خسارت از دیوار مرزی: کوههای منفجر شده ، کاکتوس سرنگون شده


GUADALOUP CANYON ، آریزونا (AP) –

گروه های کار با انفجار دینامیت در گوشه جنوب شرقی و ناهموار آریزونا مشتعل شدند و برای همیشه در حال پاشیدن مناظر طبیعی در حالی که برای ساخت دیوارهای مرزی دونالد ترامپ رئیس جمهور پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی در ماه آینده ، به قله های کوه پاشیدند.

هر انفجار در دره گوادالوپه در حالیکه کارگران زمین را هموار می کردند ، گرد و غبار آزاد می کرد تا جای خود را به ستون های فولادی 30 فوت (9 متری) نزدیک خط در نیومکزیکو بدهد. هنگامی که جرثقیل سوراخ هایی را برای پست های اداره مدیریت سرزمین ایالات متحده باز می کند ، ماشین های سنگین در جاده های تراشیده شده در دامنه های سنگی می خزند.

ترامپ در سال آخر خود ، به ویژه در پناهگاه های حیات وحش و قلمرو بومی متعلق به دولت در آریزونا و نیومکزیکو ، ساخت دیوار مرزی را تسریع کرده است ، و از جنگ قانونی برای زمین های خصوصی در مناطق شلوغ تگزاس جلوگیری می کند. این کار باعث آسیب به محیط زیست ، جلوگیری از حرکت آزادانه حیوانات و ایجاد زخم در چشم اندازهای بی نظیر کوهستانی و بیابانی شده است که از طرف حفاظت از محیط زیست می ترسند غیرقابل برگشت باشد. دولت می گوید با استناد به کنار گذاشتن قوانین زیست محیطی در تلاش برای اجرای سیاست مهاجرت امضا شده ، از امنیت ملی دفاع می کند.

دوستداران محیط زیست امیدوارند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن کار خود را متوقف کند ، اما انجام آن سریع و دشوار است و گران است ، اما هنوز هم ستون های برجسته ای را در سرزمین های حساس مرزی برجای می گذارد.


بیشترین خسارت در مرز آریزونا است ، از کاکتوسهای ساگوارو چند صد ساله که در صحرای غربی سرنگون شده تا جمع شدن دریاچه های ماهی های در معرض خطر در دره های شرقی. ساخت و ساز اخیر ، آخرین رود بزرگ دست نخورده جنوب غربی را مهر و موم کرده است. عبور از لاک پشت های بیابانی ، بچه های کوچک ocelots و کوچکترین جغدها در دنیا دشوارتر است.

رندی سرالیو از مرکز تنوع زیستی توسان گفت: “چشم اندازهای بهم پیوسته ای که در دو کشور گسترده شده اند در حال تبدیل شدن به زمین های بایر صنعتی هستند.”

در پناهگاه ملی حیات وحش در سن برناردینو ، در نزدیکی دره گوادالوپ ، زیست شناس مایلس ترافاژن گفت که دوربین های صحرایی در سه ماه گذشته 90 درصد حرکت کمتری نسبت به حیواناتی مانند شیر کوهی ، گربه و نیزه های شبیه خوک ثبت کرده اند.

ترافاژن از شبکه غیر دولتی Wildlands Network گفت: “این دیوار بزرگترین مانع حرکت حیات وحش است که تاکنون در این قسمت از جهان دیده ایم.” این تاریخ تحول آمریکای شمالی را تغییر می دهد.

در سال 1982 ، خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده پناهگاهی تقریباً 4 مایل مربعی (10 کیلومتر مربع) برای حفاظت از منابع آب و ماهی های بومی در معرض خطر ایجاد کرد. مرغ مگس خوار ، زنبورعسل ، پروانه و خفاش های مختلف نیز در آنجا زندگی می کنند.

از آنجا که پیمانکاران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده در ماه اکتبر ساخت قسمت جدیدی از دیوار را در آنجا آغاز کردند ، متخصصان حفاظت از محیط زیست تخمین می زنند که میلیون ها گالن آب زیرزمینی برای مخلوط کردن سیمان و پاشش در جاده های خاکی و خاکی پمپ شده است.

انرژی خورشیدی اکنون آب را به استخر کوچک شده در زیر درختان پنبه خش خش پمپ می کند. گاو نرها قارقرق می کنند ، و بالاترین افراد Yaqui در استخر حرکت می کنند ، زمانی فقط از چاه های طبیعی آرتزیان تغذیه می شوند که آب باستانی را از سفره سفره آب بیرون می کشند.

یک مانع 5 کیلومتری راهرو مهاجرت حیات وحش بین سیرا مادره مکزیک و کوههای راکی ​​به سمت شمال را بسته و گونه هایی مانند قورباغه پلنگ در معرض خطر Chiricahua و شاهین آبی تیره شاهین را تهدید می کند.

دولت ترامپ می گوید 430 مایل (692 کیلومتر) دیوار 15 میلیارد دلاری را به اتمام رسانده و قول می دهد تا پایان سال به 725 کیلومتر برسد.

