دانشمندان آکسفورد انتظار دارند که اطلاعات مربوط به واکسن COVID-19 تا کریسمس فراهم شود


لندن (AP) – دانشمندان دانشگاه آکسفورد انتظار دارند نتایج مراحل پایانی واکسن آنها علیه COVID-19 را تا کریسمس اعلام کنند ، یک محقق کلیدی روز پنجشنبه گفت و گو در مورد آخرین یافته های تیم گفت.

دکتر اندرو پولارد ، متخصص عفونت و ایمنی کودکان در آکسفورد ، گفت که تحقیقات به دلیل سطح پایین عفونت در تابستان به تأخیر افتاده بود ، اما مطالعات مرحله III در حال جمع آوری داده های مورد نیاز برای گزارش نتایج به عنوان یک بیماری همه گیر تازه است. کشورهای جهان آکسفورد در حال تولید واکسن خود با داروساز AstraZeneca است.

پولارد به بی بی سی گفت: “من فکر می کنم که ما در حال نزدیک شدن هستیم و قطعاً قبل از کریسمس بر اساس پیشرفت خواهد بود.”


پولارد پیشرفت در مطالعات اخیر را مورد بحث قرار داد ، زیرا آکسفورد مطالعه ای را بر اساس تحقیقات قبلی منتشر کرد که نشان داد واکسن به خوبی قابل تحمل است و در افراد بالای 70 سال پاسخ ایمنی قوی ایجاد می کند. پولارد گفت ، این مهم است زیرا واکسن ها اغلب در افراد مسن کارایی خوبی ندارند.

پولارد گفت: “دلیل اینکه ما بسیار خوشحال هستیم این است که می بینیم واکنش های ایمنی بدن حتی در افراد بالای 70 سال نیز به همان شکل است.

یافته ها بر اساس مطالعه موسوم به فاز 2 در 560 نفر از جمله 240 فرد بالای 70 سال است. نتایج این مطالعه بررسی شده روز پنجشنبه در مجله پزشکی بین المللی لانست منتشر شد.

آزمایشات مرحله دوم واکسن ، داده های مقدماتی مهمی را ارائه می دهد ، اما اثبات نمی کند که آیا در نهایت از بیماری افراد جلوگیری می کند آکسفورد و AstraZeneca در انتظار نتایج یک مطالعه مرحله سوم روی هزاران نفر در سراسر جهان هستند تا نشان دهند آیا واکسن آنها ایمن و موثر است.

دو داروساز دیگر ، Pfizer و Moderna ، این هفته نتایج اولیه آزمایشات مرحله آخر را نشان دادند که نشان می دهد واکسن COVID-19 آنها تقریبا 95٪ موثر است.

پولارد اظهار داشت که هیچ رقابتی بین تیم های مختلف تحقیقاتی وجود ندارد ، زیرا چندین واکسن برای مقابله با بیماری همه گیر جهانی و عادی سازی زندگی مورد نیاز است.

به رغم پیشرفت های اخیر ، پولارد گفت که جهان هنوز در مراحل اولیه تلاش برای محافظت از مردم در برابر COVID-19 است. وی گفت: حتی پس از تأیید واکسن توسط نهادهای نظارتی ، تولیدکنندگان دارو و مقامات بهداشت عمومی هنوز با تولید میلیاردها دوز و تجویز آنها به مردم در سراسر جهان روبرو هستند.

پولارد ، کوهنورد آماتور ، کار را با کار کوهنوردی مقایسه می کند.

وی گفت: “من فکر می کنم ما هنوز به نوعی در پایین این کوه هستیم.” “ما مسیر پایین کوه را طی کردیم ، انتقال طولانی برای شروع. اکنون باید آزمایشات واکسن و تأیید اولین واکسن ها را از تنظیم کننده ها بدست آوریم. و سپس ما تلاش زیادی برای صعود به قله داریم ، جایی که اکثریت قریب به اتفاق کسانی را که در معرض خطر واکسیناسیون هستند ، داریم. “


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*