انگلستان واکسن Pfizer را تأیید کرده و ظرف چند روز عکسبرداری می کند


لندن (AP) – انگلیس اولین کشور در جهان بود که روز چهارشنبه واکسن آزمایش دقیق ضد COVID-19 را مجاز کرد و می تواند چند روز عکس بگیرد – این یک گام تاریخی در جهت پایان احتمالی شیوع بیماری است که منجر به کشته شدن بیش از 1.4 میلیون نفر شد. مردم در سراسر جهان

با دادن چراغ سبز برای استفاده اضطراری از واکسن تولید شده توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان ، انگلیس حداقل یک هفته ایالات متحده را دور زده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده نباید این واکسن را تا 10 دسامبر بررسی کند.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک گفت: “این روزی است که ما باید آن را بخاطر داشته باشیم ، رک و پوست کنده ، پس از یک سال که باید فراموش کنیم.”


این اعلامیه آغاز بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ انگلیس است و درست قبل از آنچه کارشناسان هشدار می دهند زمستانی طولانی و تاریک خواهد بود ، با افزایش ویروس کرونا در هفته های اخیر در ایالات متحده و اروپا.

مقامات هشدار داده اند كه چندین ماه دشوار ، حتی در انگلیس ، با توجه به وظیفه مهم تلقیح بخشهای زیادی از مردم ، در پیش است. به دلیل محدودیت عرضه اولیه ، اولین عکس ها برای افراد در معرض خطر ، یعنی بیماران خانه سالمندان ، افراد مسن و متخصصان مراقبت های بهداشتی ، ذخیره می شود.

آژانس نظارتی دارو و بهداشت انگلیس این واکسن را پس از آزمایش های بالینی که شامل ده ها هزار داوطلب بود نشان داد که 95٪ موثر است و هیچ عارضه جانبی جدی ندارد. این واکسن تا زمان آزمایش نهایی هنوز آزمایشی در نظر گرفته می شود.

دیوید هارپر ، مشاور ارشد بهداشت جهانی در اتاق فکر چتام هاوس گفت: “این یک علم بی سابقه است ، با توجه به اینکه این واکسن کمتر از یک سال پس از کشف ویروس مجاز بوده است.”

نخست وزیر بوریس جانسون گفت که “کانون توجه علم” “دشمن نامرئی” را انتخاب کرده است ، که مقصر نزدیک به 60،000 مرگ در انگلیس است. وی گفت که در طول تولید واکسن ، دانشمندان با جابجایی ویروس روی خود “biu-jitsu” را انجام دادند.

دیگر کشورها نیز عقب نیستند: نهادهای نظارتی نه تنها در ایالات متحده بلکه در اتحادیه اروپا و کانادا نیز واکسن Pfizer را به همراه یک گلوله توسط Moderna آزمایش می کنند. تنظیم کننده های انگلیس و کانادا همچنین در حال بررسی واکسنی هستند که توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا ، الکس هازارد ، در میان نگرانی های روزافزون در ایالات متحده مبنی بر استقبال آمریکایی ها از واکسن ها با شک و تردید ، گفت که تصمیم انگلیس “باید اطمینان بیشتری به کیفیت چنین واکسنی به آمریکایی ها بدهد.” این ویروس منجر به کشته شدن بیش از 270،000 در ایالات متحده شده است

هانکوک گفت انگلیس دریافت اولین محموله 800000 دوزی را از بلژیک طی چند روز آغاز می کند و مردم به محض ورود عکسها را دریافت می کنند. دو دوز با فاصله سه هفته مورد نیاز است. هانکوک گفت که این کشور انتظار دارد تا پایان امسال میلیون ها دوز دریافت کند ، اگرچه تعداد دقیق آن به سرعت تولید و آزمایش کیفیت آن بستگی دارد.

BioNTech ، صاحب این واکسن ، گفت که تاکنون قراردادهایی را برای تحویل 570 میلیون دوز در سراسر جهان در سال 2021 منعقد کرده است ، با احتمال تحویل 600 میلیون دیگر. وی امیدوار است بتواند حداقل 1.3 میلیارد دلار در سال 2021 تأمین کند.

این تنها بخش کوچکی از موارد مورد نیاز است ، زیرا مقامات بهداشت عمومی در تلاشند که بخش عمده ای از جمعیت جهان را واکسینه کنند. کارشناسان می گویند برای پایان سریع همه گیر ، که بیش از 64 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است ، چندین واکسن مورد نیاز است.

