این قرارداد طرح بزرگترین تخریب سد در ایالات متحده را احیا می کند


پورتلند، اورگان. (AP) – توافق نامه ای که روز سه شنبه اعلام شد ، زمینه ساز بزرگترین تخریب سد در تاریخ ایالات متحده است ، پروژه ای که قول می دهد صدها مایل آبراه در امتداد مرز اورگان – کالیفرنیا برای ماهی آزاد ، که برای قبایل بسیار مهم است ، باز شود. اما در سالهای اخیر تقریباً کاهش یافته است.

در صورت حرکت به جلو ، این توافقنامه احیای برنامه های حذف چهار سد عظیم الکتریکی برق در رودخانه پایین کلامات ، خالی کردن مخازن غول پیکر و باز کردن زیستگاه های بالقوه ماهیان را که بیش از یک قرن مسدود شده اند ، انجام می دهد. این پروژه در مقیاس بزرگ در خط مقدم روند تخریب سد در ایالات متحده قرار خواهد گرفت زیرا ساختارها منسوخ می شوند و از نظر اقتصادی از نظر اقتصادی افزایش نمی یابد ، در میان نگرانی های روزافزون زیست محیطی در مورد سلامت ماهی های محلی.

تلاش های قبلی برای حل مشکلات حوضه کلامات در میان سال ها اختلاف قانونی شکسته شده است ، که باعث بی اعتمادی در میان قبایل ، گروه های ماهیگیری ، کشاورزان و حفاظت از محیط زیست شده است. مخالفان سد سازی نگران ارزش اموال خود و از بین رفتن منبع آب برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها هستند.

“غم انگیز است ، اما من می خواهم امیدوارم که با برداشتن سد و تمام دعاهایی که در این سال ها خوانده ایم ، ماهی قزل آلا دوباره برگردد. اگر ما فقط به آنها فرصتی بدهیم ، آنها این فرصت را خواهند یافت. “” چوک چوک هیلمن ، یکی از اعضای قبیله کاروک که سالها برای حذف سد جنگیده است ، گفت. “اگر مکان خوبی برای ماهی قزل آلا فراهم کنید ، آنها همیشه به خانه می روند.”

نیمی از دو قبیله در سراسر اورگان و کالیفرنیا گسترش یافتند و گروه های ماهیگیری و متخصصان حفاظت از محیط زیست امیدوار بودند که کار تخریب را از اوایل سال 2022 آغاز کنند. اما در ماه جولای ، مقررات نظارتی ایالات متحده وقتی طرح سوال کردند که آیا این سازمان غیر انتفاعی برای نظارت بر این پروژه ایجاد شده است ، این طرح ها را متوقف کردند. ، اگر هزینه های اضافی یا تصادفی رخ داده باشد ، می توانید به اندازه کافی پاسخ دهید.

طرح جدید اورگان و کالیفرنیا را با شرکای برابر در تخریب با یک سازمان غیرانتفاعی موسوم به Klamath River Renewal Corporation شریک می کند و 45 میلیون دلار به بودجه 450 میلیون دلاری پروژه اضافه می کند تا این نگرانی ها برطرف شود. اورگان ، کالیفرنیا و شرکت خدمات PacifiCorp ، که سدهای برق را اداره می کند و متعلق به میلیاردر Warren Buffett’s Berkshire Hathaway است ، هر یک یک سوم بودجه اضافی را تأمین می کنند.


طرفین توافق جدید پیش از کنفرانس مطبوعاتی که قرار است روز سه شنبه برگزار شود ، جزئیات را در اسناد و مصاحبه ها با آسوشیتدپرس به اشتراک گذاشتند.

کمیسیون تنظیم انرژی فدرال باید این توافق را تصویب کند. در صورت تصویب ، این به PacifiCorp و Berkshire Hathaway اجازه می دهد تا ضمن رفع نگرانی های نظارتی ، از سدهای کهنه که بیشتر از تولید سود هستند ، آلبراتور باشد. اورگان ، کالیفرنیا و سازمان غیرانتفاعی به طور مشترک مجوز برق آبی را از PacifiCorp تا زمان از بین بردن سدها تحویل خواهند گرفت ، در حالی که سازمان غیرانتفاعی نظارت بر این عملیات را بر عهده خواهد داشت.

بافت معامله اصلاح شده را “چالشی بسیار پیچیده” خواند.

بافت در بیانیه ای گفت: “من اهمیت برداشتن سد كلامات و بازیابی رودخانه را برای مردم قبیله در حوضه كلامات تشخیص می دهم.” و نسلهای آینده. “

چهار سد جنوبی در یک سلسله شش سد ، که در جنوب اورگان و شمال کالیفرنیا از سال 1918 ساخته شده اند ، برداشته می شوند.

