تنظیم کننده اتحادیه اروپا پیوندهای شات و لخته خون AstraZeneca را بررسی می کند


لندن (AP) – جهان در انتظار تصمیم بهترین تنظیم کننده پزشکی اروپا در مورد اینکه آیا تحقیقات اولیه خود در مورد شواهد نشان دهنده واکسن ویروس کرونا ویروس AstraZeneca با تعداد کمی از لخته های خون گزارش شده در مردم در سراسر قاره ارتباط دارد ، تصمیم می گیرد.

کمیسیون تخصصی آژانس دارویی اروپا نتایج تحقیقات خود را بعداً در روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد.

در اوایل این هفته ، بیش از دوازده کشور ، از جمله آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا ، واکسن AstraZeneca COVID-19 را در پی گزارش لخته شدن خون غیرطبیعی در 17 میلیون نفری که حداقل یک دوز در اروپا دریافت کرده اند ، با واکسن AstraZeneca COVID-19 متوقف کردند. هم EMA و هم سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اند که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر مسئولیت واکسن وجود ندارد و فواید ایمن سازی بسیار بیشتر از خطر بالقوه کوچک واکسیناسیون است. AstraZeneca گفت که پس از بررسی دقیق اطلاعات مربوط به ایمن سازی علیه COVID-19 ، هیچ شواهدی از افزایش خطر لخته شدن خون در هر گروه سنی یا جنسیتی در هر کشور پیدا نکرد.

روز سه شنبه ، مدیر اجرایی EMA ، Emer Cooke گفت که اولویت آژانس ایمنی واکسن است و به مواردی از جمله اینکه آیا باید هشدارهای بیشتری درباره واکسن AstraZeneca اضافه شود ، پرداخته خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که هزینه روزانه COVID-19 همچنان در سراسر قاره گسترش می یابد و گفت: واکسن ها برای جلوگیری از گسترش آن بسیار مهم هستند.

وی گفت: “ما نگران هستیم که ممکن است تاثیری در اعتبار واکسن ها داشته باشد.” “اما کار ما این است که اطمینان حاصل کنیم محصولات مورد تأیید ما ایمن بوده و مورد اعتماد شهروندان اروپایی هستند.”

مکث واکسیناسیون شات AstraZeneca همزمان با رشد COVID-19 در سراسر قاره صورت می گیرد و انگلیس انتظار دارد تاخیرهای عمده ای در واکسن ایجاد کند. دهها هزار مورد جدید روزانه اقدامات جدید محاصره در ایتالیا را آغاز کرده ، باعث بستری شدن در بیمارستان در فرانسه شده و مقامات آلمانی را وادار کرده است که اعلام کنند موج سوم COVID-19 آغاز شده است.


هر بار که واکسن ها به طور گسترده توزیع می شود ، دانشمندان انتظار دارند برخی از مشکلات جدی بهداشتی و مرگ گزارش شود ، فقط به این دلیل که ده ها میلیون نفر مورد اصابت گلوله قرار می گیرند. تعیین اینکه آیا واکسن مقصر است یا خیر ، می تواند مشکل باشد ، زیرا بیشتر افرادی که برای اولین بار تلقیح می شوند ، بیشترین خطر ویروس کرونا را دارند. با این حال ، چون هیچ داده طولانی مدت برای هیچ یک از واکسن های COVID-19 وجود ندارد ، هرگونه سیگنال احتمالی یک مشکل باید به دقت بررسی شود.

___

پوشش همه گیر AP را دنبال کنید:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus- واکسن

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*