دادگاه عالی اتحادیه اروپا تلاش برای وضع قوانین سختگیرانه تر در مورد آب و هوا را رد کرد


پرونده - در تاریخ 29 نوامبر 2019 ، یک فایل عکس از تظاهرکننده ای که کره زمین را در لیسبون در دست گرفته است در طی یک اعتراض جهانی خواستار اقدام علیه تغییر اقلیم است.  دادگاه عالی اتحادیه اروپا سرانجام تلاش های یک گروه جوانان اسکاندیناویایی و هشت خانواده در سراسر جهان برای مجبور کردن اتحادیه اروپا به تعیین اهداف بلند پروازانه تر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را رد کرد.
پرونده – در تاریخ 29 نوامبر 2019 ، یک فایل عکس از تظاهرکننده ای که کره زمین را در لیسبون در دست گرفته است در طی یک اعتراض جهانی خواستار اقدام علیه تغییر اقلیم است. دادگاه عالی اتحادیه اروپا سرانجام تلاش های یک گروه جوانان اسکاندیناویایی و هشت خانواده در سراسر جهان برای مجبور کردن اتحادیه اروپا به تعیین اهداف بلند پروازانه تر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را رد کرد.آرماندو فرانکا / AP

بروکسل (پنسیلوانیا) – دادگاه عالی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تلاش های یک گروه جوانان اسکاندیناویایی و هشت خانواده در سراسر جهان برای مجبور کردن اتحادیه اروپا برای تعیین اهداف بلند پروازانه تر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را رد کرد ، با این استدلال که “به طور جداگانه” تحت تأثیر قرار نمی گیرند. از سیاست های آب و هوایی اروپا.

خانواده هایی از کنیا ، فیجی ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، پرتغال و رومانی و سازمان جوانان ساامی سوئد در سال 2018 دعوا را آغاز کردند. آنها امیدوارند که بر تأثیر سیاست آب و هوا بر افراد و فعالانی که با مردم گرسنه شمالی قطب شمال مبارزه می کنند تمرکز کنند. سایر مشکلات زیست محیطی

دادگاه عمومی اروپا تصدیق کرد که مدعیان معمولاً تحت تأثیر تغییرات اقلیمی قرار می گیرند ، اما پرونده را در سال 2019 به دلایل رویه ای رد کرد. گروه خانواده و جوانان به دیوان عدالت اروپا یا دیوان دادگستری اتحادیه مراجعه کرد.

دادگاه دادگستری اروپا روز پنجشنبه رای دادگاه بدوی را تأیید کرد و گفت که شاکیان “شخصاً تحت تأثیر قانون اقلیم اتحادیه اروپا قرار نگرفته اند ، بنابراین پرونده رسیدگی نخواهد شد.


به دنبال اقدامات قانونی اولیه ، کمیسیون اروپا “معامله سبز اروپا” را با اهداف بلند پروازانه تر برای مقابله با تغییرات آب و هوا پیشنهاد کرده است. سال گذشته ، رهبران اتحادیه اروپا به توافقاتی دست یافتند تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای بلوک را تا سال 2030 حداقل 55 درصد کاهش دهد ، در مقایسه با سطح 1990 ، بیش از هدف قبلی 40 درصد.

کارشناسان می گویند توقف استفاده از سوخت های فسیلی یکی از مهمترین اقدامات لازم برای محدود کردن گرم شدن کره زمین است که تصور می شود باعث ایجاد طوفان های بیشتر ، خشکسالی و سایر مشکلات آب و هوایی تهدید کننده زندگی است.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*