوز واکسن COVID-19 را می دهد


لندن (AP) – یک کارمند بازنشسته فروشگاه انگلیس روز سه شنبه اولین شلیک را در برنامه واکسیناسیون COVID-19 این کشور دریافت کرد ، که نشانگر آغاز تلاش برای ایمن سازی جهانی است که برای ارائه راهی برای خروج از یک بیماری همه گیر کشته شده است ، 5 میلیون

مارگارت کین ، که هفته آینده 91 ساله می شود ، ساعت 6:31 صبح از آنچه مقامات بهداشت عمومی V-Day نامیدند ، عکس گرفت. وی اولین نفر در بیمارستان دانشگاه کاونتری بود ، یکی از چندین بیمارستان در کشور که مرحله شروع برنامه انگلیس را مدیریت کرد. خوشبختانه ، تزریق دوم به شخصی به نام ویلیام شکسپیر ، 81 ساله انجام شد ، که بومی وارویک شایر ، شهرستان محل تولد بارد است.

کینان که ماسک جراحی و تی شرت آبی رنگ کریسمس مبارک با تزئین یک پنگوئن متحرک با کلاه سانتا آراسته بود ، گفت: “من احساس می کنم بسیار افتخار می کنم که اولین نفری هستم که علیه COVID-19 واکسینه می شود.” “این بهترین هدیه تولد اوایل تولد است که می توانم آرزو کنم ، زیرا این بدان معناست که من بعد از تنها ماندن برای بیشتر در نهایت می توانم از وقت گذرانی با خانواده و دوستان در شب سال نو لذت ببرم. بیشتر سال “

انگلستان اولین کشور غربی است که برنامه واکسیناسیون گسترده را پس از تصویب تنظیم کننده های انگلیس در هفته گذشته استفاده از واکسن COVID-19 ایجاد شده توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان آغاز کرد. نهادهای نظارتی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا ممکن است در روزهای آینده واکسن را تأیید کنند و به تلاش های ایمن سازی جهانی دامن بزنند.


برنامه انگلیس به دلیل آماده سازی برای کار بی سابقه واکسیناسیون میلیاردها نفر ، به احتمال زیاد برای سایر کشورها درسهایی ارائه می دهد. مقامات بهداشتی انگلیس ماه ها در تلاش بوده اند تا سیستمی را با هدف واکسیناسیون گروه هایی از افراد ، مانند کودکان مدرسه ای و زنان باردار ، با سیستمی تنظیم کنند که به سرعت بتواند به قسمت بزرگی از جمعیت کشور برسد.

در میان هیاهویی که به اولین شلیک بریتانیا خوش آمد گفت ، مقامات هشدار دادند که کمپین واکسیناسیون ماهها به طول خواهد انجامید ، به این معنی که محدودیت های دردناکی که زندگی روزمره را مختل می کنند و اقتصاد را مجازات می کنند ، احتمالاً تا بهار ادامه دارد.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک به بی بی سی گفت: “ما هنوز یک راه طولانی در پیش داریم ، اما این مسیر را مشخص می کند.”

سایر واکسن ها نیز توسط نهادهای نظارتی در سراسر جهان در حال بررسی هستند ، از جمله همکاری بین دانشگاه آکسفورد و سازنده دارو AstraZeneca و یکی دیگر از شرکت های بیوتکنولوژی مدرنا آمریکا.

انگلیس 800000 دوز واکسن Pfizer دریافت کرده است که برای واکسیناسیون 400000 نفر کافی است. اولین عکس ها مربوط به افراد بالای 80 سال است که یا در بیمارستان بستری هستند یا از قبل قرار ملاقات سرپایی دارند ، به همراه کارگران خانه های سالمندان و کارمندان واکسیناسیون. دیگران باید منتظر نوبت خود باشند.

مقامات بهداشتی از مردم خواسته اند که صبور باشند زیرا در مراحل اولیه فقط کسانی که بیشتر در معرض خطر ویروس هستند ، واکسینه می شوند. کادر پزشکی برای ترتیب قرار ملاقات با مردم تماس خواهند گرفت و بیشتر آنها باید تا سال آینده منتظر بمانند تا واکسن کافی برای گسترش برنامه وجود داشته باشد.

