خشکسالی غربی بلای دیگری به همراه دارد: ملخ های ناخوشایند


صورتحساب ، مون (AP) – خشکسالی مجازات آمیز در غرب ایالات متحده در حال خشک کردن آبراه ها ، ایجاد آتش سوزی و کشاورزان است که به دنبال آب هستند. بعدی: طاعونی از ملخ های ناخوشایند.

مقامات کشاورزی فدرال از دهه 1980 در میان شیوع حشرات دوستدار خشکسالی که دامداران می ترسند مزارع عمومی و خصوصی را برهنه کند ، بزرگترین کارزار کشتار ملخ را آغاز کرده اند.

در مرکز فیلیپس در مرکز مونتانا ، بیش از 50 مایل (80 کیلومتر) از نزدیکترین شهر ، فرانک ویدریک گفت که تعداد زیادی ملخ در روزهای اخیر در چمنزارهای اطراف مزرعه خود ظاهر می شوند. در حال حاضر آنها در حال از بین بردن درختان اطراف خانه او هستند.


ویدریک گفت: “آنها همه جا هستند.” خشکسالی و ملخ ها با هم می روند و ما را پاکسازی می کنند.

دانشمندان گفتند که ملخ ها در هوای گرم و خشک رشد می کنند و جمعیت در سال گذشته افزایش یافته است و زمینه را برای شیوع حتی بیشتر در سال 2021 فراهم می کند.

برای زدودن خسارت اقتصادی ملخ ها ، وزارت کشاورزی ایالات متحده این هفته سم پاشی آفت کش ها را برای کشتن پوره های ملخ قبل از رشد در بزرگسالان آغاز کرد. پیش بینی می شود تقریباً 3000 مایل مربع (7،700 کیلومتر مربع) در مونتانا پاشیده شود ، تقریباً دو برابر اندازه رود آیلند.

مقامات كشاورزی پس از یك نظرسنجی در سال 2020 متوجه شدند كه مملو از ملخ های بالغ در حدود 55000 مایل مربع (141000 كیلومتر مربع) در غرب ، هجوم امسال در حال آمدن است. یک “نقشه خطر” ملخ 2021 تراکم حداقل 15 حشره در هر حیاط مربع (متر) را در مناطق وسیعی از مونتانا ، وایومینگ و اورگان و بخش های آیداهو ، آریزونا ، کلورادو و نبراسکا نشان می دهد.

بدون رسیدگی ، مقامات فدرال گفتند که خسارت کشاورزی ملخ ها می تواند آنقدر شدید شود که می تواند قیمت گوشت گاو و محصولات را افزایش دهد.

مقیاس این برنامه باعث نگرانی دوستداران محیط زیست شده است كه می گویند سمپاشی گسترده باعث از بین رفتن حشرات زیادی از جمله عنكبوت و سایر شكارچیان ملخ و همچنین گونه های در حال مبارزه مانند پروانه های سلطان می شود. آنها همچنین نگران هستند که سموم دفع آفات می توانند مزارع ارگانیک مجاور مناطق سمپاشی را خراب کنند.

شارون سلواجیو ، زیست شناس سابق خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده اکنون با انجمن Xerces ، یک گروه حفاظت از حشرات متشکل از حشرات ، گفت: “ما در مورد مناطق طبیعی اسپری می شویم ، این گیاهان زراعی نیست.”

مقامات دولتی می گویند که آنها با سمپاشی سموم دفع آفات در غلظت های کم و کاهش سطح تصفیه شده با پاشش متناوب یک نوار مرتع ، و سپس پرش از نوار بعدی. هدف این است که ملخ هایی را که از بین نوارها عبور می کنند ، از بین ببرید در حالی که حشرات دیگری را که حرکت نمی کنند ، حفظ کنید.

بر اساس اسناد دولت ، اگر سمپاشی به تأخیر بیفتد و ملخ ها رشد و مقاومت بیشتری داشته باشند ، مقامات فدرال می توانند به دو سموم دفع آفات سمی دیگر – کارباریل و مالاتیون متوسل شوند.

