دانش آموزی در کلرادو ، دانشمندی به نام بچه وقت سال


LONE TREE ، کلرادو (AP) – یک دانش آموز 15 ساله دبیرستانی در کلرادو و دانشمند جوانی که از هوش مصنوعی استفاده می کند و برنامه هایی برای مقابله با آب آشامیدنی آلوده ، آزار و اذیت اینترنتی ، اعتیاد به مواد افیونی و سایر مشکلات اجتماعی ایجاد می کند ، به عنوان اولین مجله تایم انتخاب شد – هر “بچه سال”.

گیتانجالی رائو ، دانشجوی سال دوم STEM School Highlands Ranch در دنور ، که در Lone Tree زندگی می کند ، توسط بیش از 5000 نامزد در فرآیندی انتخاب شد که با هیئت نامزد نهایی کودکان ، خبرنگاران Time for Kids و بازیگر طنز نوو پایان یافت.

تایم در بیانیه ای گفت كه همراه با Nickelodeon می خواهد “رهبران در حال ظهور جوانترین نسل در آمریكا” را در مراسم اهدای جوایز به رسمیت بشناسد. برای 92 سال ، تایم شخص سال بوده است و جوانترین فرد گرتا تونبرگ ، فعال آب و هوایی سوئدی بود که سال گذشته 16 ساله بود که جلد مجله را تحویل گرفت.

تایم گفت Rao با ایجاد یک جامعه جهانی از مبتکران جوان و تشویق آنها به اهداف خود برجسته است – و اینکه شروع با نوآوری های کوچک مهم نیست.


وی گفت: “اگر من قادر به انجام آن باشم ، هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.”

وی در مصاحبه ای با زوم به آنجلینا جولی بازیگر ، فعال و سردبیر تایم گفت که تحقیقات او به عنوان راهی برای بهبود اوضاع اجتماعی آغاز شد. وی گفت ، بحران آب آشامیدنی در فلینت ، میشیگان ، به او الهام بخشیده است تا راهی برای شناسایی آلاینده ها و ارسال نتایج به تلفن همراه ایجاد کند.

“حدود 10 ساله بودم كه به پدر و مادرم گفتم كه مي خواهم در آزمايشگاه تحقيقات كيفيت آب دنور ، فن آوري حسگر نانولوله هاي كربني را مطالعه كنم و مادرم مانند” چي؟ رائو به جولی گفت. وی گفت که این کار “به زودی در دست نسل ما خواهد بود. بنابراین اگر شخص دیگری این کار را نکند ، من این کار را خواهم کرد. “

فناوری حسگر شامل مولکول های اتم کربن است که می تواند تغییرات شیمیایی از جمله مواد شیمیایی موجود در آب را تشخیص دهد.

رائو همچنین گفت که وی برنامه ای به نام Kindly ایجاد کرده است که از هوش مصنوعی برای جلوگیری از آزار و اذیت اینترنتی استفاده می کند. به نوجوانان اجازه می دهد تا كلمه یا عبارتی را وارد كنند تا متوجه شوند كه كلماتی كه استفاده می كنند آزار دهنده است یا خیر و به آنها اجازه می دهد تصمیم بگیرند آنچه را ارسال می كنند یا ادامه می دهند را ویرایش كنند.

رائو با مدارس روستایی شریک است. موزه ها سازمان های علمی ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات ؛ و سایر م institutionsسسات برای برگزاری سمینارهای نوآوری برای دانشجویان دیگر.

وی به جولی گفت: “من واقعاً امیدوارم كه كاری كه همه این كودكان انجام می دهند ، نوآوری را به عنوان یك ضرورت تعریف كند نه كاری كه از قبل انتخاب باشد.” “امیدوارم که بتوانم قسمت کوچکی از آن باشم.”

هوا برنامه پخش ویژه ای از بچه سال را در ساعت 7:30 بعد از ظهر EST (5:30 بعد از ظهر MST) از Nickelodeon برنامه ریزی می کند.


منبع: khabar-khanoma.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*