داده های ایالات متحده نشان می دهد که این واکسن برای همه سنین موثر است


لندن (AP) – این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد واکسن COVID-19 AstraZeneca محافظت شدیدی در برابر بیماری ایجاد می کند و بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از بیماری در تمام گروه های سنی را از بین می برد.

AstraZeneca گفت که متخصصان آن هیچ گونه نگرانی ایمنی در رابطه با واکسن از جمله پیدا نکردن خطر افزایش لخته های خون نادر را در اروپا شناسایی نکرده اند.

اگرچه واکسن AstraZeneca در بیش از 50 کشور جهان تأیید شده است ، اما هنوز در ایالات متحده چراغ سبز نشان نداده است – و در تلاش است تا اعتماد عمومی را در میان شیوع گسترده به دست آورد. در این مطالعه بیش از 30000 داوطلب شرکت کردند که دو سوم آنها واکسینه شدند ، در حالی که بقیه عکسهای جعلی داشتند.


در بیانیه ای ، AstraZeneca گفت واکسن COVID-19 آن 79٪ در پیشگیری از COVID-19 علامت دار و 100٪ در جلوگیری از بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان موثر است ، اگرچه هنوز اطلاعات کاملی منتشر نکرده است. محققان می گویند این واکسن در همه سنین از جمله افراد مسن م workedثر بوده است – چیزی که متخصصان اطلاعات بهتری را درباره آن می خواهند. دو دوز واکسن AstraZeneca به فاصله چهار هفته به افراد داده شد.

آن فالزی از دانشکده پزشکی دانشگاه روچستر که به هدایت روند کمک کرد ، گفت: “این یافته ها نتایج قبلی را تأیید می کند.” “دیدن نتایج مشابهی برای اولین بار در افراد بالای 65 سال بسیار هیجان انگیز است.”

پرتاب AstraZeneca ستونی از یک پروژه تحت حمایت سازمان ملل متحد موسوم به COVAX است که هدف آن انتقال واکسن COVID-19 به کشورهای فقیرتر است و همچنین به ابزاری اصلی در تلاش کشورهای اروپایی برای افزایش سرعت کند توزیع واکسن تبدیل شده است.

دکتر پل هانتر ، استاد پزشکی در دانشگاه East Anglia ، گفت که نتایج اطمینان بخش است ، اما برای تأیید ادعای AstraZeneca مبنی بر اینکه این واکسن کاملاً در جلوگیری از بیماری جدی و بستری شدن در بیمارستان موثر است ، جزئیات بیشتری لازم است.

هانتر که در این مطالعه شرکت نکرده است ، گفت: “خوب است بدانید که موارد شدید در گروه کنترل چقدر رخ داده و فواصل اطمینان برای این رقم 100٪ چیست.” “اما این باید اطمینان را افزایش دهد که واکسن آنچه را که بیشتر به آن نیاز است انجام می دهد.”

یافته های اولیه مطالعه در ایالات متحده تنها مجموعه ای از اطلاعات است که AstraZeneca باید در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهد. یک کمیته مشورتی FDA پیش از تصمیم آژانس در مورد اجازه استفاده اضطراری از واکسن ، درباره شواهد موجود در این عکسها علنا ​​بحث خواهد کرد. در گذشته ، زمان بین افشای داده های کارایی شرکت و شلیک مجاز در ایالات متحده حدود یک ماه بود.

استفان ایوانز از دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن گفت که داده های جدید به دو دلیل مهم است: این یافته ها به FDA اطمینان خاطر می بخشد ، که تمایلی به اعتماد به داده های به دست آمده در خارج از ایالات متحده ندارد ، اما همچنین می تواند اعتبار را به طور گسترده تری افزایش دهد. قاب

وی گفت: “مزایای این نتایج عمدتا برای بقیه جهان خواهد بود ، جایی كه اعتماد به واكسن AZ (AstraZeneca) عمدتا توسط تفسیرهای سیاسی و رسانه ای تضعیف شده است.”

