تنظیم کننده هک اتحادیه اروپا ، دسترسی به داده های واکسن COVID-19


برلین (AP) – شرکت آلمانی BioNTech و شرکت دارویی آمریکایی Pfizer ادعا می کنند که اطلاعات مربوط به واکسن ویروس کرونا در هنگام حمله سایبری به سرورهای آژانس دارویی اروپا “غیرقانونی در دسترس” بوده است.

آژانس مستقر در آمستردام ، که به دنبال درخواست مجوز بازاریابی مشروط برای چندین واکسن ویروس کرونا برای استفاده در 27 کشور اتحادیه اروپا است ، اوایل چهارشنبه گفت که هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

در حالی که تحقیقات ادامه داشت ، EMA از ارائه جزئیات بیشتر در مورد حمله خودداری کرد ، اما بعداً دو شرکت بیانیه ای صادر کردند و گفتند: “برخی اسناد مربوط به ارائه تنظیم کننده نامزد واکسن Pfizer و BioNTech COVID-19 ، BNT162b2 ، که در یک سرور EMA ذخیره شده است به طور غیرقانونی دسترسی پیدا کرده است. “

آنها افزودند که سیستم های BioNTech یا Pfizer در ارتباط با این حادثه خدشه ای پیدا نکرده اند و آنها نمی دانستند که شرکت کنندگان در مطالعه به دلیل دسترسی به داده ها مشخص شده اند.


شرکت ها گفتند: “ما در حال حاضر منتظر اطلاعات بیشتر در مورد تحقیقات EMA هستیم و به اندازه کافی و مطابق با قوانین اتحادیه اروپا پاسخ خواهیم داد.” “EMA به ما اطمینان داده است که حمله سایبری بر جدول زمانی آن تأثیر نمی گذارد.”

این واکسن که توسط BioNTech و Pfizer ساخته شده است ، اولین مجوز هفته گذشته در انگلستان و چهارشنبه در کانادا است. انتظار می رود FDA آمریکا این درخواست را برای تأیید روز پنجشنبه بررسی کند.

این اولین باری نیست که فردی درگیر واکسن های ویروس کرونا می شود هدف مجرمان سایبری قرار می گیرد.

ماه گذشته ، مایکروسافت گفت که تلاش های هکرهای روسی و کره شمالی مورد حمایت دولت برای سرقت اطلاعات ارزشمند شرکت های دارویی پیشرو و محققان واکسن را کشف کرده است.

مایکروسافت گفت که بیشتر اهداف – واقع در کانادا ، فرانسه ، هند ، کره جنوبی و ایالات متحده – “مستقیماً در تحقیقات واکسن و درمان COVID-19 نقش داشتند.” وی اهداف را مشخص نکرد ، اما گفت که بیشتر آنها در مراحل مختلف آزمایشات بالینی کاندید واکسن دارند.

___

پوشش اپیدمی AP را در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*