آنها فقط برای تولید انرژی ساخته شده اند. آنها برای آبیاری استفاده نمی شوند ، كنترل سیل نیستند و “نردبان ماهی” یا ناودانهای بتونی ندارند كه ماهی می تواند از آنها عبور كند.

آنها صدها مایل زیستگاه بالقوه و زمینه های تولید ماهی را مسدود کرده اند و جمعیت ماهیها در سالهای اخیر به شدت سقوط کرده است. ماهی قزل آلا در قلب فرهنگ ، اعتقادات و رژیم غذایی دوازده قبیله منطقه ای ، از جمله یوروک و کاروک – هر دو طرف توافق نامه – هستند و از این باخت سخت رنج برده اند.

ماهی آزاد کوهو از رودخانه کلامات به عنوان قوانین فدرال و کالیفرنیا در معرض خطر قرار دارد و جمعیت آنها در رودخانه از 52٪ به 95٪ کاهش یافته است. ماهی قزل آلا بهار چینوک ، که بزرگترین تجربه در حوضه کلامات بود ، 98٪ کاهش یافته است.

چینوک پاییزی ، آخرین موردی که به تعداد قابل توجهی باقی مانده است ، در چند سال گذشته به قدری کم بوده است که یوروک برای اولین بار در حافظه قبیله ماهیگیری را لغو کرده است. در سال 2017 ، آنها برای جشنواره سالانه ماهی قزل آلا خود در یک فروشگاه مواد غذایی ماهی خریداری کردند.

یوروک جوزف جیمز ، رئیس قبیله گفت: “اساساً ، برداشتن سدها برای بهبود و احیای رودخانه ، ماهی آزاد و مردم ما است.” ” واقعیت از طریق این توافق نامه. “

PacifiCorp برای مدت زمان مجوز نیروگاه برق آبی سدها را بهره برداری کرده است. این مجوز در ابتدا قبل از قوانین مدرن زیست محیطی صادر شده بود و تمدید آن به معنای ارتقا expensive گران قیمت برای نصب نردبان ماهی است. این شرکت گفت انرژی تولید شده توسط سدها دیگر قسمت قابل توجهی از نمونه کارها نیست.

در معامله اصلی ، PacifiCorp مجبور شد مجوز خود را منتقل کند و 200 میلیون دلار واریز کند تا از پروژه حذف خارج شود و از هزینه های اضافی و مسئولیت جلوگیری کند. 250 میلیون دلار اضافی از طریق اتصال آب تأیید شده توسط رای دهندگان در کالیفرنیا تأمین می شود.

با این حال ، نهادهای نظارتی ایالات متحده فقط در شرایطی موافقت کردند که PacifiCorp به عنوان مالک مشترک با شرکت تجدید رودخانه Klamath ، آماده برای کارخانه باقی بماند.

ساکنان این وسط گرفتار می شوند. در حالی که قبایل شاهد کوچک شدن ماهی قزل آلا بودند ، برخی از مالکان خانه در اطراف مخزن بزرگی که توسط سد کوپکو ایجاد شده بود ، یکی از آنها که برای از بین بردن برنامه ریزی شده بود ، برای جلوگیری از تخریب یک دادخواست تشکیل دادند.

آنها می گویند به دلیل انتشار اخبار مربوط به تخریب ، ارزش املاک آنها در ساحل در حال کاهش است و آنها نگران از دست دادن منبع آب برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها در یک منظره مستعد آتش سوزی هستند. بسیاری نیز با استفاده از وجوه بهره برای پروژه مخالف هستند.

روز سه شنبه ، برخی از قانونگذاران اورگان بیانیه هایی صادر کردند که فرماندار کیت براون با اجازه دادن به معامله بدون تصویب قانون ، اختیار خود را نقض کرده است.

علاوه بر این ، کشاورزان بالادستی که به دو سد دیگر اعتماد می کنند ، از نزدیک نظاره گر هستند. برداشتن چهار سد پایینی مستقیماً روی آنها تأثیر نخواهد گذاشت ، اما آنها نگرانند كه این می تواند سرمشقی برای حذف سد كلامات باشد.

طبق گفته رودخانه های آمریکایی از سال 2012 بیش از 1720 سد در سراسر ایالات متحده برچیده شده است و 26 ایالت پروژه های حذف سدها را در سال 2019 آغاز کرده اند. پروژه رودخانه کلامات در صورت ادامه بزرگترین پروژه از این نظر تا به امروز خواهد بود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*