در انگلستان ، اولین عکس ها به بیماران در خانه سالمندان و مراقبان و پس از آن بیش از 80 سال و متخصصان مراقبت های بهداشتی اختصاص داده می شود. از آنجا ، برنامه با افزایش عرضه گسترش می یابد ، واکسن تقریباً بر اساس گروه های سنی ، از سالمندان شروع می شود.

آلبرت بورلا ، مدیر عامل Pfizer ، در میان موج خوش بینی ، به دولتها نسبت به هرگونه اقدام فوری برای کاهش محدودیت ها و گشایش در اقتصاد خود هشدار داد.

وی گفت: “زمانی که باید به شرایط عادی برگردیم خیلی دور نیست.” اما قطعاً اکنون نیست.

با وجود سرعت تصویب واکسن و فشار سیاسی شدید در اطراف رقابت جهانی برای حل بحران ، نهادهای نظارتی انگلیس اصرار داشتند که “در هنگام بازبینی هیچ گوشه ای قطع نشده است”.

MHRA توصیه خود را پس از به اصطلاح یک معاینه مداوم ، که به او امکان می دهد اطلاعات مربوط به واکسن را در زمان ورود ، از ماه اکتبر ارزیابی کند.

دکتر جون راین ، مدیر اجرایی آژانس گفت: “ایمنی عمومی همیشه در درجه اول قرار خواهد گرفت.” “مجدداً ، این توصیه فقط توسط MHRA پس از دقیقترین ارزیابی علمی از هر داده انجام شد.”

ارائه این پیام به مردم برای موفقیت یک برنامه واکسیناسیون بسیار مهم است. برخی افراد نگران دریافت هرگونه واکسن هستند ، هر چقدر هم تازه باشد.

ژاکلین روبیانز ، پرستار 76 ساله بازنشسته ، در بازار بریکسون در گفت: لندن “مردم از COVID می میرند ، بنابراین شما تصمیم می گیرید: آیا می خواهید بمیرید یا واکسن؟”

علاوه بر چالش های عظیم لجستیکی توزیع واکسن ، Pfizer-BioNTech باید در دمای فوق العاده سرد منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) ذخیره و حمل شود.

Pfizer گفت که ظروف حمل و نقل را توسعه داده است که از یخ خشک استفاده می کنند و سنسورهای فعال شده با GPS به این شرکت امکان می دهد تا هر محموله را ردیابی کند و از خنک ماندن آن اطمینان حاصل کند.

هر کشور قوانین متفاوتی برای تعیین زمان ایمن و موثر بودن واکسن آزمایشی برای استفاده دارد. چین و روسیه قبل از انجام آزمایشات گسترده در مراحل پایانی ، واکسن های مختلفی را به شهروندان خود ارائه داده اند.

ساعاتی پس از اعلام انگلیس ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، برای به تأخیر انداختن ، دستور داد تا پایان هفته آینده یک کمپین واکسیناسیون گسترده علیه COVID-19 آغاز شود ، در حالی که پزشکان و معلمان اولین کسانی هستند که عکس Sputnik V را دریافت می کنند. ، نام او از ماهواره 1957 الهام گرفته شده است که یکی از افتخارآمیزترین دستاوردهای فنی مسکو است.

واکسن روسی در ماه آگوست تصویب مقررات قانونی را به دست آورد ، اما هنوز مطالعات گسترده ای در مورد اثربخشی و ایمنی آن به پایان نرسیده است. میخائیل موراشکو وزیر بهداشت گفت بیش از 100000 نفر در روسیه به ضرب گلوله کشته شده اند.

باید دید آیا تصاویر Pfizer-BioNTech در صورت عدم وجود علائم از انتشار ویروس در افراد جلوگیری می کند. سوال دیگر این است که دفاع چه مدت طول می کشد.

این واکسن همچنین در تعداد کمی از کودکان آزمایش شده است ، هیچ یک از آنها زیر 12 سال ندارند و هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات آن در زنان باردار وجود ندارد.

___

گزارش Neergaard از اسکندریه ، ویرجینیا. نویسندگان آسوشیتدپرس ، فرانک جوردنس در برلین و لاولس ، پان پیلاس و جو کرنی از لندن

__

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*