اگر باردار هستم باید درباره واکسن COVID-19 بدانم؟


واکسیناسیون احتمالاً بهترین روش برای جلوگیری از COVID-19 در دوران بارداری است ، زمانی که خطرات بیماری شدید و مرگ ناشی از ویروس بیش از حد معمول است.

کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان می گوید واکسیناسیون علیه COVID-19 نباید به زنان باردار داده شود و زنان باید در مورد خطرات و مزایای فردی با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود صحبت کنند.

تصویب اضطراری دولت ایالات متحده برای انتشار واکسن های Pfizer و Moderna برای گروه های دارای اولویت بارداری را دلیل کنار گذاشتن عکس ها عنوان نمی کند.


اما گروه OB-GYN می گوید زنان باید با پزشك خود مشورت كنند زیرا واكسن های COVID-19 هنوز روی زنان باردار آزمایش نشده است. شواهد مربوط به ایمنی و اثربخشی از مطالعاتی که ناخواسته برخی از زنان را که هنگام ثبت نام نمی دانستند باردار هستند ، دلگرم می کند.

انتظار می رود پاسخهای بیشتری از تحقیقات آینده ، از جمله مطالعه Pfizer و شریک آلمانی BioNTech ، که انتظار می رود در اوایل سال جاری آغاز شود ، شامل زنان باردار باشد.

کارشناسان می گویند هیچ دلیلی وجود ندارد که این دو واکسن مجاز به جنین آسیب برساند. دکتر دنیس جمیسون ، رئیس زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه اموری ، گفت که حتی ممکن است از ابتلا به COVID-19 جلوگیری کنند ، اگرچه این هنوز ثابت نشده است.

این تفکر تا حدی ناشی از تجربه واکسن آنفلوانزا و سیاه سرفه است که برای استفاده در دوران بارداری تأیید شده و نوزادان و مادران آنها را از ابتلا به این بیماری ها محافظت می کند.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

در صورت ابتلا به ویروس ، آیا باید در برابر COVID-19 واکسینه شوم؟

اگر قبلا ویروس کرونا داشته ام ، آیا می توانم دوباره آن را بگیرم؟

آیا می توانم بعد از واکسن COVID-19 از ماسک استفاده نکنم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*