باستان شناسان برای آخرین بار در حال حفاری بالای تپه بالای پلیموث هستند


بوستون (AP) – باستان شناسان آخرین نگاهی به یک تپه چمنزار مشرف به صخره نماد پلیموث قبل از احداث یک پارک تاریخی به یاد زائران و بومیانی که روزگاری آن را خانه خوانده بودند ، می اندازند.

تیمی متشکل از حدود 20 دانشجوی تحصیلات تکمیلی که از این گرما لذت می بردند ، این هفته حفاری یک قسمت توسعه نیافته از تپه کول در پلیموث ، ماساچوست را آغاز کردند.

سایت بنای تاریخی ملی – که شامل اولین قبرستانی است که زائران از زمان ورودشان از انگلستان در سال 1620 استفاده می کردند و هزاران سال قبل روستای Vampanoag بود – در طول قرن گذشته بارها مورد سو and استفاده قرار گرفته و تحریک شده است.


اما اکنون که سازمان های تاریخی در حال شروع برنامه های همه گیر برای ساخت یک بنای یادبود دائمی هستند ، که آنها آن را پارک یادبود می نامند ، این ممکن است آخرین فرصت برای استخراج خاک برای آثار محلی و استعماری باشد.

دونا کرتین ، مدیر اجرایی انجمن زائران و موزه اتاق نشیمن زائران ، صاحب این تراکت ، گفت: “تپه کولز یکی از مقدس ترین سرزمین هایی است که ما در اختیار داریم.” “ما می خواهیم این کارها را بیش از یک زمین خالی و علفی انجام دهیم. ما می خواهیم مردم را درگیر کنیم. و باستان شناسی ارتباط عمیقی با سایت دارد. “

دیوید لاندون از مرکز تحقیقات باستان شناسی Fiske در UMass-Boston ، که تلاش را رهبری می کند ، گفت که اطمینان دارد تیمش موارد مورد علاقه را از سایت بازیابی خواهد کرد.

وی گفت: “شما همیشه فرصت کار در چنین سایتهای مهمی را ندارید.” “ما می دانیم که چیزهایی پیدا خواهیم کرد – در این شکی نیست. هر وقت شروع به حفاری در پلیموث می کنید ، چیزهای جالبی پیدا خواهید کرد. “

کمتر از 48 ساعت پس از حفاری ، که قرار است تا 1 ژوئیه ادامه یابد ، تیم آنچه “لندن زندگی روزمره” می نامد را بازسازی کرد: چندین اثر هنری از Vampanoag ، قطعات سفالی شکسته از سال 1800 و استخوان های گاو و خوک – از شام یک استعمار باقی مانده است.

امیدهای بیشتری وجود دارد. چندین خانه کوچک یک بار در منطقه ای که حفاری کرده اند ایستاده بودند ، از جمله خانه ملوان از اوایل دهه 1700.

پارک یادبود که در بالای تپه ای مشرف به سواحل پلیموث ساخته می شود ، در اصل به مناسبت 400 سالگرد ورود زائر در سال 1620 ، تأسیس مستعمره پلیموث و تعاملات تاریخی شهرک نشینان با مردم وامپانوگ طراحی شده است. . اما پس از آن بیماری همه گیر ویروس کرونا ، زمان خالی از بسیاری از رویدادهای بزرگداشت و ساخت و ساز رخ داد.

این پارک که اخیراً مورد بازنگری قرار گرفته است ، سه دوره از چالش تاریخی حماسی را برجسته می کند: “مرگ بزرگ” در سالهای 1616-19 ، زمانی که بیماری مهلکی که توسط دیگر اروپایی ها به وجود آمد مردم وامپانوآگ را به شدت تحت تأثیر قرار داد. اولین زمستان 21-1620 ، زمانی که نیمی از استعمارگران می گلر بر اثر بیماری مسری درگذشت و همه گیری ویروس کرونا در سال 2020.

لیندا كومبس ، رهبر و فعال قبیله وامپانوآگ ، گفت كه خوشحالم از توجه به آنچه كه فصل فراموش شده تاریخ است.

وی گفت: “مردم نمی دانند كه مرگ بزرگ اتفاق افتاده است.” “در مدرسه ، شما غرق داستان 50 زائر هستید که در اولین زمستان خود می میرند. اما در طی مرگ بزرگ ، حدود 50،000 وامپانوآگ و همچنین چه کسی می داند که چند قبیله دیگر در شمال ماین امروز کشته شدند. به نوعی دیدن اینکه این اعداد در کنار هم قرار گرفته اند خوب است. “

كرتین ، كه موزه تالار زائرانش با Plymouth 400 Inc ، یك سازمان غیرانتفاعی مشاركت دارد ، گفت كه انتظار می رود اواخر سال آینده یا اوایل سال 2023 ساخت پروژه آغاز شود.

وی گفت: “ما می خواهیم در اینجا فضایی تفسیری ایجاد كنیم كه افراد بتوانند در آن مشاركت كنند.” این پارک با هدف شناخت و حفظ آنچه كه همه ما در سال 2020 تجربه كرده ایم ، است. این فرصتی است تا گذشته و حال را به شیوه هایی كه وی هرگز نمی توانست پیش بینی کند. “

اگر باستان شناسان به یافته های متعالی دست یابند ، لاندون اظهار داشت كه اطمینان دارد كه به آنها فرصت بیشتری داده می شود تا كار خود را به اتمام برسانند ، فقط به این دلیل كه ساكنان این شهر از كنترل تاریخ غنی پلیموث برخوردار هستند.

وی گفت: “ما قبل از انجام هرگونه ساخت ، آنچه را باید از سایت یاد بگیریم یاد خواهیم گرفت.”


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*