تغییر آب و هوا برای یلوستون به معنای برف کمتر است


هلنا ، مون (AP) – گزارش ایالات متحده و محققان دانشگاه ، چهارشنبه منتشر شد ، بازدیدکنندگان از پارک ملی Yellowstone به امید دیدن آبفشان ها ، گرگ ها و خرس ها ، می توانند انتظار تغییر دما و برف کمتر را داشته باشند.

طبق مطالعات زمین شناسی ، متوسط ​​دما در منطقه یلوستون در دهه های اخیر گرمترین دما در 800000 سال گذشته است. و متوسط ​​بارش سالانه برف از سال 1950 تاکنون تقریباً 2 فوت (1 متر) کاهش یافته است.

تغییر اوضاع می تواند بر برخی از مکانهای شاخص پارک تأثیر بگذارد ، از جمله Old Faithful ، یک آبفشان معروف به فوران در فواصل منظم.


برایان شومان ، استاد زمین شناسی در دانشگاه وایومینگ ، برایان شومان ، پروفسور زمین شناسی در دانشگاه وایومینگ گفت: خشکسالی های گذشته دفعات پرتاب آب از آبفشان محبوب را کاهش داده است ، این بدان معناست که می تواند با شایع شدن شرایط خشکسالی در پارک ، فوران کند. چهار شنبه.

به گفته دانشمندان با ایالات متحده ، دما از سال 1950 بیش از 2 درجه (1 درجه سانتیگراد) در منطقه افزایش یافته است و انتظار می رود تا پایان قرن پنج تا 10 درجه (3 تا 6 درجه سانتیگراد) افزایش یابد. سازمان زمین شناسی ، دانشگاه ایالتی مونتانا و دانشگاه وایومینگ.

این گزارش داده های موجود و تغییرات پیش بینی شده در دما ، بارندگی و آب را در منطقه یلو استون که مناطقی از مونتانا ، وایومینگ و آیداهو را پوشش می دهد ، خلاصه می کند. محققان گفتند که آنها قصد دارند این گزارش به عنوان یک نقطه شروع برای بحث در مورد پاسخ به تأثیرات تغییرات آب و هوا بر محیط زیست ، اقتصاد محلی و سبک زندگی در منطقه باشد.

جوامع نزدیک ، از جمله بوزمان ، مونتانا و جکسون ، وایومینگ ، می توانند بین 40 تا 60 روز در سال را با دمای بالاتر از 90 درجه (32 درجه سانتیگراد) مشاهده کنند.

همچنین در آغاز قرن ، بازدیدکنندگان احتمالاً باران بیشتری خواهند دید ، اما دمای بالاتر به معنای تابستان های خشک تر است ، که خطر آتش سوزی در جنگل را افزایش می دهد.

این تغییرات با محبوبیت روزافزون پارک ایجاد می شود. در سالهای اخیر ، این پارک هر ساله حدود 4 میلیون بازدید کننده داشته است. مسئولان پارک انتظار دارند که سال 2021 تعداد رکورددار گردشگر را به خود جلب کند زیرا محدودیت های ویروس کرونا باعث کاهش مسافران و تفریح ​​در فضای باز می شود.

فرماندار یلوستون کام شولی گفت که او قبلاً اثرات گرم شدن دما در سرگرمی ، از جمله در زمستان را مشاهده کرده است. این فصل معمولاً منجر به اتومبیل برفی و سایر افرادی می شود که به پوشش برف جاده های پارک اعتماد می کنند.

شولی گفت: تعطیلات زمستانی معمولاً از اواخر ماه نوامبر یا اوایل دسامبر آغاز می شود ، اما در سال های اخیر برف کافی برای پوشش جاده ها نبوده است.

وی گفت: افزایش محبوبیت این پارک برخی از خطرات ناشی از تغییر اقلیم را تشدید می کند ، از جمله معرفی و گسترش گونه های مهاجم که می توانند به اکوسیستم شکننده منطقه آسیب برسانند.

این تغییرات همچنین احتمالاً بر قبیله هایی که هزاران سال این منطقه را خانه خود خوانده اند تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

چاد کوولتر ، مدیر گروه ماهی و حیات وحش شوشون-بانوک گفت: “تغییرات آب و هوایی امکان تغییر اساسی فرآیندهای زیست محیطی را دارد که شیوه زندگی منحصر به فرد قبایل را تعریف و پشتیبانی می کند.” “این یک نیاز فوری برای ایجاد انعطاف پذیری آب و هوا به منظور محافظت و حفظ این منابع برای نسل های آینده است.”

___

ساموئلز یکی از اعضای Associated Press Corps / Report for the America Statehouse Initiative News است. گزارش برای آمریکا یک برنامه غیرانتفاعی ملی است که روزنامه نگاران را در اتاق خبرهای محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*