تمرکز رهبران اجلاس بر حفاظت بهتر از تنوع زیستی است


پاریس (AP) – حفاظت از تنوع زیستی جهان روز دوشنبه در اجلاس سران یک سیاره که از طریق کنفرانس ویدئویی درباره بیماری همه گیر ویروس کرونا برگزار شد ، برای رهبران جهان در دستور کار بود.

اجلاس یک روزه چهار موضوع اصلی را مورد بحث قرار خواهد داد: حفاظت از اکوسیستم های زمینی و دریایی. ارتقا ag محیط زیست کشاورزی ، روشی پایدارتر برای پرورش مواد غذایی ؛ افزایش بودجه برای حفاظت از تنوع زیستی ؛ و شناسایی ارتباطات بین جنگل زدایی و سلامت انسان و دام.

قرار بود حدود 30 رهبر ، مقامات دولتی و رهبران سازمان های بین المللی از جمله دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ، رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون ، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در این مراسم شرکت کنند. چین توسط معاون نخست وزیر هان ژنگ نمایندگی خواهد شد.

این رویداد که به میزبانی فرانسه ، سازمان ملل و بانک جهانی برگزار می شود ، در غیاب مقامات ارشد ایالات متحده در حالی برگزار می شود که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، از حامیان جدی مسائل آب و هوا ، تا ژانویه روی کار می رود. 20. غیبت های قابل توجه دیگر شامل رهبران روسیه ، هند و برزیل است.


سازمان دهندگان امیدوارند که مبارزه علیه تغییر اقلیم و حفاظت از تنوع زیستی را متحد کنند ، زیرا کارشناسان می گویند این دو موضوع بهم پیوسته اند و همه راه حل ها باید وجود داشته باشد.

سازمان ملل تأکید کرد که “همه گیری COVID-19 یادآوری چشمگیری از اهمیت طبیعت برای زندگی روزمره و اقتصاد ما است.”

سازمان ملل پیش از اجلاس گفت: “تنوع زیستی پایتخت طبیعی جهان است ، اما بهره برداری ، آلودگی و تغییرات آب و هوایی صدمات جبران ناپذیری به اکوسیستم ها وارد می کند.

مذاکرات روز دوشنبه با هدف آماده سازی گفتگوهایی در مورد تعیین اهداف تنوع زیستی برای دهه آینده در کنفرانس سازمان ملل در مورد تنوع زیستی برگزار می شود که در ماه اکتبر در چین برگزار می شود ، سال گذشته به دلیل همه گیری به تعویق افتاد. اجلاس جهانی آب و هوای سازمان ملل ، COP26 ، نیز برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده است.

این اجلاس همچنین با هدف تقویت ائتلاف بسیار بلند پروازانه برای طبیعت و مردم ، که در سال 2019 توسط کاستاریکا ، فرانسه و انگلستان با هدف محافظت از حداقل 30٪ از کره زمین ، از جمله خشکی و دریا ، راه اندازی شد ، تا سال 2030

کنفرانس جانبی روز دوشنبه معطوف به سرمایه گذاری در پروژه دیوار بزرگ آفریقا بود که شامل یک تلاش عظیم برای جلوگیری از گسترش صحرای صحرا در جنوب است. این برنامه در سال 2007 آغاز شد و شامل کاشت رنگین کمانی از درختان است که 7000 کیلومتر (4350 مایل) در سراسر آفریقا ، از سنگال در آن سوی اقیانوس اطلس تا جیبوتی در خلیج عدن امتداد دارد.

___

نویسندگان علوم و محیط زیست AP ، ست بورنشتاین و کریستینا لارسون در این داستان سهیم بودند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*