با ظهور “بزرگ” ، سیستم هشدار زلزله در اورگان راه اندازی شد


سلام ، اورگان. (AP) – با آغاز سیستم هشدار زودهنگام در روز پنجشنبه ، دهمین سالگرد زلزله ویرانگر و سونامی ، مردم اورگان برای زلزله آمادگی بیشتری خواهند داشت – به ویژه در شمال غربی اقیانوس آرام از آنجا که کارشناسان می گویند “بزرگ” در آینده مهیا است در ژاپن.

کالیفرنیا از قبل این سیستم را دارد ، در حالی که واشنگتن در ماه مه برای تکمیل پوشش ساحل غربی به این کشور می پیوندد. سیستم ShakeAlert که توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده اداره می شود ، از حسگرهای لرزه نگار برای تشخیص سریع زمین لرزه های قابل توجه استفاده می کند تا سیگنال ها به تلفن های هوشمند برسند و افراد بتوانند قبل از شروع لرزش به دنبال پوشش باشند.

گابریل گفت: “بسیار مهم است (سه کشور) در ShakeAlert شریک باشیم ، زیرا زمین لرزه ها به مرزهای جغرافیایی احترام نمی گذارند و ما در کل ساحل غربی سکونتگاه های عظیم داریم ، جایی که خطر خطر زمین لرزه در ایالات متحده همسایه بیشتر است.” لوتو ، واسطه ای برای درگیر کردن کاربران ShakeAlert در شبکه لرزه ای شمال غربی اقیانوس آرام.

زمین لرزه های منطقه فرورانش در کاسکادیا که از اقیانوس در کالیفرنیای شمالی تا جزیره ونکوور کانادا امتداد دارد ، دارای شدت متوسط ​​حدود 9 ریشتر هستند و آنها را در زمره بزرگترین زمین های جهان قرار داده است.

به گفته کریس گلدفینگر ، استاد دانشگاه ایالتی اورگان و زمین شناس زلزله ، احتمال وقوع زمین لرزه در این منطقه در 50 سال آینده در نزدیکی اورگان وجود دارد و احتمال وقوع آن در نزدیکی ایالت واشنگتن کمی کمتر است.


کیت براون ، فرماندار اورگان گفت: “هنگامی که یک رویداد در Cascade رخ می دهد ، اخطارهای مهم هشدارهای ShakeAlert باعث نجات جان افراد و کاهش آسیب به سیستم های مهم نجات می شود.

این سیستم نمی تواند زمین لرزه را پیش بینی کند ، اما می تواند جهشی در جستجوی پوشش برای سقوط اجسام و زمان آماده سازی برای مردم ایجاد کند.

با شناسایی زمین لرزه ، افرادی که سیگنال های تلفن های هوشمند خود را فعال کرده اند پیامی دریافت می کنند که می گوید: “زلزله باز شود! پایین بیایید ، بپوشانید ، خود را حفظ کنید. از خود محافظت کنید”. برنامه های تلفن همراه سیگنال نیز دارند.

جنی کرین از موزه علم و صنعت اورگان روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که این سیستم با شناسایی موج اولیه ارسال شده توسط زلزله کار می کند.

“موج P اولین و سریعترین است. بیرون می آید و از موج S پیشی می گیرد و باعث لرزش نمی شود. ” موج S کندتر و دوم است و این موج است که باعث لرزش واقعی و آسیب دیدگی شما در هنگام زلزله می شود. “

کران اظهار داشت: سنسورهای سیستم می توانند به سرعت این موج P اولیه را تشخیص داده و این داده ها را به یک مرکز ماشینکاری ارسال کنند ، جایی که الگوریتم ها می توانند میزان جغرافیایی زمین لرزه ، قدرت و شدت مورد انتظار لرزش را در مناطق مختلف تعیین و تخمین بزنند.

اگر انتظار می رود منطقه ای دچار لرزش قابل توجهی شود ، مردم در آنجا سیگنال دریافت می کنند. اما کسانی که در مرکز زلزله قرار دارند یا بسیار نزدیک به آن هستند ، هشدار را به موقع دریافت نخواهند کرد ، زیرا امواج بیش از حد به یکدیگر نزدیک خواهند شد.

ShakeAlert همچنین می تواند سرعت قطارها را کاهش دهد تا از خط خارج شود ، درهای آتش را باز نگه دارد تا بسته نشوند و از سیستم های آب با ترمز خودکار محافظت می کند.

رابرت دو گروت از سازمان زمین شناسی ایالات متحده در پاسادنا ، کالیفرنیا ، گفت: نصب دستگاه های هشدار سریع برای مواردی مانند آب و برق و سیستم های فاضلاب نیز در نظر گرفته شده است.

دی گروت گفت: هنگامی که زلزله ای به بزرگی 4.5 ریشتر در حومه ال مونته در لس آنجلس رخ داد ، سیگنالی برای حدود 2.5 میلیون نفر در کالیفرنیا ارسال شد.

دی گروت گفت ، هدف ساخت 1675 ایستگاه لرزه نگاری در سه ایالت ساحل غربی است.

گسترش این بیماری در اورگان همزمان با دهمین سالگرد زلزله و سونامی به بزرگی 9.0 ریشتر در ژاپن رخ داد که منجر به کشته شدن بیش از 18000 نفر و بروز حوادث در نیروگاه هسته ای فوکوشیما دایچی شد.

دیوید اپلگیت ، مدیر دستیار USGS گفت: “همزمان با برگزاری دهمین سالگرد زلزله ویرانگر توهوکو ، ما متعهد به بهبود ایمنی در برابر زلزله در شمال غربی اقیانوس آرام از طریق همکاری قوی دانشگاه و دولت هستیم.”

___

دنبال سلسکی در توییتر در https://twitter.com/andrewselsky.
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*