تولیدکنندگان واکسن COVID-19 چگونه با گزینه ها سازگار می شوند؟


با تغییر واکسن های آنها ، فرایندی آسان تر از اختراع عکس های اصلی است.

ویروس ها با گسترش به طور مداوم جهش می یابند و بیشتر تغییرات قابل توجه نیستند. به نظر می رسد نسل اول واکسن های COVID-19 بر خلاف انواع امروزی کار می کند ، اما اگر مقامات بهداشتی لازم بدانند ، تولید کنندگان در حال انجام اقداماتی برای به روزرسانی نسخه های خود هستند.

واکسن های COVID-19 شرکت های Pfizer و Moderna با فناوری جدیدی ساخته شده اند که به روزرسانی آن آسان است. واکسن های به اصطلاح mRNA از بخشی از کد ژنتیکی پروتئین پوشاننده ویروس کرونا استفاده می کنند ، بنابراین سیستم ایمنی بدن شما می تواند چیزهای واقعی را بشناسد و با آنها مبارزه کند.


اگر گونه ای با پروتئین جهش جهش یافته ظاهر شود که واکسن اصلی نمی تواند آن را تشخیص دهد ، شرکت ها این کد ژنتیکی را برای تطابق بهتر جایگزین می کنند – درصورت لزوم و اگر تنظیم کننده ها تشخیص دهند.

به روزرسانی سایر واکسن ها علیه COVID-19 ممکن است پیچیده تر باشد. به عنوان مثال ، واکسن AstraZeneca از یک نسخه بی ضرر از ویروس سرماخوردگی برای انتقال این ژن پروتئین به بدن استفاده می کند. به روزرسانی نیاز به رشد ویروس های سرماخوردگی با ژن اسپایک به روز شده دارد.

سازمان غذا و دارو گفت: مطالعات انجام شده بر روی واکسن های به روز شده علیه COVID-19 به اندازه نسل اول عکس طولانی یا طولانی نخواهد بود. در عوض ، چند صد داوطلب می توانند دوزهای آزمایشی یک واکسن فرآوری شده را دریافت کنند و خون آنها برای آزمایش علائم بهبود سیستم ایمنی بدن و همچنین واکسن های اصلی آزمایش شود.

تصمیم گیری در مورد اینکه ویروس به اندازه کافی برای اصلاح عکس ها تکامل یافته است دشوارتر است.

در سراسر جهان ، مقامات بهداشتی جهش های ویروس کرونا را شناسایی می کنند تا جهش های مقاوم به واکسن را شناسایی کنند. آنها همچنین باید تصمیم بگیرند که آیا واکسن به روز شده باید از بیش از یک گزینه محافظت کند یا خیر.

به طور کلی ، روند مشابه آنچه در حال حاضر با واکسن آنفلوانزا اتفاق می افتد خواهد بود. ویروس های آنفلوانزا بسیار سریعتر از ویروس های کرونا ویروس می شوند ، بنابراین واکسن های آنفلوانزا هر ساله تنظیم می شوند و باید از چندین سویه محافظت کنند.

___

AP به س questionsالات شما در مورد ویروس کرونا در این مجموعه پاسخ می دهد. آنها را به آدرس: [email protected] بفرستید.

سوالات ویروسی قبلی را بخوانید:

از کجا می دانیم که واکسن COVID-19 بی خطر است؟

آیا می توانم از مسکن قبل یا بعد از واکسن COVID-19 استفاده کنم؟

اگر باردار هستم باید درباره واکسن COVID-19 بدانم؟


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*