برخی از بقایای موشک های SpaceX در مزرعه ای در ایالت واشنگتن فرود آمد


EPHRATA ، واشنگتن (AP) – مقامات گفتند که یک قطعه بقایای موشک سوزانده شده در نوارهایی در سراسر شمال غربی اقیانوس آرام هفته گذشته به یک مزرعه در شرق واشنگتن سقوط کرد.

به نقل از The Tri-City Herald ، به دنبال واقعه 25 مارس ، یک کشاورز یک قطعه موشک تقریبا سالم را در یک زمین خصوصی پیدا کرد.

كایل فورمن سخنگوی كلانتری گرانت گفت: محفظه فشار كامپوزیت بسته بندی شده 5 فوت (1.5 متر) برای ذخیره سازی هلیوم ، فرورفتگی تقریباً 4 اینچی (10.16 سانتی متر) در زمین برجای گذاشت. او گفت هیچ کس آسیب ندیده است.

سرویس ملی هواشناسی سیاتل می گوید اجسام روشن که در 25 مارس به طور گسترده در آسمان گزارش شده اند ، بقایای فاز دوم موشک SpaceX Falcon 9 است که با سوختن هنگام بازگشت به جو زمین ، مسیرهای دنباله دار را ترک می کند.

فورمن گفت: كشاورزی كه به گفته مقامات نمی خواهد هویت وی شناسایی شود ، مظنون است كه لاشه هواپیما از موشك آمده و در آخر هفته برای كلانتر پیغام گذاشته است. نمایندگان روز دوشنبه پاسخ دادند و با کارمندان SpaceX تماس گرفتند. فورمن گفت ، SpaceX تأیید كرد كه بخشی از موشك است و از آن زمان آن را گرفته است.

طبق وب سایت SpaceX ، Falcon 9 یک موشک دو مرحله ای قابل استفاده مجدد است که توسط SpaceX برای انتقال افراد و محموله ها به مدار زمین و فراتر از آن طراحی شده است. این گزارش می گوید 111 پرتاب و 71 فرود وجود دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*