تیم فرود مریخ با عکس یک مریخ نورد در حال نزول “ضربه” خورد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – جهان اولین دید نزدیک خود را از فرود در مریخ در روز جمعه هنگامی که ناسا عکس خیره کننده ای از آخرین مریخ نورد خود را روی یک سطح قرمز غبارآلود منتشر کرد ، دید.

این عکس کمتر از 24 ساعت پس از لمس موفقیت آمیز مریخ نورد Perseverance به دلتای رودخانه باستانی منتشر شد ، جایی که به دنبال نشانه هایی از حیات باستان می رود و امیدوار کننده ترین نمونه های سنگ را برای بازگشت به زمین در یک دهه کنار می گذارد.

ناسا این فضاپیما را به 25 دوربین و دو میکروفون رکورد دار مجهز کرد که بسیاری از آنها در هنگام پرتاب روز پنجشنبه روشن شدند.


مریخ نورد با جزئیات خیره کننده فقط 2 متر از زمین نشان داده شده است ، که با کابل های متصل به جرثقیل آسمانی ، گرد و غبار قرمز شلیک شده توسط موتورهای موشکی ، پایین آمده است. ناسا در چند روز آینده عکس های بیشتری و احتمالاً ضبط صوتی از فرود را نوید می دهد.

مهندس سیستم پرواز آرون استوهورا در یک کنفرانس خبری گفت: “این چیزی است که ما قبلاً هرگز ندیده ایم.” “این خیره کننده بود و تیم در هیبت بود. ما فقط یک حس پیروزی داریم که توانسته ایم آنها را بگیریم و آنها را با دنیا به اشتراک بگذاریم. “

مهندس ارشد آدام استلزنر این تصویر را “نمادین” خواند و آن را در همان جا با تصاویر Buzz Aldrin در آپولو 11 روی ماه ، زحل ، همانطور که توسط Voyager 1 مشاهده شد ، و عکس ستون های خلقت تلسکوپ فضایی هابل قرار داد.

پائولین هوانگ ، رئیس مأموریت استراتژیک عملیات سطحی گفت ، تاکنون تعدادی تصویر مینیاتوری منتشر شده است که تعداد آنها بسیار زیاد است. وی گفت: “تیم با دیدن اولین تصاویر وحشی شد.”

وی گفت: “ما درست مثل ابر نه بودیم … این حالت خواب آلود عجیب و غریب ، واقعاً نمی توانیم باور کنیم این چیزی است که می بینیم.”

به گفته مقامات ، این فضاپیما پس از فرود روی یک سطح صاف و ایمن در دهانه Jezero با تنها 1 درجه تمایل و سنگهای نسبتاً کوچک در نزدیکی ، قدرتمند است. در حال حاضر ، این سیستم ها هنوز در حال آزمایش هستند. حداقل یک هفته طول خواهد کشید تا مریخ نورد شروع به رانندگی کند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*