حفار موجود در مریخ پس از 2 سال حضور در سیاره سرخ ، گرد و غبار را گاز می گیرد


CAPE CANAVERAL ، فلوریدا (AP) – ناسا روز پنجشنبه حفار مریخ را پس از ناکامی در دفن خود در اعماق سیاره سرخ برای اندازه گیری درجه حرارت ، مرگ اعلام کرد.

دانشمندان از آلمان دو سال تلاش کردند تا کاوشگر گرمای خود را که به آن خال گفته می شود ، در پوسته مریخ نفوذ کنند. اما دستگاه 16 اینچی (40 سانتی متری) ، که بخشی از ناو هواپیمابر ناسا است ، نمی تواند اصطکاک کافی در خاک قرمز پیدا کند. او قرار بود 5 فوت (5 متر) را در مریخ دفن کند ، اما او فقط چند فوت (حدود نیم متر) حفر کرد.

پس از آخرین تلاش ناموفق برای زدن آخر هفته با 500 شوت ، تیم او را ترک کرد.


تیلمن شپون از آژانس فضایی آلمان ، دانشمند برجسته آزمایش ، گفت: “ما هرچه داریم دادیم ، اما مریخ و خال قهرمانانه ما ناسازگار است.”

وی در بیانیه ای افزود این تلاش به نفع حفاری های آینده در مریخ خواهد بود. طبق گفته ناسا ، یک روز ممکن است فضانوردان در جستجوی آب منجمد برای آشامیدن یا تولید سوخت یا نشانه هایی از حیات میکروسکوپی گذشته ، به مریخ حفاری کنند.

طراحی خال بر اساس خاک مریخ است که توسط فضاپیماهای قبلی مورد مطالعه قرار گرفته است. معلوم شد که این چیزی شبیه خاک خشن این بار نیست.

در همین حال ، لرزه سنج فرانسوی InSight نزدیک به 500 Marsquakes را ثبت کرده است ، در حالی که ایستگاه هواشناسی Lander گزارش های روزانه را ارائه می دهد. روز سه شنبه ، بیشترین دما 17 درجه فارنهایت (منفی 8 درجه سانتیگراد) و کمترین دما منفی 56 درجه فارنهایت (منفی 49 درجه سانتیگراد) در مریخ الیسیوم پلانیتیا ، دشت استوایی بود.

طرف فرود اخیراً دو سال کار علمی را دریافت کرد که اکنون تا پایان سال 2022 ادامه دارد.

InSight در نوامبر 2018 روی مریخ فرود آمد. جدیدترین مریخ نورد ناسا ، Perseverance ، که در 18 فوریه تلاش می کند تا به پایان برسد ، به آن پیوست. مریخ نورد کنجکاوی از سال 2012 به دور مریخ می چرخد.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*