تخریب لانه قاتل شاخدار با تهدید پایان نمی یابد


مقامات روز سه شنبه گفتند ، هنگامی که دانشمندان ایالت واشنگتن اولین لانه به اصطلاح هورنت را برای قتل ، که در ایالات متحده یافت شد ، تخریب کردند ، حدود 500 نمونه زنده را در مراحل مختلف رشد یافتند.

Sven-Eric Spichiger ، متخصص حشره شناسي كه مبارزه براي كشتن شاخدار را بر عهده داشت ، گفت: در اين ميان تقريباً 200 زن وجود داشتند كه قابليت ساختن لانه هاي خود را داشتند.

وی گفت: “ما به موقع به آنجا رسیدیم.”

با این حال تهدید حشرات غول پیکر ، که می توانند نیش های دردناک ، البته به ندرت کشنده ای را به انسان منتقل کنند و کل کندوهای زنبورهای عسل را از بین ببرند ، پایان نیاورد.


دانشمندان بر این باورند که لانه های دیگر از قبل وجود داشته و می گویند نمی توان فهمید که یک ملکه قبل از نابودی اولین لانه فرار کرده است.

شاخ غول آسایى ، یک آفات مهاجم غیر متولد آمریكا ، بزرگترین شاخدار 2 اینچی (5 سانتیمتر) جهان و شكارگر حشرات دیگر از جمله زنبورهای عسل است كه بسیاری از محصولات در فرهنگ چند میلیارد دلاری واشنگتن را گرده افشانی می كند. صنعت کشاورزی

علی رغم نام مستعار و هیاهوی تبلیغاتی که باعث ترس در طی یک سال قبلاً تیره و تار شد ، هورنتس در کشورهای آسیایی سالانه حداکثر چند ده نفر را از بین می برد و به گفته کارشناسان احتمالاً این تعداد بسیار کمتر است. برای مقایسه ، طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، شاخ گوزن ، زنبورهای زنبور عسل و زنبورهای عادی که معمولاً در ایالات متحده یافت می شوند ، سالانه به طور متوسط ​​62 نفر را می کشند.

اولین لانه تودرتو – که روی درختی یافت شد و در اواخر اکتبر در واتکوم در مرز کانادا تخریب شد – به اندازه یک توپ بسکتبال بود. این محل پس از به دام افتادن دانشمندان دولتی چندین هورنت و ضبط رادیو به برخی از آنها با نخ دندان انجام شد.

داخل. محققان دریافتند:

—190 کل لارو که از تخم ایجاد شده اند.

—108 شفیره ، مرحله بعدی بعد از لاروها. آنها تقریباً همه خانم بودند.

– 112 کارگر از جمله 85 کارگری که قبلاً از لانه خارج شده اند.

—76 خانم ، تقریباً همه باکره های جدید هستند. ملکه های جدید از لانه بیرون می آیند ، جفت می شوند و سپس ترک می کنند تا مکانی برای زمستان پیدا کنند و بعداً مستعمره جدیدی را شروع می کنند.

به گفته وزارت کشاورزی واشنگتن ، که قصد دارد دست کم تا سه سال دیگر به تصرف هورنت ها ادامه دهد تا مشخص شود که منطقه از آنها آزاد است ، بیشتر نمونه ها هنوز زنده بودند.

اولین شاخ غول آسایی یک سال پیش در این ایالت کشف شد و اولین آن در ژوئیه به دام افتاد. چند نفر دیگر بعداً در شهرستان واتكوم گرفتار شدند. شاخک های کشنده نیز در بریتیش کلمبیا ، کانادا پیدا شده اند.

اسپیچیگر گفت كه تعیین چگونگی رسیدن هورنت ها به منطقه غیرممكن است ، اما هدف از بین بردن آنها قبل از ایجاد و گسترش آنها بود.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*