بخشی از اولین هواپیمای برادران رایت در بالگرد مریخ ناسا


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – بخشی از اولین هواپیمای برادران رایت در مریخ است.

آژانس فضایی روز سه شنبه اعلام کرد: بالگرد آزمایشی مریخ ناسا شامل یک نمونه پارچه کوچک از رایت فلایر از سال 1903 است. این هلی کوپتر به نام Ingenuity با مریخ نورد Perseverance به ماه سیاره سرخ سفر می کند که ماه گذشته وارد می شود.

این نبوغ اولین پرواز کنترل شده و نیرومند را به یک سیاره دیگر انجام می دهد که زودتر از 8 آوریل است. بابی براون ، مدیر علوم سیاره ای در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا گفت ، این “لحظه برادران رایت” است.

پارک تاریخی کاریلون در دیتون ، اوهایو ، زادگاه Wright ها ، بنا به درخواست ناسا ، یک قطعه ماسلین به اندازه پست از بال پایین سمت چپ هواپیما اهدا کرد.


استیو لوخت ، متصدی پارک گفت: این مدل سفر به مریخ 300 مایل را به برکت مادربزرگ بزرگ و برادران رایت انجام داد.

“ویلبور و اورویل رایت خوشحال خواهند شد اگر بدانند كه قطعه كوچكی از 1903 رایت فلایر I ، دستگاهی كه عصر فضا را فقط یك ربع مایل راه اندازی كرد ، دوباره در تاریخ مریخ افزایش خواهد یافت!” استفان رایت در بیانیه ای که بوستان ارائه داد ، گفت.

اورویل رایت در 17 دسامبر 1903 در کیتی هاوک ، کارولینای شمالی ، اولین پرواز سرنشین دار و کنترل شده جهان را داشت. آن روز برادران چهار پرواز را انجام دادند.

یک تکه چوب و پارچه توسط رایت فلایر در سال 1969 در آپولو 11 با نیل آرمسترانگ به ماه پرواز کردند. یک نمونه همچنین جان گلن را در مدار شاتل فضایی Discovery در سال 1998 به مدار برد. هر دو فضانورد اهل اوهایو هستند.

هلی کوپتر 1.8 کیلویی ناسا در اولین پرش خود سعی می کند 3 متر در هوای بسیار نازک مریخی بالا برود. طی یک ماه حداکثر پنج پرواز بلندتر و طولانی تر برنامه ریزی شده است.

این ماده با کابل در زیر صفحه خورشیدی هلی کوپتر چسبانده می شود ، که به عنوان خمپاره دانشجویی در بالا قرار می گیرد.

در حال حاضر ، نبوغ همچنان به شکم مریخ نورد متصل است. در آخر هفته ، یک سپر محافظ که نشان می داد هلی کوپتر چرخان و پا بلند افتاده است.

فرودگاه هلی کوپتر درست در کنار محل فرود مریخ نورد در دهانه Jezero است. مریخ نورد پروازهای آزمایشی را از یک سوف دور قبل از حرکت برای دنبال کردن ماموریت خود مشاهده می کند: شکار نشانه های زندگی باستانی مریخ. نمونه های سنگ برای بازگشت احتمالی به زمین کنار گذاشته می شوند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*