ایالات متحده و غرب در حال آماده سازی اعلامیه احتمالی کمبود آب هستند


CARSON CITY ، جدید. (AP) – دریاچه های مصنوعی ، آبی که میلیون ها نفر را در غرب آمریکا و مکزیک تأمین می کند ذخیره می کنند ، انتظار می رود در ماه های آینده به پایین ترین سطح تاریخی رسیده و به سطحی برسند که می تواند باعث تحریک شرایط قبلی شود ، اعلامیه کمبود یک بار رسمی و اخراج سریع در آریزونا و نوادا.

اداره احیای ایالات متحده این هفته پیش بینی 24 ماهه را منتشر کرد و پیش بینی کرد که آب کمتری از رودخانه کلرادو از راکی ​​از طریق دریاچه پاول و دریاچه مید به بیابان های خشک جنوب غربی ایالات متحده و خلیج کالیفرنیا سقوط کند. انتظار می رود سطح آب در این دو دریاچه به اندازه کافی پایین بیاید تا آژانس برای اولین بار کمبود رسمی را اعلام کند ، تهدید کردن منابع آب رودخانه کلرادو که به شهرها و مزارع در حال رشد اعتماد دارند.

دلیل این امر آنست که تغییر اقلیم به معنای ریزش برف کمتر به رودخانه و انشعابات آن است و دمای بالاتر باعث خشک شدن خاک و تبخیر آب رودخانه در هنگام عبور از غرب آمریکای پوشیده از خشکی می شود.


پروژه آژانس مدل Lake Lake برای اولین بار در ژوئن 2021 به زیر 1075 فوت (328 متر) می رسد. این همان سطحی است که موجب اعلام کمبود توافق نامه های مذاکره شده توسط هفت ایالت متکی به آب کلرادو می شود: آریزونا ، کالیفرنیا ، کلرادو ، نوادا ، نیومکزیکو ، یوتا و وایومینگ.

با این حال ، پیش بینی های ماه آوریل اجباری نخواهد بود. مقامات فدرال به طور منظم پیش بینی های طولانی مدت را انجام می دهند ، اما از آنچه که هر ماه اوت صادر می شود ، برای تصمیم گیری در مورد نحوه توزیع آب رودخانه استفاده می کنند. اگر تا آن زمان پیش بینی ها بهتر نشود ، اداره احیای شرط کمبود سطح 1 را اعلام می کند. اضافه کارها در ژانویه اجرا می شوند.

آریزونا ، نوادا و مکزیک به طور داوطلبانه مطابق با برنامه احتیاطی رودخانه که در سال 2019 امضا شده است ، آب خود را پس داده اند. اعلامیه کمبود دو ایالت ایالات متحده را تحت اولین کاهش اجباری قرار می دهد. هر دو بیش از هر منبع آب دیگری به رودخانه کلرادو اعتماد می کنند و آریزونا حدود یک سوم تأمین آب خود را از دست می دهد.

مسئولان آب اظهار داشتند که اطمینان دارند اقدامات آمادگی آنها ، از جمله حفاظت و جستجوی منابع جایگزین ، به آنها این امکان را می دهد تا در صورت ادامه خشکسالی طبق انتظار ، در برابر کاهش مقاومت کنند.

دپارتمان آریزونا اعلام کرد: “این مطالعه اگرچه قابل توجه است ، اما تعجب آور نیست. این نشان دهنده تأثیر شرایط خشک و گرم در حوزه رودخانه کلرادو در سال جاری و همچنین اثرات خشکسالی طولانی مدت است که بر تأمین آب رودخانه کلرادو تأثیر گذاشته است.” در بیانیه مشترکی گفته شده منابع آب و آریزونا مرکزی.

در نوادا ، آژانس تأمین کننده آب بیشتر ایالت ، نی هایی ساخته است تا با پایین آمدن سطح آن ، آب را از پایین به دریاچه مید بکشاند. وی همچنین یک سیستم اعتباری ایجاد کرده است که می تواند آب بازیافتی را بدون احتساب توزیع آن به مخزن انتقال دهد.

کولبی پلگرینو ، مدیر منابع آب در آژانس آب جنوب نوادا ، به مشتریان اطمینان داد که این آماده سازی آنها را از اثرات کاهش جدا می کند. اما او هشدار داد که اقدامات بیشتری لازم است.

پلگرینو در بیانیه ای گفت: “همه کاربران کلرادو وظیفه دارند راهی برای محافظت از خود بیابند.”

اداره احیا همچنین پیش بینی می کند که دریاچه مید در گذشته نگران کننده باشد زیرا ممکن است تولید برق در سد هوور را به خطر بیندازد. نیروگاه برق آبی به میلیون ها مشتری در آریزونا ، کالیفرنیا و نوادا خدمات ارائه می دهد.

دفتر برای تهیه آمادگی برای آینده با آب کمتر ، 10 سال وقت صرف جایگزینی قطعات 5 توربین از 17 توربین سد کرد که برای تولید انرژی می چرخند. لن شیلینگ ، مدیر سد روی میز گفت که افزودن توربین های سرگشاده به سد امکان می دهد تا در سطوح پایین تر آب کارایی بیشتری داشته باشد. وی گفت هنگامی که آب کافی برای عملکرد سد وجود نداشته باشد ، توربین ها قادر خواهند بود تقریباً تا نقطه ای به نام “نقطه مرده” انرژی تولید کنند.

اما شیلینگ خاطرنشان کرد که جریان کمتری از آب از سد هوور به معنای گردش آب کمتر است.

وی گفت: “با كاهش ارتفاع دریاچه ، توانایی تولید نیرو نیز كاهش می یابد زیرا آب بیشتری به توربین وارد می كند.”

هزینه برق آبی به میزان قابل توجهی کمتر از انرژی فروخته شده در بازار عمده فروشی برق است ، زیرا دولت فقط هزینه های تولید و نگهداری سد را از مشتریان می گیرد.

مدیر کل شهرستان لینکلن ، دیو لوترل گفت: به روزرسانی زیرساخت ها ، تولید برق کمتر از سد هوور و تأمین انرژی اضافی از منابع دیگر مانند گاز طبیعی باعث افزایش هزینه ها و نگرانی مشتریان در محله نوادا شده است.

“اقتصادهای روستایی در آریزونا و نوادا در اثر نیروگاه آبی که در سد هوور تولید می شود زندگی می کنند و می میرند. این ممکن است برای NV Energy مسئله بزرگی نباشد “، وی در مورد بزرگترین برنامه نوادا گفت. “این می تواند برای وزارت آب و انرژی در لس آنجلس یک نقطه اعشاری باشد. اما برای شهرستان لینکلن تأثیر بسزایی دارد. “

___

متز یکی از اعضای Associated Press Corps / Report for the America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه ملی غیر انتفاعی است که روزنامه نگاران را در اتاق خبرهای محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل نامشخص گزارش دهند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*