بیماری همه گیر به قطب جنوب ، آخرین قاره دست نخورده می رسد


سانتیاگو ، شیلی (AP) – سرانجام همه گیری به همه قاره های کره زمین رسیده است.

مقامات شیلی گفتند 58 نفر که در دو پایگاه نظامی در قطب جنوب یا یک کشتی دریایی بودند که به سرزمین اصلی رفته بودند ، از نظر ویروس کرونا جدید مثبت بودند.

تاکنون هیچ کشوری با حضور در قطب جنوب موارد دیگر را به صورت علنی گزارش نکرده است.

ارتش شیلی روز دوشنبه اعلام کرد که 36 نفر در پایگاه قطب جنوب ژنرال برناردو اوهیگینس ریکلمه مثبت آزمایش شده اند و روز سه شنبه وزیر بهداشت شیلی ، بیوبیو گفت که 21 عفونت درگیر افراد سرنشین است. برای تأمین ناوگان شیلی “Aldea”.

ادواردو کاستیلو ، وزیر بهداشت منطقه ای در منطقه ماگالانس ، که بر عملیات شیلی در قطب جنوب نظارت می کند ، گفت: مورد دیگری در روستای لاس استرلاس گزارش شده است ، جایی که پرسنل غیرنظامی در پایگاه هوایی ستوان رودولفو مارش مارتین زندگی می کنند. وی افزود: کشتی Sargento Aldea در این روستا پهلو گرفته است.

ارتش گفت كه گروه اول 36 نفره شامل 26 كارمند شركت نگهداري نظامي و 10 نفر است. این مقاله می گوید هیچ کس تاکنون هیچ عارضه ای نشان نداده است.

طبق گفته ناوگان ، سه نفر اول در کشتی “گروهبان Aldea” هفته گذشته نتایج مثبتی را ارائه دادند و همه 208 خدمه در کشتی قرنطینه می شوند. به گفته وی ، این کشتی از 27 نوامبر تا 10 دسامبر به پایگاه واقع در شبه جزیره ترینیتی خدمت کرده است.


بنیاد ملی علوم ایالات متحده ، آژانس ناظر بر برنامه های ایالات متحده در قطب جنوب ، اعلام کرد که از گزارش موارد مثبت مسافران داخل گروهبان آلدیا آگاه است.

بنیاد گفت: “پرسنل ایستگاه برنامه قطب جنوب ایالات متحده با ایستگاه های شیلی مورد نظر یا پرسنل ساکن در آنجا تعامل نداشته اند.” “NSF همچنان متعهد است که در ایستگاههای USAP تبادل کارمند یا پذیرش گردشگر نکند.”

___

نویسنده آسوشیتدپرس E. Eduardo Castillo از مکزیکو سیتی در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*