تخلیه هسته ای آمریکا با فضا روبرو است ، پرسنل چالش دارند


ALBUQUERQUE، NM (AP) – اگر تعداد درام های ارسال شده به سایت در نیومکزیکو ادامه یابد یا اگر روش جدیدی برای اندازه گیری زباله به عنوان بخشی از به گفته یک ناظر کنگره غیر حزب از یک چالش در انتظار قانون.

گزارش اخیر سرویس گزارشگری دولت گفته است كه برای جلوگیری از ایجاد اختلال احتمالی ، برنامه ریزی بهتری در كارخانه آزمایشی جهت جداسازی زباله مورد نیاز است.

این گزارش به طور خاص به لزوم افزودن فضای فیزیکی بیشتر به مخزن قبل از پر شدن اشاره دارد ، که به گفته وزارت انرژی ایالات متحده این امر می تواند بلافاصله پس از سال 2025 اتفاق بیفتد. مکان


این مخزن در مرکز تلاش چند میلیارد دلاری سراسری برای پاکسازی زباله های دهه های تحقیقات هسته ای ایالات متحده و تولید بمب قرار دارد. طی 20 سال گذشته ، تعداد زیادی آوار به محل ارسال شده و در غارهای نمکی که در عمق زیر صحرای نیومکزیکو حفر شده اند ، مخفی شده است. ایده این است که نمک متغیر در نهایت باعث جذب ابزارهای رادیواکتیو ، لباس ، دستکش و سایر بقایای سازنده زباله خواهد شد.

کار در مخزن در فوریه 2014 پس از انتشار تابش و آلوده شدن بخشی از تأسیسات زیرزمینی توسط آزمایشگاه ملی لوس آلاموس ، از ریل خارج شد. مدیران قبل از تلاش های پیچیده همه گیر ویروس کرونا ، عملیات خود را مجدداً شروع کردند و سعی کردند کار استخراج و دفع را افزایش دهند.

وزارت انرژی همچنین به دلیل مشکلات جریان هوا در نتیجه آلودگی در سال 2014 ، به دفع بیش از 10 محموله زباله مربوط به دفاع در هفته محدود شده است.

تأخیر در ساخت سیستم تهویه جدید و شافت ابزار برای مقابله با این مشکلات نیز مشکلاتی است.

ناظران محیط زیست نیومکزیکو اخیراً درخواست دولت فدرال برای تمدید اختیارات موقت برای ادامه حفاری معدن را رد کرده اند در حالی که ایالت تغییراتی را در مجوز ذخیره سازی در نظر می گیرد. کارمندان دولت به عدم وجود برنامه ای برای تکمیل شافت اشاره کرده و افزایش موارد COVID-19 را در بین کارمندان سایت و پیمانکاران به عنوان دلایل عدم پذیرش عنوان کردند.

گروه های امنیتی هسته ای شکایت کرده اند که مقامات محیط زیست هنگام تأیید موقت شروع کار به پیمانکاران ، مقررات موجود ، آژانس های قبلی و قانون قضایی را نادیده می گیرند.

سرویس پاسخگویی دولت در گزارش خود اذعان می کند که وزارت انرژی تحت فشار است تا اطمینان حاصل کند که فضا کم نمی کند ، به ویژه از آنجا که برنامه دولت فدرال برای شروع مجدد تولید هسته های پلوتونیوم مورد استفاده در زرادخانه هسته ای کشور منجر به به یک زباله جدید منتقل شود که باید دفع شود.

وزارت انرژی تخمین زده است که مخزن باید حداقل سه دهه دیگر – اگر بیش از این – برای تأمین نیازهای دفع کار کند.

در سال 2018 ، روش جدیدی را برای شمارش حجم زباله های ذخیره شده در مخزن ، به استثنای بخشی از فضای هوایی موجود در ظروف خاص ، اتخاذ کرد. این به طور م effectivelyثر میزان زباله های ذخیره شده در آنجا را کاهش می دهد و راه را برای حمل و نقل بیشتر در آینده باز می کند. اما ناظران هسته ای که این تغییر در دادگاه را به چالش می کشند می گویند این خلاف قانون فدرال است.

افزودن فضای بیشتر نیز به توسعه مدل های جدید نیاز دارد. این امر می تواند روند بررسی و تأیید آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را ایجاد کند. تصویب های اضافی از مقامات دولتی مورد نیاز خواهد بود ، فرایندی که می تواند نزدیک به دو سال طول بکشد.

براساس این گزارش ، برنامه وزارت نیرو برای حفر دفن زباله های بیشتر قابل اعتماد نیست. GAO گفت که خطرات قابل توجهی وجود دارد که می تواند برنامه را کند کند و وزارت انرژی با اضافه کردن زمان اضطراری اضافی نتوانست خطرات را جبران کند.

این خطرات شامل تاخیر در ساخت سیستم تهویه و شافت برق است. GAO خاطرنشان کرد که هر دو پروژه در شناسایی و نظارت بر پیمانکاران و به دست آوردن تأییدیه های قانونی لازم با چالش هایی روبرو هستند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*