بیل گیتس رویکرد دلگرم کننده ای در زمینه تغییر اقلیم ارائه می دهد


“چگونه از بلایای آب و هوایی جلوگیری کنیم: راه حل های ما و پیشرفت های لازم برای ما” ، توسط بیل گیتس (ناپف)

با نگاهی به اخبار بیل گیتس طی سالهای گذشته ، رفتار او معمولاً رفتار یک استاد کالج صادق ، مشتاق ، کسی است که به تحقیق اعتماد می کند و قبل از صحبت فکر می کند. و این معلوم می شود قبل از اینکه او بنویسد.

گیتس توضیحی آرام ، مستدل و کاملاً شفاف درباره بزرگترین چالش زمان ما و آنچه باید برای جلوگیری از پخت و پز در سیاره خود تغییر دهیم ، ارائه داده است.

به نظر می رسد هدف او از این کتاب توضیح و اقناع است ، و اگرچه او در کتاب چنین چیزی نمی گوید ، اما موضوع ضمنی موازی با گفته رئیس جمهور آبراهام لینکلن است: “حقایق را به مردم اعلام کنید و ملت در امان خواهد بود ، “این بدان معناست که اگر آمریکایی ها واقعیت هایی داشته باشیم ، درمورد مشکلاتی که با آنها روبرو می شویم تصمیم درستی می گیریم.

آیا هنوز هم خواهد بود؟


مطمئناً در سال های اخیر ، بسیاری از آمریکایی ها کاملاً آزاد بوده اند که باورهای خود را در همه چیز بپذیرند ، کاملاً عاری از علم و حقیقت.

آنچه که باعث می شود کتاب گیتس برای شکاکان در مورد تغییر اقلیم جذاب باشد ، توضیحات مختصر و روشنی است ، از جمله اینکه چه مقدار کربن در تولید برق تولید می شود و چه کاری می توانیم برای کاهش آن انجام دهیم.

گیتس از طریق فولاد ، تولید گوشت ، پروازها و به هر طریق دیگر ما دی اکسید کربن و گازهای دیگری تولید می کنیم که باعث می شود جو ، اقیانوس ها و زمین ما گرمای بیشتری را حفظ کند.

یک نتیجه که مطمئناً بحث را برانگیزد ، اظهارات گیتس است که برای شکست دادن گرم شدن کره زمین ، ما باید حداقل مقداری از برق خود را از انرژی هسته ای تولید کنیم ، که به گفته وی تمیزتر و ایمن تر از همیشه است.

و خود گیتس تعدادی از پروژه های تحقیقاتی را متمرکز کرده است که متمرکز بر یافتن راه هایی برای تولید سیمان بدون انتشار کربن در جو است.

با این حال ، گیتس هشدار می دهد که ما نمی توانیم راه خود را برای بهبودی از گرم شدن کره زمین فاجعه بار اختراع کنیم.

آیا می توانیم فداکاری ها و تغییرات لازم را انجام دهیم ، به عنوان مثال ، برای تغییر رژیم غذایی گیاهی تر؟ گاوها مقدار زیادی متان منتشر می کنند که باعث گرم شدن 28 برابر بیشتر یک مولکول دی اکسید کربن می شود.

گیتس از دولت های فدرال می خواهد تحقیقات بیشتری در مورد چگونگی حرکت به اقتصادی که می تواند انتشارات ما را تا سال 2050 به صفر برساند ، تأمین کند.

وی اذعان داشت که موضوع پیچیده است ، اما گفت که دولت بایدن فوریت اقدام را درک کرده است.

درباره بقیه ما چه؟

او می پرسد ما می توانیم محصولات سبز را در صورت امکان خریداری کنیم ، و همچنین باید سیاست های عمومی را که ما را در مسیر صفر انتشار گازهای گلخانه ای جهانی قرار می دهد طلب کنیم.

و اگر ما این کار را نکنیم؟ کتاب گیتس درباره راه حل ها و سطح پایین هشدار است که اساس بسیاری از کارهای دیگر درباره تغییر اقلیم است.

با این حال گیتس گهگاه به واقعیت بی عملی اشاره می کند. وی خاطرنشان کرد ، فقط 2 درجه سانتیگراد در دمای اقیانوس افزایش می یابد ، می تواند صخره های مرجانی را از بین ببرد و منبع غذایی را برای 1 میلیارد نفر از بین ببرد.

وی می گوید ، برای جلوگیری از این امر ، ما باید به غول پیکر خود دست یابیم که قبلاً هرگز چنین کاری نکرده ایم.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*