این کیف پول که در دهه 1960 در قطب جنوب گم شده بود ، به کالیفرنیا بازگشت


SAN DIEGO (AP) – کیف پول پل گریشام برای مدت طولانی در قعر جهان گم شده است و همه چیز را در مورد آن فراموش کرده است.

پنجاه و سه سال بعد ، مرد 91 ساله سن دیگو ، رسید را به همراه خاطرات انتصاب 13 ماهه خود به عنوان هواشناسی با نیروی دریایی قطب جنوب در دهه 1960 پس داد.

پس از برگرداندن کیف پول در روز شنبه ، گریشام به San Diego Union-Tribune گفت: “من تازه از من دور شدم.” “صف طولانی از مردم بودند که دنبالم می آمدند و مرا به زمین می انداختند.”

این کیف پول حاوی کارت شناسایی نیروی دریایی ، گواهینامه رانندگی ، کارت مرجع جیبی بود که در هنگام حمله هسته ای ، بیولوژیکی و شیمیایی چه کاری باید انجام داد ، کارت پانچ برای یک جیره آبجو ، اعلامیه مالکیت مالیات و رسیدهای حواله های ارسال شده به همسر mu.


گریشام ، که در داگلاس ، آریزونا بزرگ شده بود ، در سال 1948 به نیروی دریایی پیوست. او یک تکنسین هواشناسی و سپس پیش بینی کننده شد.

وی به عنوان بخشی از عملیات یخ زدگی عمیق ، که از دانشمندان غیرنظامی حمایت می کرد ، به قطب جنوب منصوب شد و در اکتبر 1967 به قاره منجمد فرستاده شد. در آن زمان ، او حدوداً 30 ساله بود و دارای دو فرزند خردسال بود.

او به اتحادیه-تریبون گفت: “من آنجا پایین رفتم ، با لگد زدن و جیغ زدن.”

در یک زمان ، وقتی در یخ بود ، گریشام کیف پول خود را گم کرد ، چیزی که بعدا فراموش کرد.

این در سال 2014 در هنگام تخریب ساختمانی در ایستگاه McMurdo در جزیره راس در قطب جنوب پشت یک کمد کشف شد. اما یافتن صاحب آن ایمیل ها ، پیام های فیس بوک و نامه های رد و بدل شده بین گروهی از طرفداران را گرفت.

استیون دکاتو و دخترش سارا لیندبرگ ، هر دو از نیوهمپشایر و بروس مک کی از بنیاد 45 ساله روح ایندیانا ، قبلاً برای بازگرداندن یک دستبند نیروی دریایی به صاحب خود کار کرده اند. او متوجه دستبند موجود در یک فروشگاه شد و آن را خرید. سپس دخترش سازمانی برای احترام به پیشکسوتان مک کی افتتاح کرد و اعلامیه آنلاین وی درباره آن منجر به صاحب اصلی آن شد.

او برای یک آژانس تحقیقاتی در قطب جنوب کار کرد. رئیس سابق وی ، جورج بلیسلدل ، این قسمت را با این دستبند شنید و تصمیم گرفت دو کیف پول پیدا شده در هنگام تخریب McMurdo برای دکاتو ارسال کند. لیندبرگ بار دیگر با مکی ارتباط برقرار کرد و وی به نوبه خود با گری کاکس از انجمن Naval Time ارتباط برقرار کرد ، گروهی که شامل گریشام بود.

کیف پول دوم به خانواده مردی تحویل داده شد که در سال 2016 درگذشت.

گریشام به Union-Tribune گفت که درک وسعت و دور بودن قطب جنوب دشوار است. لوکس یک مارتینی روزانه بعد از کار بود و هفته ای یک بار او با صدا از طریق رادیو موج کوتاه با همسرش ویلما ارتباط برقرار می کرد.

گریشام در سال 1977 از نیروی دریایی بازنشسته شد و در مونتری کالیفرنیا زندگی کرد ، جایی که ویلما در سال 2000 درگذشت. وی در سال 2003 با کارول سالازار از سن دیگو ازدواج مجدد کرد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*