محققان امیدوار بودند که با مطالعه ایالات متحده برخی از سردرگمی ها در مورد عملکرد واقعی عکس ها به ویژه در افراد مسن برطرف شود. مطالعات قبلی حاکی از آن است که این واکسن در جمعیت جوانتر مثر است ، اما هیچ مدرک محکمی برای اثبات اثربخشی آن در افراد بالای 65 سال ، غالباً در افرادی که بیشتر در معرض آسیب COVID-19 هستند ، وجود ندارد.

انگلستان ابتدا واکسن را براساس نتایج آزمایش جزئی در انگلیس ، برزیل و آفریقای جنوبی مجاز اعلام کرد که نشان می دهد عکسبرداری در حدود 70٪ موثر است. اما این نتایج تحت الشعاع یک خطای تولید قرار گرفت که باعث شد برخی از شرکت کنندگان در اولین شلیک خود فقط نیمی از دوز را دریافت کنند ، اشتباهی که محققان بلافاصله تصدیق نکردند.

سپس س moreالات بیشتری در مورد چگونگی محافظت از واکسن از افراد مسن و مدت زمان صبر قبل از دوز دوم مطرح شد. برخی از کشورهای اروپایی ، از جمله آلمان ، فرانسه و بلژیک ، در ابتدا از شلیک افراد مسن جلوگیری کردند و تصمیمات آنها را لغو کردند ، زیرا داده های جدید حاکی از حمایت از سالمندان بود.

تولید واکسن AstraZeneca نیز در ایالات متحده دشوار بوده است. پاییز سال گذشته ، FDA تحقیقات شرکت را برای شش هفته غیر معمول متوقف کرد زیرا ناظران ناامید به دنبال اطلاعات در مورد برخی شکایات عصبی گزارش شده در انگلیس بودند از این گذشته ، هیچ مدرکی مبنی بر مقصر بودن واکسن وجود ندارد.

هفته گذشته ، بیش از دوازده کشور ، عمدتا در اروپا ، استفاده از عکسبرداری AstraZeneca را پس از گزارش هایی که با لخته شدن خون نادر مرتبط بود ، به حالت تعلیق درآوردند – حتی اگر آژانس های بهداشت بین المللی اصرار دارند که مزایای واکسن بیش از خطرات آن است. روز پنجشنبه ، آژانس دارویی اروپا پس از تحقیق به این نتیجه رسید که این واکسن خطر کلی لخته شدن خون را افزایش نمی دهد ، اما نمی تواند رد کند که با دو نوع لخته بسیار نادر همراه است. توصیه می شود که اخطار مربوط به این موارد به بروشور بسته واکسن اضافه شود.

بروز چنین واکسن های نادری با انتشار واکسن غیرمعمول نیست ، زیرا آزمایشات معمولاً ده ها هزار نفر را درگیر می کند و برخی از مشکلات فقط پس از استفاده از این واکسن در میلیون ها نفر مشاهده می شود.

متعاقباً ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و سایر کشورها روز جمعه استفاده از این گلوله را از سر گرفتند ، سیاستمداران ارشد آستین های خود را بالا زدند تا نشان دهند که واکسن بی خطر است.

AstraZeneca گفت که تجزیه و تحلیل داده های ایالات متحده قبل از ارسال آنها به FDA در هفته های آینده ادامه خواهد داشت. به گفته وی ، داده ها به زودی در یک مجله بررسی شده منتشر می شود.

عکس AstraZeneca همان چیزی است که دانشمندان واکسن “ناقل ویروسی” می نامند. عکس ها با یک ویروس بی ضرر گرفته شده است ، یک ویروس سرماخوردگی که معمولاً شامپانزه ها را آلوده می کند. این مانند اسب تروا عمل می کند تا مواد ژنتیکی پروتئین ویروس کرونا را به بدن منتقل کند ، که به نوبه خود مقداری پروتئین بی ضرر تولید می کند. این سیستم ایمنی را برای مبارزه در صورت ظاهر شدن ویروس واقعی آماده می کند.

دو شرکت دیگر ، جانسون و جانسون و CanSino Biologics چین ، واکسن COVID-19 را با استفاده از همان فناوری اما با استفاده از ویروس های مختلف سرماخوردگی تولید می کنند.

___

نرگارد از واشنگتن گزارش می دهد.

___

پوشش AP همه گیر را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic ، https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*