Selvaggio گفت: سموم دفع آفات می توانند به مناطقی که هدف قرار نگرفته اند منتقل شوند و حشرات مفیدی مانند زنبورهای عسل را گرده افشانی کنند. وی گفت: “سمیت برای از بین بردن زنبورهای عسل بیش از حد کافی است.” این محافظت کافی نیست. “

کشاورزان ارگانیک در مورد سمپاشی اختلاف نظر دارند. جیمی رایان لاکمن ، مدیر ارگانیک مونتانا ، گفت: برخی نگران از دست دادن گواهینامه ارگانیک خود برای سالها هستند اگر به طور ناخواسته سموم دفع آفات را روی محصولات خود قرار دهند ، در حالی که دیگران مایل به تحمل سمپاشی برای احترام به مشکلات همسایگان خود هستند.

این گروه تجاری قصد ندارد این سمپاشی را به چالش بکشد اما می خواهد از کشاورزان ارگانیک محافظت شود و دولت برای جایگزینی مواد شیمیایی برای شیوع در آینده تحقیق کند.

با ظهور محصول امسال ملخ ، آنها در حال شروع به رقابت با گاو برای تهیه غذا در شرق خشک مونتانا هستند ، جایی که مزرعه های منفرد می توانند هزاران هکتار از مزارع مرتع خصوصی و عمومی را گسترش دهند.

مارکو مانوکیان ، نماینده ترویج کشاورزی دانشگاه ایالتی مونتانا ، در شهرستان فیلیپس ، گفت که ملخ ها ابتدا شروع به خوردن گیاهان حساس می کنند ، سپس به سراغ گیاهان کاملاً رشد یافته و دانه های محصولات دانه می روند و آنها را از بین می برند. کشاورزان می توانند از محصولات آسیب دیده بیمه بگیرند ، در حالی که وقتی ملخ ها گیاهان را از زمین های عمومی حذف می کنند ، دامداران هیچ گونه مراجعه ای ندارند.

منوکیان گفت: “آنها در برابر مواد غذایی ما رقابت می کنند.”

بر اساس مطالعه دانشگاه وایومینگ 2012 که توسط مقامات فدرال ذکر شده است ، یک آلودگی معمولی می تواند 20٪ از علوفه را از محدوده خارج کند و 900 میلیون دلار تأثیر بگذارد.

فرانک ویدریک در مزرعه خود ، نه چندان دور از پناهگاه ملی حیات وحش چارلز ام. راسل ، در حال آماده سازی فروش 70٪ از گاوهای خود در تابستان امسال است زیرا می ترسد آنها غذای کافی نداشته باشند.

برنامه ملخ دولت فدرال به دهه 1930 برمی گردد ، زمانی که آلودگی ها میلیون ها هکتار (هکتار) را در 17 ایالت غربی در بر گرفت. پس از ناکامی تلاش های محلی ، کنگره بخش کشاورزی را مسئول کنترل حشرات در مراتع فدرال قرار داد.

آخرین شیوع در مقیاس قابل مقایسه با امسال از 1986 تا 1988 به طول انجامید. طبق گفته محققان ، تقریباً 20 میلیون هکتار (8 میلیون هکتار) با 1.3 میلیون گالن (5 میلیون لیتر) مالاتین تحت درمان قرار گرفتند.

ملخ های مورد هدف تقریباً ده ها صدها گونه بومی در غرب را شامل می شود. چلسه پراتر ، بوم شناس حشرات دانشگاه دیتون ، گفت: خشکسالی تا حدی به آنها سود می بخشد زیرا باعث می شود که تخم های ملخ در معرض انگلهای کشنده ای که به رطوبت نیاز دارند ، باشد.

پرتهر گفت: شیوع امسال تقریباً طی دو ماه اتفاق می افتد ، زمانی که طول حشرات به 2 تا 3 اینچ (5 تا 7.6 سانتی متر) می رسد و آنقدر شیوع پیدا می کند که مواد غذایی گیاهی را بیش از گاو می خورند.

پروتر گفت ، ملخ ها وقتی دیگر چیزی برای خوردن باقی نمی ماند ، می میرند ، اما در آن زمان آنها احتمالاً … تخمهایشان را برای سال آینده گذاشته اند.

___

ماتیو براون را در توییتر دنبال کنید:MatthewBrownAP


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*