مقامات بایدن از مرحله انتقال می گویند که او به قول مبارزات انتخاباتی خود پایبند است – “دیگر پا از دیوار”. مشخص نیست که بایدن چگونه ساخت و ساز را متوقف می کند ، اما این می تواند پروژه ها را کامل بگذارد ، دولت را مجبور به پرداخت هزینه برای لغو قرارداد و خشم کسانی که دیوار را برای امنیت مرز ضروری می دانند ، کند.

تیم انتقال بایدن گفت: “ساختن دیوار کمک زیادی به جلوگیری از مجرمان و کارتل ها از تلاش برای بهره برداری از مرزهای ما نخواهد کرد.” این گزارش می گوید که بایدن بر “تلاش ها برای اجرای هوشمندانه مرزها مانند سرمایه گذاری در بهبود زیرساخت های بازرسی از بندرهای ورودی ما ، که در واقع آمریکا را ایمن تر خواهد کرد” ، تمرکز خواهد کرد.

دوستداران محیط زیست امیدوارند که یک متحد نامزد بایدن در Alejandro Mallorca به عنوان رئیس وزارت کشور ، که گمرک و حفاظت از مرزها را کنترل می کند ، معرفی شود.

سرالیو گفت تا زمانی که ساخت و ساز متوقف نشود ، “هر روز یک مایل دیگر از مرز مرزی است که از بین خواهد رفت.”

وکیل محیط زیست دینا بیر گفت که دولت بایدن می تواند قراردادهای ساختمانی را فسخ کند ، این به شرکتها اجازه می دهد تا به دنبال تسویه حساب باشند. هزینه این هزینه مشخص نیست ، زیرا قراردادها عمومی نیستند ، اما Bear گفت که در مقایسه با هزینه اتمام و نگهداری دیوار ، رنگ آن کمرنگ خواهد شد. بودجه نظامی اختصاص یافته در شرایط اضطراری ملی اعلام شده توسط ترامپ اکنون بودجه کار را تأمین می کند.

بیر ، که در شورای کیفیت محیط زیست کاخ سفید در دولت های جمهوری خواه و دموکرات خدمت می کرد ، گفت که او می خواهد کنگره پول را برای جبران خسارت با برداشتن دیوار در مناطق بحرانی ، خرید زیستگاه بیشتر و کاشت مجدد دامنه ها کنار بگذارد.

دوستداران محیط زیست می گویند که این خسارت می تواند در بنای یادبود ملی کاکتوس های عضو برگردد ، جایی که هزاران درخت ساگوارو بولدوزر شده اند ، برخی از آنها در جای دیگر کاشته شده اند.

آنها می گویند که باز نگه داشتن قفل ها می تواند به تخریب خسارات ناشی از بسته شدن رودخانه سان پدرو ، که در شمال دقیقاً زیر مرز مکزیک از طریق دالان مرکزی جزایر آسمانی سیرا مادره جریان دارد ، کمک کند.

این کوه های مرتفع دارای اکوسیستم هایی هستند که از کویر زیرین کاملاً متفاوت است و 300 گونه پرنده از جمله فاخته با برگ زرد در کنار آخرین رودخانه بزرگ جریان آزاد در جنوب غربی لانه می کنند. در آنجا یک بینی سفید نیز وجود دارد ، شبیه به راکون و سمندر ببر راه راه زرد.

در نزدیکی بنای یادبود ملی کرونادو ، دانشمندان از دوربین هایی استفاده می کنند که حیوانات وحشی را مستند می کنند در حالی که خدمه برای شروع ساخت آماده می شوند. سوئیچ ها در دامنه های کوه بریده شده اند ، اما هنوز پست های 30 فوت (9 متری) در امتداد محلی که یک سفر اسپانیایی در حدود 1540 عبور کرده است ، نصب نشده است.

دولت قصد دارد تیرهای سر به فلک کشیده را با فاصله 10 اینچ (10 سانتی متر) نصب کند ، جایی که اکنون موانع وسیله نقلیه با ارتفاع چند فوت با حفره هایی به اندازه کافی بزرگ وجود دارد که اجازه می دهد گربه های بزرگ و حیوانات دیگر از یکدیگر جفت شوند و آنها شکار می کنند

بیولوژیست امیلی برنز از انجمن غیرانتفاعی Sky Island Alliance گفت: این ساخت و ساز باعث جراحت جن ، کوچکترین کوچکترین قد در دنیا می شود که کمتر از 5 اینچ (13 سانتی متر) قد دارد. پرندگان خیلی کوچک هستند که نمی توانند از روی حصار پرواز کنند و احتمالاً نمی دانند چگونه دزدکی حرکت کنند.

لوئیز میخال ، مدیر اجرایی اتحاد ، گفت: “این نوع اختلال در مقیاس بزرگ می تواند گونه ای را به آستانه برساند ، حتی اگر در معرض خطر نباشد.”

___

آنیتا اسنو را در توییتر دنبال کنید: https://twitter.com/asnowreports
منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*