براساس گزارش سازمان ملل ، 17 درصد از تولید جهانی مواد غذایی از بین رفته است


نیویورک (AP) – به جای اینکه مواد باقی مانده خود را به پایان برسانید ، اجازه می دهید آنها خراب شوند و غذا برای خرید به خانه بخرند.

این برای بسیاری از افراد یک روال آشنا است – و نشان دهنده عاداتی است که به یک مشکل جهانی پسماند غذا کمک می کنند ، که طبق گزارش جدید سازمان ملل باید برای سنجش موثرتر ، بهتر اندازه گیری شود.

گزارش سازمان ملل تخمین می زند که سالانه 17 درصد غذای جهان از بین می رود. این مقدار 931 میلیون متریک تن (1.03 میلیارد تن) غذا است.

ضایعات بسیار بیشتری نسبت به گزارش های قبلی وجود دارد ، اگرچه مقایسه مستقیم به دلیل روش های مختلف و فقدان داده های قوی از بسیاری از کشورها دشوار است.


برایان روو ، محقق مواد زائد غذا در دانشگاه ایالتی اوهایو که در این گزارش دخیل نبود ، گفت: “اندازه گیری بهتر می تواند به بهبود مدیریت منجر شود.”

سازمان ملل متحد دریافت که بیشترین زباله ها – یا 61٪ – در خانوارها اتفاق می افتد ، در حالی که خدمات غذایی 26٪ و خرده فروشان 13٪ را تشکیل می دهند. سازمان ملل متحد برای کاهش زباله های مواد غذایی در سراسر جهان تلاش می کند و محققان همچنین در حال ارزیابی یک ضایعات هستند که شامل مواد غذایی از دست رفته قبل از رسیدن آنها به مصرف کنندگان است.

نویسندگان متذکر می شوند که این گزارش به منظور تشویق دولت ها به سرمایه گذاری برای پیگیری بهتر ، ارائه تصویر واضح تری از مقیاس مسئله ای است که ارزیابی آن دشوار است.

کلمنتین اوکانر از برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد و یکی از نویسندگان این گزارش گفت: “بسیاری از کشورها هنوز هدر رفت مواد غذایی خود را کمی نکرده اند ، بنابراین آنها از مقیاس مشکل آگاهی ندارند.”

زباله های غذایی به دلیل پیشرفت های زیست محیطی ، از جمله زمین مورد نیاز برای محصولات کشاورزی و حیوانات ، و انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده در طول مسیر ، به یک نگرانی فزاینده تبدیل می شوند. کارشناسان می گویند ردیابی زباله بهبود یافته در یافتن راه هایی برای کاهش این مشکل ، از جمله برنامه های هدایت زباله های غیر خوراکی برای استفاده به عنوان خوراک دام یا کود است.

این گزارش دریافت که ضایعات مواد غذایی در خانه ها محدود به کشورهایی با درآمد بالاتر مانند ایالات متحده و انگلستان نیست.

رو از اوهایو خاطرنشان کرد که گاهی اوقات غذا بدون خنک کننده قابل اطمینان در خانه در کشورهای فقیر از بین می رود. در کشورهای ثروتمندتر ، مردم می توانند بیشتر در بیرون غذا بخورند ، این بدان معنی است که زباله های غذا به راحتی از خانه به رستوران ها منتقل می شود.

روو گفت که هنجارها و سیاست های فرهنگی همچنین می توانند در زباله های خانگی موثر باشند – مانند بسته بندی گسترده ، معاملات خرید یک ، خرید رایگان یا کمبود برنامه های کمپوست.

کریس بارت ، اقتصاددان کشاورزی در دانشگاه کورنل ، گفت: به همین دلیل است که تغییرات وسیع تر سیستمی کلید کاهش ضایعات خانگی است.

به عنوان مثال ، بارت گفت ، مردم به دلیل تاریخ محصول می توانند غذا را دور بریزند – اگرچه همیشه چنین خرما زمانی را برای خوردن غذا ناامن نمی داند. وی گفت: اتلاف غذا نتیجه تصمیمات معقولانه افرادی است که با بهترین اطلاعات موجود عمل می کنند.

تنظیم کنندگان ایالات متحده برای روشن کردن معنای برچسب گذاری تاریخ ها ، از تولیدکنندگان مواد غذایی خواسته اند که در استفاده از آنها سازگارتر باشند. آنها خاطرنشان می کنند که برچسب هایی مانند “Sell By” ، “Best By” و “Enjoy By” می توانند باعث دور ریختن زودرس مواد غذایی در افراد شوند ، اگرچه برخی از برچسب ها فقط به این معنی است که کیفیت ممکن است خراب شود.

وزارت کشاورزی ایالات متحده تخمین می زند که یک خانواده چهار نفره هر ساله حدود 1500 دلار غذا از دست می دهد. ژان باسبی ، محقق مواد غذایی USDA ، با بیان اینکه اندازه گیری دقیق ضایعات مواد غذایی به دلایل مختلف از جمله در دسترس بودن داده ها دشوار است ، افزود که اندازه گیری های بهبود یافته بخشی از برنامه کاهش ضایعات ایالت است.

ریچارد سوانل ، نویسنده مشترک گزارش سازمان ملل ، گفت که مواد غذایی معمولاً حتی در کشورهای ثروتمندتر فقط چند نسل پیش ارزش بیشتری داشتند ، زیرا مردم اغلب توانایی هدر دادن آن را ندارند. اکنون ، وی گفت ، افزایش آگاهی از مقادیر زباله های غذایی در سراسر جهان می تواند به بازگشت نگرش به آن دوران کمک کند.

وی گفت: غذا برای از دست دادن بسیار مهم است.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*