بهبود سونامی ژاپن ، به تعداد


توکیو (آسیا) – ده سال پس از زلزله گسترده و سونامی سواحل شمال شرقی ژاپن را ویران کرد و باعث ریزش نیروگاه هسته ای فوکوشیما شد ، در مناطق فاجعه بار چیزهای زیادی به دست آمده است ، اما هنوز در حال بهبود هستند. اعداد نشان می دهد که چه مقدار پیشرفت حاصل شده و چه چیزی باقی مانده است.

9.0 زمین لرزه

زمین لرزه به بزرگی 9.0 ریشتر یکی از قوی ترین سنبل های ثبت شده را دارد. در ساعت 14:46 بعد از ظهر در ساحل برخورد کرد و یک سونامی در حال افزایش ایجاد کرد که در عرض نیم ساعت به زمین رسید.

___

18 426 DEAD

آژانس پلیس ملی گفته است که 18،426 نفر کشته شده اند ، عمدتا در سونامی ، از جمله 2527 نفر که بقایای آنها پیدا نشده است. مقامات محلی همچنان در حال جستجوهای منظم در دریا و در امتداد ساحل برای یافتن ردپای افراد مفقود شده هستند. هیچ یک از مرگ ها به طور مستقیم به تابش ارتباط نداشتند.

___


42،500 نفر برنگشتند

نزدیک به نیم میلیون نفر در منطقه شمال شرقی آواره شده اند. ده سال بعد ، 42،565 نفر ، از جمله 35،725 نفر از فوکوشیما ، هنوز قادر به بازگشت به خانه نیستند.

___

295 میلیارد دلار هزینه ها

دولت 32 تریلیون ین (295 میلیارد دلار) برای بازسازی منطقه از جمله ساخت جاده ها ، دیوارهای دریا و خانه ها و همچنین حمایت از معیشت هزینه کرده است. علاوه بر این ، توکیو الکتریک پاور ، مجری نیروگاه هسته ای تخریب شده ، می گوید هزینه های از کارافتادگی ، جبران خسارت برای تخلیه شده و ضد عفونی مواد رادیواکتیو خارج از نیروگاه به 21.5 تریلیون ین (200 میلیارد دلار) خواهد رسید ، اگرچه تحلیلگران می گویند می تواند بسیار بالاتر باشد

___

محدودیت محدودیت 2.4٪

یک دهه پس از فاجعه ، مناطق محدود در 9 شهرداری در فوکوشیما در اطراف نیروگاه هسته ای تخریب شده باقی مانده است. این منطقه 2.4٪ از استان را نشان می دهد ، در حالی که در منطقه با محدودیت اصلی بیش از 10٪ است. تلاش برای ضد عفونی کردن ، مانند برداشتن لایه های خاک و شاخه های درخت و شستن سقف ها ، به کاهش سطح تابش کمک کرده است. اما بسیاری از ساکنان به دلیل کمبود کار و ادامه مشکلات تشعشعی تمایلی به بازگشت ندارند.

___

14 میلیون تن زباله رادیواکتیو

حدود 14 میلیون تن خاک رادیواکتیو ، درختان و سایر زباله های حاصل از تلاش برای آلوده سازی در فوکوشیما در تعداد زیادی کیسه زباله پلاستیکی جمع شده در انبارهای موقت بسته بندی شده است. این کیسه ها ، به اندازه کافی برای پر کردن 11 استادیوم بسته بیس بال ، اکنون به یک انبار ذخیره سازی میان مدت ساخته شده در دو شهر منتقل می شوند که محل استقرار نیروگاه هسته ای فوکوشیما است. دولت وعده داده است که ظرف 30 سال کیسه ها را از این استان خارج کند ، اما محل ذخیره نهایی مشخص نشده است.

___

432 کیلومتر (270 مایل) دیوار دریایی

بیشتر سواحل شمال شرقی تحت تأثیر سونامی ژاپن با دیواره های عظیم دریایی بتونی تا ارتفاع 15 متر (50 فوت) غنی شده است. همه دیوارها تکمیل شده است ، به جز بخشهایی از ساحل شرقی فوکوشیما. پس از اتمام ، طول کل 432 کیلومتر (270 مایل) خواهد بود. منتقدان می گویند این دیوارها مانند قلعه های عظیم الجثه به نظر می رسند و مناظر دریا را مسدود می کنند ، در حالی که در صورت شکسته شدن سونامی در آینده احتمال جلوگیری از برگشت آب روان به دریا وجود دارد.

___

4000 گیاه در یک گیاه هسته ای

روزانه حدود 4000 کارگر در نیروگاه هسته ای شکست خورده استخدام می شوند تا از رده خارج شدن نیروگاه کمک کنند ، که به گفته مقامات 40 سال طول خواهد کشید ، هدفی که منتقدان می گویند بسیار خوش بینانه است. آنها میله های سوخت مصرف شده را از استخرهای خنک کننده حذف می کنند ، دیواره دریا را برای محافظت در برابر سونامی های آینده تقویت می کنند ، نشت آب خنک کننده رادیواکتیو راکتورها را درمان می کنند و زباله های به شدت آلوده را از بین می برند.

___

1.24 میلیون تن آب رادیو اکتیو

پس از فاجعه ، آب خنک کننده آلوده از مخازن آسیب دیده برای نگه داشتن راکتور در زیرزمین های ساختمان راکتور ، جایی که با آب زیرزمینی مخلوط می شود ، نشت می کند. مقدار زیادی از آب در 1000 مخزن عظیم که اکنون در گیاه شلوغ شده تصفیه و ذخیره می شود. TEPCO می گوید که مخازن در حال حاضر 1.24 میلیون تن آب دارند و در پاییز 2022 پر می شوند. وی گفت که آب و مخازن باید برداشته شود تا تجهیزات لازم برای فرآیند حذف از محل کار فراهم شود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*