کاخ باکینگهام از اظهارنظر درباره گزارش ها مبنی بر واکسینه شدن ملکه الیزابت دوم 94 و شوهر 99 ساله اش ، شاهزاده فیلیپ – و به صورت عمومی – به عنوان یک نمونه عمومی از ایمنی این گلوله خودداری کرد.

انگلیس اولین کشوری است که واکسن آزمایش شده و آزمایش مستقلی را به عموم مردم تحویل می دهد. روز شنبه ، روسیه واکسیناسیون هزاران پزشک ، معلم و دیگران در ده ها مرکز در مسکو با واکسن Sputnik V خود را آغاز کرد. اما این مورد متفاوت مشاهده می شود زیرا روسیه پس از آزمایش فقط روی چند ده نفر ، مجاز به استفاده از شلیک در تابستان گذشته بود.

این واکسن ممکن است به زودی برای انگلستان ، جایی که بیش از 61000 نفر در همه گیری جان خود را از دست داده اند ، بیش از هر کشور دیگر در اروپا ، بر اساس داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، نرسد. انگلیس بیش از 1.7 میلیون مورد ویروس تایید شده را ثبت کرده است.

با این حال ، واکسن به صورت آزمایشی باقی مانده است. اگرچه به نظر می رسد مانع از بیماری افراد می شود ، اما هنوز مشخص نیست که این محافظت چه مدت طول می کشد.

800000 دوزی که انگلیس تاکنون دریافت کرده است تنها بخش کوچکی از نیاز است. دولت در مرحله اول برنامه واکسیناسیون خود بیش از 25 میلیون نفر یا حدود 40٪ از جمعیت را هدف قرار داده است ، که اهمیت فوق العاده ای را به افرادی که بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را دارند می دهد.

استفان پویز ، مدیر پزشکی سرویس بهداشت ملی در انگلیس ، گفت که اولین شلیک یک لحظه احساسی است.

وی گفت: “واقعاً احساس ابتدای پایان است.” “این واقعا وحشتناک سال 2020 بود – همه چیزهایی که ما خیلی عادت کرده ایم ، جلسات با دوستان و خانواده ، رفتن به سینما ، خراب شده بود. می توانیم آنها را پس بگیریم. فردا نه. هفته بعد نیست ماه بعد نیست اما در ماه های آینده “

برنامه واکسیناسیون با افزایش عرضه گسترش می یابد ، واکسن تقریباً براساس گروه های سنی ارائه می شود و از پیرترین افراد شروع می شود. انگلیس قصد دارد واکسن COVID-19 را به افراد بالای 50 سال و همچنین به افراد جوان با مشکلات بهداشتی ارائه دهد که آنها را در معرض خطر بیشتری از ویروس قرار می دهد.

در انگلیس ، واکسن در طول موج اول برنامه به 50 بیمارستان تحویل داده می شود و انتظار می رود بیمارستان های بیشتری با تسریع در گسترش آن را ارائه دهند. ایرلند شمالی ، اسکاتلند و ولز برنامه های خود را تحت سیستم دولت تفویض شده بریتانیا تنظیم می کنند.

مشکلات لجستیکی باعث کاهش سرعت واکسن Pfizer می شود ، زیرا باید در منفی -70 درجه سانتیگراد (منفی -94 درجه فارنهایت) ذخیره شود. مقامات همچنین بر نقاط توزیع در مقیاس بزرگ متمرکز شده اند ، زیرا هر بسته واکسن حاوی 975 دوز است و آنها نمی خواهند هدر رود.

انگلیس توافق کرده است که بیش از 350 میلیون دوز واکسن از هفت تولید کننده مختلف خریداری کند. دولت های سراسر جهان با چندین توسعه دهنده توافق می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها از عرضه محصولاتی که در نهایت برای توزیع گسترده تأیید می شوند جلوگیری می کنند.

تمام این چالش های لجستیکی با قرار دادن یک سرنگ در شانه سمت چپ Keenan توسط پرستار می پارسون و فشار دادن پیستون برای تحویل واکسن پایان یافت. پارسونز ، اهل فیلیپین ، طی 24 سال گذشته در NHS کار کرده است.

وی گفت: “خوشحالم که می توانم در این روز تاریخی نقشی را ایفا کنم.” “چند ماه گذشته برای همه ما که در NHS کار می کنیم دشوار بود ، اما اکنون احساس می شود در انتهای تونل نور وجود دارد.”

___

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*