جراح کالیفرنیایی سیاه پوست با واکسن ویروس “راه می رود”


دکتر دیوید تام کوک می گوید انتخاب وی برای شرکت در یک آزمایش بالینی ویروس کرونا مانند تصمیم مادربزرگش برای ترک جیم کرو ساوت برای کار در کشتی های دریایی کالیفرنیا در طول جنگ جهانی دوم است. او مصمم بود که کمک کند ، اگرچه کشور او را لایق حقوق کامل نمی داند.

امروز احساس وظیفه و تجربه کوک به عنوان یک مرد سیاه باعث شد وی در ماه آگوست واکسن Pfizer را امتحان کند و وظیفه خود را برای رفع نگرانی در مورد ایمنی آن در میان دوستان ، اعضای خانواده و جامعه سیاهپوشان قرار دهد. وی همچنین با درک بدبینی نسبت به حرفه پزشکی در میان بسیاری از سیاه پوستان آمریکایی که ریشه در سابقه بیماری و سو abuse استفاده دارد ، رانده می شود.

کوک ، رئیس جراحی عمومی قفسه سینه در UC Davis Health ، مرکز اصلی تروما در ساکرامنتو ، گفت: “هنگامی که شما به بلای همه گیر COVID-19 نگاه می کنید ، جوامع رنگی به طور نامتناسبی تحت تأثیر مرگ قرار می گیرند.” “بنابراین ، ضروری است که افراد رنگارنگ را به اندازه کافی در این آزمایشات بالینی بگنجانیم تا نشان دهند که آنها در این جوامع واقعاً در معرض خطر موثر هستند. “

کوک 48 ساله وقتی متوجه عدم تنوع در بین شرکت کنندگان در آزمایش بالینی Moderna شد ، نگران شد. بنابراین وقتی UC دیویس فرصتی پیدا کرد تا با یک تست Pfizer مردم را بهم متصل کند ، درگیر ماجرا شد. او اولین گلوله را در ماه آگوست شلیک کرد و اخیراً مطلع شد که واکسن واقعی را دریافت کرده است.


کوک گفت: “احساس کردم برای افزایش مشارکت در این آزمایشات بالینی و تغییر در این همه گیری جهانی ، مجبور شدم قدم بزنم.”

برای او ، درک عدم اعتماد به جامعه سیاه پوستان شخصی است – حتی برخی از خانواده وی قصد نداشتند این واکسن را مصرف کنند تا زمانی که متوجه شوند وی وی را امتحان کرده است.

والدین وی ، مدیران سابق مدارس دولتی اوکلند ، هنوز احساس نیاز می کنند که به هر پزشک یا پرستار جدیدی که می بینند پسرشان جراح آموزش دیده توسط هاروارد است ، بگویند. وی گفت که این به این دلیل است که آنها می ترسند در غیر این صورت از مراقبت های با کیفیتی برخوردار نخواهند شد.

آیا این موجه است؟ چه کسی می داند؟ گفتن سخت است. اما آیا قابل درک است؟ کوک گفت: “

این بی اعتمادی از سیاه پوستان ناشی می شود که برای دهه ها در سیستم پزشکی مورد سو استفاده قرار گرفته اند. از جمله رسوا کننده ترین: آزمایش توسكی ، كه در آن سیاهان از ابتلا به بیماری سیفلیس مطلع نشده اند یا تحت معالجه قرار می گیرند تا پزشكان بتوانند روند پیشرفت بیماری را مطالعه كنند و داستان هنریتا لكس ، كه از سلولهای وی در تحقیقات پیشگامان پزشکی استفاده شد. بدون رضایت وی یا جبران خسارت برای خانواده اش تحقیق کنید.

یک نظرسنجی در ماه دسامبر توسط مرکز مطالعات امور عمومی آسوشیتدپرس نشان داد که 40٪ از سیاه پوستان گفتند که واکسن ویروس کرونا را دریافت نخواهند کرد ، درصد بالاتر از سفیدپوستان یا اسپانیایی ها.

بی اعتمادی به اقدامات غیراخلاقی گذشته نیز در جوامع بومی آمریکا رایج است و تعداد کمی برای آزمایشات بالینی ثبت نام می کنند. این نیز به دلیل ماهیت سریع مطالعات است که معمولاً نیاز به تأیید چندین قشر از قبایل دارد.

سیاه پوستان ، اسپانیایی ها و بومیان آمریکا بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی تحت تأثیر ویروس قرار گرفتند. مطالعه انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد که 71 درصد از سیاه پوستان آمریکایی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند می گویند کسی را می شناسند که در بیمارستان بستری شده یا بر اثر ویروس مرده است ، در حالی که این میزان برای اسپانیایی زبانان 61 درصد و برای سفیدپوستان و آمریکایی های آسیایی آمریکایی کمتر از 50 درصد است.

تلاش های غیررسمی کوک برای ترویج واکسن در جامعه سیاه پوستان یکی از اقدامات گسترده برای افزایش تعداد افرادی است که عکس می گیرند.

ساندرا لیندزی ، پرستاری در نیویورک در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند ، از جمله اولین آمریکایی هایی بود که این واکسن را دریافت کرد. لیندسی ، یک زن سیاه پوست ، به نیویورک تایمز گفت که هدف او “الهام بخشیدن به افرادی است که شبیه من هستند ، که به طور کلی نسبت به واکسن ها تردید دارند.”

کالیفرنیا ، بورس بیمه ایالتی ، ماه گذشته یک کنفرانس مطبوعاتی برای تبلیغ این واکسن برای ساکنان سیاهپوست برگزار کرد. پزشکان و پرستاران از دانشگاه های علوم پزشکی و انجمن های سیاه پوستان ویدئوی “نامه عشق” را ضبط کرده اند که می گوید آنها برای اطمینان از احترام به زندگی سیاه پوستان در مرکز مکالمات ویروس کرونا کار می کنند.

جراح عمومی کالیفرنیا گفت: “ما باید با جوامع درگیر شویم تا نگرانی های آنها را برطرف کنیم تا همه جوامع ما اطمینان داشته باشند که این واکسن ها ایمن نیستند و کلید اصلی ما برای از بین بردن ویروس است.” دکتر نادین بورک هریس ، که سیاه پوست است.

فرماندار گاوین نیوزوم گفت که با تکیه بر فرستادگان جامعه ، مانند سازمان های غیرانتفاعی ، رهبران مذهبی و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، اعتماد “به روشی متفاوت از هر زمان دیگری از ساکرامنتو” ایجاد خواهد کرد.

برای کوک ، او در شبکه های اجتماعی فعال بوده و تجربه خود را با واکسن و عکس های سایر پزشکان و پرستاران ، بسیاری از سیاهان ، که عکس می گیرند ، به اشتراک می گذارد. او همچنین در رادیو و تلویزیون محلی مصاحبه کرده است.

بزرگ شدن در اوکلند و گذراندن وقت در مدارسی که والدینش در آن کار می کردند ، جهان بینی کوک را شکل داد. او پدر و مادرش را در تعامل با انواع مختلف مردم ، از دانش آموزان و والدین گرفته تا نیروی انتظامی و ساکنان شهر ، نظاره می کند. او همدلی و نحوه درک دیدگاه های مختلف را آموخت – درسی که برای مراقبت از بیمار ارائه داد.

کوک گفت: “این مسئولیت اجتماعات رنگارنگ ما را ندارد ، که به طور سنتی از آسیب دیدگی برخوردار هستند.” “ایجاد این اعتماد به عهده ارائه دهندگان خدمات بهداشتی است.”

___

جیانی هار ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در سانفرانسیسکو می نویسد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*