خفاش های نادر در ساکت و آرام مکزیکو سیتی ظاهر می شوند


شهر مکزیکو (AP) – در پردیس دانشگاه مکزیکو سیتی ، محققان در حال کشیدن شبکه هایی بین درختان هستند ، به امید اینکه شواهدی پیدا کنند که یک خفاش نادر بازدید از گیاهان مورد علاقه خود را در این کلان شهر 9 میلیون نفری آغاز کرده است.

باغ های گیاه شناسی دانشگاه خودمختار ملی مملو از شکوه و شکوه صبحگاهی ، گیاهان گون و کاکتوس هایی است که غذای خفاش ها را تأمین می کنند. زبان و بینی آنها برای نوشیدن شهد از گل رشد کرده است.

خفاش مکزیکی با زبان بلند برای اولین بار امسال در مکانی حتی با احتمال کمتری مشاهده شد: یک باغ وحش در پارک Chapultepec در مرکز شهر. طبق قوانین همه گیری ، در بیشتر سالهای گذشته پارک برای تعطیلات بسته شده یا تحت محدودیت های شدید قرار گرفته است و این ممکن است خفاش ها را ترغیب به آمدن و ضیافت کند.

رودریگو مدلین ، زیست شناس در انستیتوی بوم شناسی دانشگاه گفت: “روشن است که ما مشاهده کرده ایم که با کاهش فعالیت های انسانی در شهر ، حیات وحش دوباره شروع به تسخیر شهر کرده است.” “این واقعا عدالت الهی است که خفاش ها نشان می دهند تنها در صورت فرصتی که به آنها می دهیم می توانند با ما همزیستی داشته باشند.”


در حالی که مردم سراسر دنیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه می مانند ، حیوانات وارد مکان هایی می شوند که به طور معمول دیده نمی شوند. کویت ها از طریق مرکز شهر شیکاگو در خیابان میشیگان و نزدیک پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو پرسه می زدند. یک پامرا در خیابان های سانتیاگو ، شیلی پرسه می زند. بزها شهری در ولز را تصرف می کنند. در هند ، حیات وحش جسورانه ای که میمون های گرسنه وارد خانه ها می شوند و یخچال ها را برای جستجوی غذا باز می کنند ، جسورتر شده است.

در مکزیک ، پلانکتون های بیولومینسان برای اولین بار در برخی از سواحل در استراحتگاه شلوغ آکاپولکو ظاهر شدند ، اگرچه محققان نمی دانند دلیل این امر کاهش فعالیت انسان است. برخی بر این باورند که ممکن است کاهش در نور مصنوعی باعث شده است که این پدیده بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

با فرا رسیدن شب در باغ گیاه شناسی مکزیکو سیتی ، محققان فریاد زدند. “ما یکی گرفتیم!”

دانشجویی با دستانی که به دقت دستکش داشت ، شروع به بیرون کشیدن حیوان کوچک 10 سانتی متری از تور کرد. می تواند در کف یک دست قرار بگیرد. به محض دیدن آن ، مدلین مطمئن شد: خفاشی است با زبانی بلند ، با نوک کشیده بینی مشخص می شود.

وی با دیدن یک خفاش در مکزیکو سیتی گفت: “من هرگز به این فکر نمی کردم.” این خفاش که در سال 1994 در معرض خطر قرار دارد ، در جنگل های خشک و بیابان ها در محدوده ای از جنوب غربی ایالات متحده تا آمریکای مرکزی امتداد می یابد.

اما مشخص نیست که آیا خفاش زبان بلند شروع به استعمار مجدد مکزیکو سیتی کرده است ، یا اینکه این شهر فقط یک جزیره فصلی است که خفاش ها اکنون از شکوفایی گیاهان مورد علاقه خود بازدید می کنند. واقعیت های کلیدی مانند الگوهای مهاجرت خفاش ها یا میزان پرواز آنها مشخص نیست.

بنابراین محققان در تلاشند تا آنجا که ممکن است در مورد حمله خفاش ها به مکزیکوسیتی اطلاعات کسب کنند.

پس از آزاد شدن خفاش ریز از شبکه ، یک محقق بال ، پشت ، بینی و سر خفاش را با مکعب کوچک ژلاتین مالید تا نمونه های گرده را بگیرد و ذخیره کند تا مشخص کند که خفاش از کدام گیاهان بازدید کرده است.

خفاش همچنین دوز کمی آب قند از سرنگ دریافت کرد تا به او کمک کند تا از استرس بازیابی کند و به دریافت نمونه مدفوع کمک کند که می تواند رژیم غذایی وی را بیشتر روشن کند.

سرانجام ، یک ریز تراشه کوچک به اندازه یک دانه برنج در پشت حیوان قرار داده شد تا به او کمک کند تا حرکات خود را ردیابی کند.

140 نوع خفاش در مکزیک وجود دارد و آنها به عنوان گرده افشان مهم برای چندین گونه از گیاهان عمل می کنند. اما پستانداران کوچک آلوده و تحت آزار و اذیت قرار می گیرند.

خفاش ها می توانند میزبان بسیاری از ویروس ها باشند ، از جمله ویروس هایی که در بین انسان گسترش می یابد.

دانشمندان بر این باورند که ویروس کرونا احتمالاً در خفاش های نعل اسبی وحشی در چین قبل از پریدن – شاید از طریق یک گونه متوسط ​​- برای انسان سرچشمه گرفته باشد. این نوع خفاش در مکزیک یافت نمی شود.

مدلین می گوید خفاش ها از انسان دوری می کنند و کمک زیادی به ما می کنند.

وی گفت: “اگر به خفاش ها فرصتی بدهیم ، آنها می توانند در اینجا با ما باشند و در زندگی به ما كمك كنند.” “آنها با ما دخالت نخواهند کرد ، COVID به ما نخواهند داد ، خشم ما را بر نخواهند آورد. آنها جز کمک و سود ما کاری نخواهند کرد. “


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*